ویزای انگلیس

امتیاز دهید

شرایط ویزای انگلیس و پیکاپ پاسپورت

 

افراد با شرایط و داشتن مدارک اعلام شده می‌توانند برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنند.

 

داشتن دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه یک یا دوستانی که در انگلیس زندگی کرده و اقامت این کشور را دارند.

داشتن برنامه سفر دقیق (در صورت عدم ارائه دعوت نامه) برنامه سفر شامل رزرو پرواز، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می‌شود.

ارائه تمکن مالی (برای هر نفر حداقل 150.000.000 میلیون تومان).

گردش حساب فعال برای 6 ماهه اخیر.

 

مدت اعتبار ویزای انگلیس

 

ویزای انگلیس با توجه به درخواست متقاضی و تصمیم سفارت  به صورت 6 ماهه، 2، 5 و 10 ساله چند بار ورود صادر می‎گردد. اما اعتبار ویزای انگلستان برای ویزاهای 5 و 10 ساله به اعتبار پارسپورت یا همان تاریخ انقضا بستگی دارد. از آنجا که پاسپورت‎های ایرانی حداکثر 5 ساله هستند ویزای انگلستان برای ایرانیان حداکثر 5 ساله خواهد بود. دریافت ویزای انگلیس با توجه به اعتباری که در سطح جهان دارد دشوار و کمی پیچیده به نظر می‌رسد. اما داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می‌تواند مسیر دریافت ویزای انگلیس را راحت‌تر کند.
داشتن سابقه سفر، داشتن دعوت‌نامه معتبر و ارائه مدارک خواسته شده به صورت کامل تاثیر مثبت در روند دریافت ویزای انگلیس دارد. طبق تجربه کارشناسان ما در وحد ویزا هر ساله ایرانیان زیادی با ارائه مدارک معتبر موفق به دریافت ویزای انگلیس می‌شوند.

برای دریافت ویزای انگلیس ابتدا بایستی وقت سفارت خود را جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری از طریق تهران، امارات، ترکیه یا ارمنستان دریافت کنید. 

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما تهران باشد، باید در روز و ساعت اعلام شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به شرکت VFS (شرکت معرفی شده از طرف سفارت انگلستان) مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام  مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری نتیجه ویزا برای شما پست خواهد شد.

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما ترکیه باشد، باید در روز و ساعت اعلام شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به سفارت انگلیس در ترکیه (آنکارا یا استانبول) مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری، جواب ویزا و پاسپورت شما آماده است، در طی این مدت می‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و یا به ایران برگردید و بعد از آماده شدن جواب، خود شما پاسپورت را تحویل بگیرید و یا آن را پیکاپ کنید. (در صورتی که می‌خواهید به ایران برگردید از آنجایی که پاسپورت شما در سفارت است، باید 2 الی 3 روز صبر کنید تا برگه‌ی خروج شما از طرف سفارت ایران در ترکیه صادر شود).

شرایط انگشت‌نگاری در ارمنستان مانند ترکیه است.

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما امارات باشد، باید در روز و ساعت اعلام‌شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به سفارت انگلیس در دبی مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری، جواب انگشت‌نگاری و پاسپورت شما آماده است، در طی این مدت می‌توانید در امارات اقامت داشته باشید و یا به ایران برگردید و بعد از آماده شدن جواب، خود شما پاسپورت را تحویل بگیرید و یا آن را پیکاپ کنید؛ اما لازم به ذکر است، از آنجایی که دبی برگه‌ی خروج مسافر بدون پاسپورت را صادر نمی‌کند، برای خروج از دبی می‌توانید یکی از 3 سرویس زیر را خریداری کنید:

 • Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی 24 ساعت به شما بازگردانده شود و نتیجه ویزا 15 تا 25 روز بعد به شما اعلام می‌شود و شما می‌توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.
 • Super priority: این سرویس مخصوص افرادی می‌باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن 600 پوند می‌باشد که نتیجه‌‍ی ویزا طی 24 ساعت به شما اعلام می‌گردد، این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.
 • Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی 8-5 روز کاری ارسال شده و مبلغ 212 پوند به صورت نقدی ویا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می‌شود و متقاضیانی که از ترکیه درخواست اخذ ویزا دارند می‌توانند 212 پوند را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

 

با ویزای انگلیس به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

 

ویزای انگلیس به عنوان یکی از معتبرترین ویزاهای در دنیا شناخته می‌شود. دارندگان این ویزا می‌توانند به مکزیک، پاناما، کوبا، جامائیکا، پرو، بلاروس و 20 کشور دیگر سفر کنند.

 

قیمت ویزای انگلیس

خدمات ویزاهزینه
ویزای 6ماهه300 دلار
ویزای 2ساله680 دلار
ویزای 5ساله1120 دلار
ویزای 10ساله1460 دلار

در صورت ارئه خدمات در تهران به مبالغ فوق 30دلار اضافه می گردد.

مدارکی که هنگام انگشت‌نگاری برای ویزای انگلیس باید به همراه داشته باشید

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ...)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز...)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و ...
 • برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

فرم‌های مربوط به ویزای انگلیس

قیمت پیکاپ پاسپورت انگلیس

محل پیکاپنوع ویزاهمکــارهزینه
دبیمهاجرتی و غیرمهاجرتی0300 درهم + 65 درهم (هزینه پست)
ابوظبیمهاجرتی و غیرمهاجرتی0500 درهم + هزینه پست
آنکارا و استانبول (یکطرفه)مهاجرتی و غیرمهاجرتی070 دلار
آنکارا و استانبول (دو طرفه)مهاجرتی و غیرمهاجرتی0120 دلار

پیکاپ پاسپورت انگلیس

در صورتی که بعد از انگشت‌نگاری به ایران برگردید و از یک آژانس هواپیمایی معتبر بخواهید پاسپورت شما را از سفارت تحویل بگیرد و به ایران برگردانند، به این عمل اصطلاحاً پیکاپ پاسپورت می‌گویند.

پیکاپ ویزا در ترکیه: پیکاپ ویزای انگلیس در کشور ترکیه، در روزهای یکشنبه و سه شنبه و جمعه ارسال می‌شود و معمولاً این پروسه به 1 هفته زمان نیاز دارد.

پیکاپ ویزا در دبی: ارسال پاسپورت به سفارت انگلیس در کشور امارات شنبه تا پنج‌شنبه می‌باشد و این پروسه معمولاً 2 هفته کاری طول می‌کشد.

کرونا و ویزای انگلستان / باز شدن VAC انگلستان از ۵ مرداد ماه

از ۵ مرداد ماه ۹۹ (۲۶ جولای ۲۰۲۰) دفتر خدمات ویزای انگلستان در تهران باز بوده و خدمات اخذ ویزای انگلستان، به متقاضیان انواع ویزای انگلیس ارائه خواهد شد.

متقاضیانی که وقت سفارت انگلیس آن‌ها در ایام شیوع کرونا لغو گردیده، برای تنظیم وقت سفارت جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. در نظر داشته باشید که قرار ملاقات جدید با توجه به زمان قرار ملاقات قبلی شما تنظیم خواهد شد. پس منتظر تماس سفارت باشید.

متقاضیانی که بعد از تاریخ ۵ مرداد ماه، قصد ثبت درخواست ویزای انگلیس در سایت سفارت بریتانیا را دارند، می‌توانند وقت ملاقات خود را برای تاریخ‌های موجود در تقویم سفارت، ثبت نمایند.

 

پرسش و پاسخ‌های متداول

ویزا انگلیس

 • آیا می‌توانم وقت مصاحبه خود را از تهران دریافت کنم؟
  بله با توجه به اینکه سفارت انگلیس در تهران دفتر دارد و مجدداً پذیرای اقدامات توریستی می‌باشد بنابراین متقاضی می‌تواند وقت خود را از تهران بگیرد.
 • در صورت داشتن وقت از تهران پاسپورت را می‌توانم دریافت کنم؟
  خیر پاسپورت شما از سمت سفارت دریافت می‌شود و به مدت 15 الی 30 روز امکان دارد در سفارت بماند و بعد از جانب سفارت برای شما پست می‌شود.
 • آیا اگر وقت خود را از تهران دریافت کنم احتمال رد شدن بالاتری دارد؟
  خیر تماماً به مدارک خود متقاضی و توجیه افسر جهت بازگشت شما به ایران بستگی دارد و فرقی بین مکان انگشت‌نگاری ندارد.
 • مدت زمان جواب دهی سفارت به ویزای توریستی چقدر می‌باشد؟
  بین 15 تا 30 روز می‌توان از جواب ویزا را مطلع شد.
 • اگر وقت خود را گرفته باشم امکان کنسل کردن و استرداد وجه وجود دارد؟
  بله اما دقت فرمایید سفارت انگلیس هیچ وجهی را به شما استرداد نمی‌کند.

 

مشاوره و رزرو تور
درباره این تور سوالی دارید؟
مشاوره تلفنی

کارشناسان ما خوشحال می‌شوند که به هر سوال شما پاسخ دهند.
شماره تماس 02188880000 – ساعت 8:30 تا 18:30

مشاوره حضوری

اگر مشاوره حضوری کمک بهتری به شما می‌کند، با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا پارکینگ برای شما رزرو شود.

رزرو تور

برای رزرو این تور اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

بحث و تبادل نظر
لطفاً سوالات، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را مطرح کنید.
برای صرف‌نظر کردن از پاسخ‌گویی اینجا را کلیک کنید.
حروف انگلیسی استفاده کنید.
آخرین نظرات
 • ۱۵:۱۰ ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
  بهاره
  سلام و خسته نباشين..ميخواستم ازتون درمورد ويزاى انگليس سؤال كنم..من براى مامانم ميخواستم اقدام كنم..خواستم ببينم معمولا چقدر طول ميكشه گرفتن وقت سفارت در ارمنستان؟و با توجه به اينكه مامانم قلاا هم دوبار به انگلستان مسافرت كرده شانس ويزا چقدر هست؟
  • ۱۴:۲۲ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
   مشاور ستاره ونک
   سلام وقت به خیر، در مورد وقتها در ایروان ابتدا فرم پر میشه و بعد از پرداختی مشخص میشه برای چه زمانی امکان گرفتن وقت وجود داره و حتی ممکنه وقت سفارت برای 1 ماه یا 1 سال آینده داده شه، پیشنهاد ما به شما گرفتن وقت سفارت از تهران هست.
 • ۲۳:۲۹ ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
  شهراد
  سلام، توی سایت vfs-global وقتها باز شده، ولی من هرچه تلاش می کنم هیچ وقتی را نمی تونم بوک کنم. پیام میده Your appointment selection was not successful. Please try again اشکال من کجاست؟ راه حلش چیه؟ می تونید لطفا راهنمایی کنید؟
  • ۲۲:۰۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
   مشاور ستاره ونک
   سلام دوست عزیز، متاسفانه در حال حاضر امکان گرفتن وقت سفارت وجود نداره. برای اطلاع از آخرین وضعیت سفارت و بازشدن وقت‌ها صفحه اینستاگرام ما رو به آدرس setarehvanak دنبال کنید.
 • ۲۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
  راضیه خاکساری
  من اپلیکیشن ویزای انگلیس را در gov.uk پر کردم ولی وقتی که به سایت vfs دایرکت میشم نمی تونم وقت بگیرم.پیغامی که سایت vfs میده اینه که به دلیل کرونا امکان دریافت وقت از مرکز تهران نیست. مگر مرکز vfs باز نشده است؟ می خواستم بدونم شما می تونید منو کمک کنید با تشکر
  • ۲۲:۱۰ ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
   مشاور ستاره ونک
   سلام دوست عزیز، وقت بخیر. طبق اعلام سایت سفارت و همین‌طور که خودتون مشاهده کردید هنوز امکان صدور ویزا فراهم نشده. سپاس
 • ۰۸:۴۸ ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
  مشاور ستاره ونک
  سلام دوست عزیز، وقت بخیر. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز دریافت ویزای انگلیس و مراحل دریافت ویزا اطلاعات بالای همین صفحه رو مطالعه کنین. سپاس
 • ۱۴:۳۴ ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  Arif hussain muhsseni
  سلام من افغانی هستم وپاسپورت وویزه هم دارم ومیخوام ویزه انگلیس رادریافت کنم تشکر
 • ۱۷:۵۵ ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
  لیلا عنایتی
  سلام من بچه خواهرم سربازه برج 11امسال خدمتش تموم میشه.پدر و مادرش انگلستان تو شهر منچستر هستن.پدر ویزای داییم فرانسه مقیم انگلستان داره مادرش ویزای داییم انگلستان و داره هر دو ایرانی هستن.اگه ما بخواییم بچه خواهرمون که پسر هست و بفرسیم از ایران کجا باید بریم کدام دفتری هست که تمام کارها رو بکنه برامون فاکتور کنه.در ضمن بچه خواهرم نه سالگی اش یه ویزا 5ساله بهش داده بریتانیا سه بارم ورود خروج داشته اما الان چند ساله نرفته لطفا راهنمایی ام کنید یا یه شماره موبایل بهم اس بدید تماس بگيرم موبایل خودم09133085711
  • ۰۹:۱۷ ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
   مشاور ستاره ونک
   سلام دوست عزیز، وقت بخیر. خدمات ما در زمینه ویزای انگلستان صرفا توریستی هست. بابت اقامت بایستی با وکلای مهاجرت مشورت کنین. در صورتی که قصد اقدام برای دریافت ویزای توریستی انگلیس رو دارین در خدمتتون هستیم.
 • ۰۱:۰۰ ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
  احمد معتمد
  سلام بنده تمایل دارم یک هفته بعنوان توریست فقط و فقط از لندن دیدن کنم.لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید که چگونه میتوانم اقدام کنم .هدفم فقط بازدید از لندن و دیدنی های این شهر زیبا میباشد ولاغیر. با سپاس
  • ۱۳:۵۶ ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
   مشاور ستاره ونک
   سلام. برای برگزاری تور ما میتونیم به شما کمک کنیم. اگر قبلا ویزای شنگن داشته‎اید و مدارک بانکی، ملکی و شغلی شما مناسب باشه برای ویزا اقدام میکنیم و بعد برای رزرو هتل و بلیط شما اقدام میکنیم.
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
هنوز عضو نشدید؟ عضو شوید
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید