ویزای کانادا

یکی از بهترین کشورهای دنیا جهت تفریح و یا مهاجرت کانادا می‌باشد. کشوری با شرایط اقلیمی متنوع که در هر فصل از سال می‌توان هم از تفریحات زمستانی آن بهره برد و هم می‌توان به تفریحات تابستانی پرداخت. اما ما ایرانی‌ها برای سفر به این کشور زیبا احتیاج به اجازه ورود به کانادا (دریافت ویزای کانادا) داریم. ویزای کانادا انواع مختلف دارد در حال حاضر رایج‌ترین آن ویزای توریستی کانادا است. این ویزا به صورت چند بار ورود و 5 ساله صادر می‌شود. و با توجه به اعتبار طولانی مدت آن دغدغه دریافت متعدد ویزا را برای مسافرین از بین می‌برد. در ادامه ستاره ونک تلاش می‌کند تا بتواند آگاهی لازم را به شما مسافرین عزیز در خصوص انواع ویزای توریستی کانادا و نحوه اخذ ویزای کانادا بدهد.

خدمات ویزای کانادا در ستاره ونک

تکمیل مدارک و دانستن اینکه ارائه چه مدارکی برای سفارت دارای اهمیت بیشتری است، مهمترین مرحله اخذ ویزای کانادا است که درصد اخذ ویزای کانادا را برای شما بالاتر می‌برد. کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک با صبر و حوصله، آماده‌ی پاسخگویی به تمامی سؤالات شما در این زمینه هستند.

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد، مانند ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و... اما تخصص آژانس‌های هواپیمایی در ضمینه‌ی ویزای توریستی کانادا است، که این ویزا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ویزای توریستی 5 ساله کانادا
 • ویزای تضمینی کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

ویزای توریستی 5 ساله کانادا

این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت 2 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 2 ساله می‌باشد. ویزای 5 ساله کانادا به صورت چند بار ورود صادر می‌شود. یعنی متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای تضمینی کانادا

یکی از مدارکی که در زمان درخواست ویزا می‌توان ارائه کرد دعوتنامه معتبر است. دعوتنامه درصد دریافت ویزای کانادا را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد. چنانچه خود متقاضی نتواند دعوتنامه ارائه دهد. آژانس هواپیمایی ستاره ونک از طریق دفاتر کارگزاری خود در کشور کانادا اقدام به تهیه دعوتنامه برای متقاضی ویزای کانادا می‌کند. دریافت دعوتنامه 7 تا 10 روز کاری زمان خواهد برد. سپس فرم‌های مربوطه توسط کارشناسان ویزای ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک تکمیل شده و به همراه دعوتنامه و سایر مدارک در سایت سفارت کانادا جهت درخواست ویزای توریستی کانادا ثبت خواهد شد.

نکته مهم: لازم به توضیح است کلمه تضمینی به معنای صدور صد در صد ویزا نمی‌باشد. این سوء برداشت توسط افراد سودجو به اشتباه در ذهن متقاضیان تعریف شده است. کلمه تضمینی در ویزای کانادا به معنای بالا بودن درصد دریافت ویزای کانادا است و در صورت رد شدن ویزا از طرف سفارت، کلیه وجه پرداختی متقاضی به استثنای هزینه واریزی به سفارت، توسط آژانس هواپیمایی ستاره ونک به مسافر مسترد خواهد شد.

سوپر ویزای کانادا

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند و معمولاً برای والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندانشان اقامت دائم یا موقت در کانادا دارند. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید دعوت‌نامه داشته باشد و مدارک مالی‌اش به صورت شفاف ضمیمه‌ی فایل‌های اسکن شده شود. سوپر ویزا به صورت 10 ساله صادر می‌شود اما چون پاسپورت ایرانیان 5 ساله است، برای آن‌ها به صورت 5 ساله صادر می‌شود و دریافت‌کننده‌ی ویزا می‌تواند در هر بار ورود به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد.

قیمت ویزای کانادا

خدمات ویزا هزینه
ویزای توریستی عادی 380 دلار
ویزای توریستی عادی افزاد زیر 14 سال 330 دلار
سوپر ویزا 400 دلار
ویزای توریستی تضمینی 1600 دلار
وقت سفارت کانادا(آنکارا، استانبول، دبی، ابوظبی، ایروان، تفلیس و باکو) 30 دلار

تکمیل فرم و انجام واریزی سفارت

تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا، مانند تکمیل فرم، ارسال مدارک و حتی واریزی وجه، تنها از طریق سایت رسمی سفارت کانادا امکان‌پذیر است.

فرم کانادا باید با دقت و توسط افراد متخصص و با تجربه پر شود. همچنین اسکن مدارک نیز با کیفیت بالا و به صورت دقیق و کامل انجام شود.

بعد از تکمیل مدارک، کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک با دقت کامل فرم ویزای کانادا را پر کرده و پس از تائید شما آن را ارسال خواهند کرد. همچنین مدارک ارائه شده نیز به صورت کامل در سایت بارگذاری شده و در نهایت واریزی سفارت انجام می‌شود.

در نهایت روز و ساعت انگشت‌نگاری از طرف آژانس هواپیمایی ستاره ونک به شما اعلام شده و تنها کاری که باید انجام دهید سفر به کشور مشخص شده و انجام انگشت‌نگاری در دفتر سفارت کانادا یا همان (VAC) است.

جواب انگشت‌نگاری، بسته به تصمیم سفارت بعد از 2 هفته الی 6 ماه به شما اعلام خواهد شد و در صورت مثبت بودن جواب ویزا، شما 30 روز مهلت دارید، پاسپورتتان را جهت زدن برچسب ویزای کانادا به سفارت کانادا تحویل دهید.

نکته مهم: تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. شما می‌توانید برای تسریع روند اخذ ویزای کانادا، ترجمه‌ی مدارک را به آژانس هواپیمایی ستاره ونک بسپارید. (مبلغ ترجمه با ارائه رسید رسمی دارالترجمه به صورت جداگانه دریافت می‌شود.)

ویزای توریستی کانادا

دریافت جواب و پیکاپ پاسپورت جهت صدور ویزای کانادا

مرحله آخر فرستادن پاسپورت به سفارت کانادا، جهت زدن برچسب ویزای کانادا است. برای انجام این کار نیازی نیست که مجدداً به کشوری که در آن انگشت‌نگاری را انجام داده‌اید، سفر کنید، فقط کافی است پاسپورتتان را در اختیار کارشناس خود در آژانس هواپیمایی ستاره ونک قرار دهید، ما پاسپورت شما را بعد از 2 الی 3 هفته کاری با برچسب ویزای کانادا به شما تحویل خواهیم داد. این کار در اصطلاح پیکاپ پاسپورت نام دارد.

پیکاپ پاسپورت کانادا در ترکیه، روزهای یکشنبه و چهارشنبه انجام می‌شود. پروسه‌ی ویزا دهی معمولاً 2 تا 3 هفته معمولاً زمان می‌برد.

پیکاپ پاسپورت کانادا در امارات، هر روز پاسپورت‌ها ارسال می‌شود. 3 تا 4 روز بعد وارد سفارت می‌شود معمولاً 2 تا 3 هفته زمان می‌برد.

قیمت پیکاپ پاسپورت کانادا

محل پیکاپ نوع ویزا هزینه
آنکارا مهاجرتی و غیرمهاجرتی 320 هزار تومان
ابوظبی غیرمهاجرتی 420 درهم
دبی غیرمهاجرتی 170 درهم

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید 3.5*4.5 زنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب که نشان‌دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید اوراق یا سهام بهادار، سند اتومبیل و اجاره‌نامه نیز دارید ارائه دهید. (مدت اعتبارنامه تمکن مالی و ریز پرینت 4 ماه آخر یک ماه است)
 • ترجمه اسناد ملکی
 • مدارک شغلی:
  • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان مشخص شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر، ترجمه حکم کارگزینی.
  • کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریز پرینت 4 ماه آخر به لاتین
  • تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
  • پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • مهندسان: ترجمه نظام‌مهندسی یا جواز ساخت
  • کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه‌ی بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • دعوت‌نامه : شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد دیگر دعوت‌نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد.
  • مدارک دعوت‌کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت‌کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت‌کننده شامل، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتی (Notice of Assessment) و فرم‌های T4 و T1 تأثیر بسیار زیادی درروند نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند (فرم‌های T4 و T1 برگه‌های مالیاتی پرداخت شده‌ی شخص دعوت‌کننده در کشور کانادا می‌باشد).

   در صورت نداشتن دعوت‌نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

 • ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندان که بدن یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت‌نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

مشاوره رایگان در خصوص ویزای کانادا و تکمیل مدارک

همان‌طور که می‌دانید، کانادا در ایران سفارت ندارد، بنابراین انگشت‌نگاری در یک کشور واسطه انجام می‌شود، اینکه بهترین کشور برای انجام انگشت‌نگاری کدام است؟ سؤالی است که جواب آن برای اکثر متقاضیان ویزای کانادا مهم است. البته شما می‌توانید از تمامی کشورهایی که سفارت کانادا در آنجا دفتر دارد، وقت انگشت‌نگاری بگیرید، اما به دلیل نزدیکی سه کشور ترکیه، امارات و ارمنستان به ایران بهتر است وقت انگشت‌نگاری از یکی از این سه کشور گرفته شود. اما به‌طور کلی محل انگشت‌نگاری در روند اخذ ویزای کانادا تأثیر ندارد و شما می‌توانید هر کشوری را که سفر به آن برایتان راحت‌تر است برای انگشت‌نگاری انتخاب کنید.

ویزای توریستی کانادا

شهرهای نزدیک به ایران جهت انگشت‌نگاری ویزای کانادا: استانبول، آنکارا، تفلیس، دبی، ابوظبی، ایروان، مسقط

سؤال مهم بعدی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا است. به‌طور کلی، تهیه‌ی مدارک ویزای کانادا یک چارت مشخص دارد (مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا در انتهای مطلب ذکر شده است)، اما میزان مانده حساب، ارائه تمکن مالی، ارائه سندهای ملکی و سایر مدارک با توجه به شرایط هر شخص ممکن است متفاوت باشد، کارشناسان ویزای کانادا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک شرایط و مدارک شما را بررسی کرده و به شما خواهند گفت کدام مدرک را باید به چه صورت ارائه دهید تا بتوانید احتمال اخذ ویزای کانادا را بالا ببرید.

یکی از مواردی که شانس گرفتن ویزای کانادا را بسیار بالا می‌برد. داشتن دعوت‌نامه معتبر از کانادا است. اگر مایل به داشتن دعوت‌نامه هستید، آژانس هواپیمایی ستاره ونک این کار را برایتان انجام می‌دهد. (در صورت اضافه شدن دعوت‌نامه به مدارک، مبلغ دریافتی بابت ویزا شارژ خواهد شد.)

و نکته آخر اینکه داشتن سابقه‌ی سفر و ویزای شنگن شانس دریافت ویزای کانادا را بالا می‌برد، اما اجباری نیست.

پرسش و پاسخ‌های متداول

ویزای کانادا
 • آیا ویزای کانادا یک بار ورود می‌باشد؟
  خیر، اخیراً ویزاهای کانادا به صورت مولتی دریافت می‌شود و تا انتهای اعتبار پاسپورت متقاضی اعتبار دارد در صورتی که متقاضی برای یک برنامه خاص (اجرای مسابقات یا فستیوال‌ها و...) قصد سفر داشته باشد ویزا به صورت 1 بار ورود داده می‌شود.
 • فرآیند جوابگویی سفارت به ویزای متقاضی چه مدت زمان می‌برد؟
  این فرآیند برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد از 2 هفته تا 6 ماه زمان می‌برد.
 • آیا مدارک ارسالی به سفارت الزاماً نیاز به مهر دادگستری دارد؟
  خیر نیازی ندارد.
 • اعتبار ویزای کانادا چه مدت می‌باشد؟
  اعتبار ویزای مسافر به مدت زمان اعتبار پاسپورت بستگی دارد مثلاً اگر شما ویزای مولتی دریافت کردید و پاسپورت شما 2 سال اعتبار دارد مدت زمان ویزای شما هم 2 سال می‌باشد.
 • وقت انگشت‌نگاری از کدام کشور گرفته شود بهتر است؟
  دریافت وقت انگشت‌نگاری به درخواست متقاضی انتخاب می‌شود و کشورهای اعلام شده‌ی همسایه با هم تفاوتی در ویزادهی ندارد اما به درخواست مسافرین معمولاً از دبی و آنکارا انجام می‌گردد.
 • چه مدت بعد از ارسال مدارک به صورت آنلاین برای سفارت باید جهت انجام انگشت‌نگاری اقدام کرد؟
  پس از دریافت ایمیل از سفارت شما باید طی 30 روز به کشور مربوطه سفر کنید.
 • آیا پیکاپ پاسپورت باید از همان کشوری که وقت دریافت شده انجام گیرد؟
  خیر الزاماً نباید از همان کشور باشد می‌تواند از همان کشور یا از آنکارا (در صورتی که روی برگه جواب سفارت 2 بارکد خورده باشد) انجام گردد.
 • پس از هربار ورود چه مدت می‌توانیم در کانادا اقامت داشته باشیم؟
  معمولاً اجازه اقامت شما در هر بار ورود 6 ماه است به غیر از سوپر ویزاها که 2 سال می‌توانند اقامت داشته باشد.
 • در صورت مرفوض شدن ویزا آیا مجدداً می‌توان برای گرفتن ویزای کانادا درخواست داد؟
  بله، علت مرفوض شدن ویزا طی نامه‌ای از طرف سفارت کانادا برای شما شرح داده می‌شود و می‌توانید با برطرف کردن موارد ریجکتی خود، هر زمان که بخواهید، مجدداً برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید.
 • دفاتر مرکز بررسی ویزا (VAC) چه خدماتی ارائه می‌دهند؟
  این دفاتر، نماینده‌ی سفارت کانادا هستند و مدارک ویزای کانادا را از مسافر دریافت و در اختیار سفارت قرار می‌دهند. متقاضیانی که قصد دریافت ویزاهای تحصیلی، کاری و توریستی را دارند از طریق این دفاتر می‌توانند اقدام کنند.
 • آیا ممکن است سفارت، علاوه بر مدارک خواسته شده در چک لیست، از متقاضی بخواهد مدارک بیشتری ارائه دهد؟
  بله، بعد از بررسی مدارک توسط سفارت، با توجه به شرایط متقاضی و تصمیم کنسول‌گری کانادا، ممکن است از متقاضی مدارک بیشتری برای ارائه درخواست شود.
 • مدارک به چه زبانی باید ترجمه شود؟
  به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • چه مواردی باعث می‌شود مدارک شما از طرف سفارت سریع‌تر بررسی شود؟
  • تمامی مدارک خواسته شده از طرف سفارت کامل باشد.
  • در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات فرم، موارد در اولین فرصت به سفارت اطلاع داده شود.
  • اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی، شماره تماس و شرایط شغلی و خانوادگی به صورت دقیق و درست پر شود.
 • بعد ارسال مدارک تا جواب ویزای کانادا چه مراحلی طی می‌شود؟
  1. چک کردن مجدد مدارک برای اطمینان از کامل و صحیح بودن آن‌ها.
  2. بررسی نامه احراز هویت متقاضی بعد از انجام انگشت‌نگاری.
  3. بررسی نیاز داشتن متقاضی به انجام معاینات پزشکی و مصاحبه‌ی حضوری متقاضی از طرف سفارت.
  4. جواب نتیجه‌ی نهایی ویزای کانادا از طرف سفارت.

0%

لذت پرواز در اوج با بوئینگ 787 عمان ایر
عضویت
ورود به پنل کاربری

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

برای ورود به سایت کلیک کنید