با توجه به اعلام ۲ تا ۱۸ هفته‌ای سفارت کانادا جهت صدور ویزا چرا در بیشتر مواقع روند دریافت ویزای کانادا بیشتر طول می‌کشد؟ دریافت ویزای کانادا پروسه‌ای نسبتا زمان‌بر دارد اما این پروسه در برخی از مواقع بیش از زمان پیش بینی شده به طول می‌انجامد اینکه دلایل این تاخیر چیست و در این خصوص چه اقداماتی باید انجام داد مواردی هستند که در مطلب تاخیر در صدور ویزای کانادا مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تاخیر در صدور ویزای کانادا و طولانی شدن پروسه دریافت ویزا به دغدغه‌ای برای متقاضیان تبدیل شده است. به ویژه در دو سال اخیر شیوع ویروس کرونا این پروسه را با چالش‌های جدید مواجه کرده، از این رو اگر متقاضی ویزای کانادا هستید دانستن علل طولانی شدن جواب ویزای کانادا می‌تواند در رفع آن و تسریع روند دریافت ویزا مؤثر باشد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

قبل از بررسی دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا باید بدانیم که مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری در حالت نرمال چقدر است؟ متقاضیان ویزای کانادا مدارک خود را اسکن کرده و در وب سایت رسمی سفارت بارگذاری می‌کنند. بدین ترتیب دیگر نیازی به ارائه مدارک در روز انگشت نگاری نیست. در واقع متقاضیان در روز و ساعت تعیین شده در محل سفارت فقط و فقط جهت انگشت نگاری یا در صورت نیاز مصاحبه حضور پیدا می‌کنند. در نهایت پس از انجام مراحل ذکر شده مدارک متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و طبق استناد به وب سایت سفارت کانادا پس از ۲ تا ۱۸ هفته کاری جواب ویزا مشخص می‌شود. البته مدت زمان اعلام شده ممکن است بیشتر یا کمتر از زمان اعلام شده به طول بیانجامد که در ادامه دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا را بررسی می‌کنیم.

وضعیت ویزای توریستی کانادا در دوران کرونا

کرونا، ویروسی که قوانین زندگی در کل دنیا را تغییر داده و تاثیر منفی خود را نیز بر دنیای گردشگری گذاشته است. بیشتر کشورها در اوج شیوع این ویروس مرزهای خود را بسته و صدور ویزا را به حالت تعلیق درآوردند. کانادا نیز به تبعیت از این شیوه و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس تا مدت‌ها صدور ویزای توریستی را به حالت تعلیق و سایر درخواست‌ها (ویزای تحصیلی، ویزای کاری و غیره) را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار می‌داد. هر چند که در حال حاضر افراد واکسینه شده می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی یا سایر ویزاها اقدام کنند اما طبیعتا ممکن است زمان وقت دهی سفارت و در نهایت بررسی صدور ویزا کمی زمان‌برتر از قبل باشد. پس تا اینجا یکی از دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا اپیدمی کرونا است که البته با توجه به واکسیناسیون جهانی حساسیت‌ها نسبت به آن کمتر شده است.

استعلام ویزای کانادا

همانطور که در پاراگراف‌های قبل اشاره شد تمامی مراحل دریافت ویزای کانادا به جز انگشت نگاری به صورت آنلاین و از طریق وب سایت رسمی این کشور انجام می‌شود. در همین راستا استعلام ویزای کانادا نیز از همین طریق امکان پذیر می‌باشد؛ یعنی در صورت تاخیر در جواب ویزای کانادا یا بروز هر مشکل دیگر تقاضا دهنده ویزا می‌تواند با ارسال ایمیل به سفارت وضعیت ویزای خود را پیگیری کند. از آنجا که در بیشتر مواقع متقاضی مراحل دریافت ویزای خود را از طریق کارگزار انجام می‌دهد پس توصیه می‌شود که استعلام ویزا را نیز به کارگزار خود بسپارید. کارشناسان ما در این خصوص مشاوره‌های لازم را به متقاضیان ارائه می‌دهند.

جواب بیومتریک کانادا

بیومتریک، بایومتریک یا انگشت نگاری آخرین مرحله از مراحل دریافت ویزای کانادا است که هر متقاضی بایستی شخصا در دفتر سفارت حضور پیدا کرده و انگشت نگاری را انجام دهند. مدارک ارائه شده و انگشت نگاری در سیستم سفارت به عنوان سابقه متقاضی ثبت می‌شود؛ یعنی چنانچه درخواست ویزای متقاضی رد شده و یا شخص قصد دریافت مجدد ویزای کانادا را داشته باشد تا ۱۰ سال پس از انجام آخرین انگشت نگاری دیگر نیازی به انجام این کار ندارد و فقط کافیست که مدارک خود را در وبسایت سفارت بارگذاری کند؛ اما نتیجه بایومتریک که درواقع همان جواب ویزا است روند خود را طی کرده و در مدت زمان اعلام شده توسط سفارت اعلام می‌شود.

دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

اپیدمی‌هایی مانند شیوع ویروس کرونا یکی از دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا می‌باشد که برطرف کردن آن از عهده متقاضی خارج است؛ اما علاوه بر این طولانی شدن جواب ویزا دلایل دیگری نیز دارد که متقاضی می‌تواند با اصلاح آن روند دریافت ویزا را تسریع بخشد. این دلایل موارد زیر را شامل می‌شود:

  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلایل مالی: هزینه انگشت نگاری و سایر هزینه‌های مربوط به سفارت کانادا به صورت آنلاین و از طریق درگاه مورد تایید سفارت انجام می‌شود. از این رو در صورت پرداخت نکردن هر یک از هزینه‌ها و یا اشتباه در انتخاب درگاه ممکن است روند دریافت ویزا را به عقب اندازد؛ بنابراین انتخاب کارگزار مطمئن می‌تواند این مشکل را برطرف کند.
  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل نقص مدارک: عدم ارسال برخی از مدارک، ارسال مدارک با کیفیت پایین و ناخوانا حتی در موارد جزیی نیز ممکن است روند دریافت ویزای کانادا را دچار مشکل کند. پس هنگام بارگذاری مدارک با تمام این موارد دقت کنید.
  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلیل سوابق متقاضیان و عدم معتبر بودن مدارک از دیگر دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا هستند.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری جواب ویزای کانادا نیز مانند استعلام ویزا از طریق ارسال ایمیل به سفارت انجام می‌شود. شما می‌توانید تمامی مسائل مربوط به دریافت ویزای کانادا و حتی رزرو تور کانادا را به کارشناسان ما در بسپارید. ما با داشتن سال‌ها تجربه موفق در این خصوص از ابتدا تا انتهای راه در کنار شما خواهیم بود.

مطالب مرتبط

سؤالات متداول درباره ویزای کانادا

برای گرفتن ویزای کانادا چه شرایطی مورد نیاز است؟

قیمت ویزای کانادا چقدر است؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید