ویزای توریستی چین | شرایط دریافت ویزای توریستی چین در سال 2024

امتیاز دهید

ایرانیان برای سفر به چین لازم است ویزا داشته باشند از این رو اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی چین اولین گامی ست که باید برای سفر به این کشور برداشته شود. افرادی که به قصد گشت و گذار به چین سفر می‌کنند باید ویزای توریستی و افراد با هدف کار و تجارت باید ویزای تجاری چین را دریافت کنند. هریک از این ویزاها شرایط و مدارک مخصوص به خود را دارد. برای دریافت ویزای تجاری یا توریستی چین راه سختی را پیش رو نخواهید داشت فقط کافیست مدارک را آماده کرده و در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. در اینجا اطلاعات کافی در ارتباط با شرایط و هزینه‌های دریافت ویزای گردشگری چین را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

انواع ویزای چین

به عنوان یک مسافر خارجی تور چین با هر هدفی که قصد ورود به این کشور را داشته باشید لازم است برای دریافت ویزای چین اقدام کنید. این کشور انواع ویزا را برای افراد با اهداف مختلف ارائه می‌دهد. در همین راستا ویزای نوع C (ویزای خدمه چین)، ویزای نوع D (ویزای اقامت دائم چین)، ویزای نوع F ویزای بازدید‌کننده چین (بازدید از فعالیت‌های دانشگاهی، فرهنگی، علمی و غیر تجاری)، ویزای نوع G (ویزای ترانزیت چین)، ویزای نوع J1 ویزای روزنامه‌نگاری چین (برای روزنامه‌نگاران خارجی مقیم در چین)، ویزای نوع J2 ویزای روزنامه نگاری چین (روزنامه‌نگاران خارجی که برای پوشش خبری موقت از چین دیدن می‌کنند)، ویزای نوع L ویزای توریستی چین، ویزای نوع M ویزای تجاری بازرگانی چین، ویزای نوع X1 ویزای تحصیل در چین برای بیش‌ از ۱۸۰ روز و ویزای نوع Z ویزای کاری چین تعریف شده‌اند. در این میان ویزای تجاری و ویزای توریستی چین بیشتر متقاضی را در بین مسافران ایرانی دارند. در ادامه بیشتر با این ویزاها آشنا می‌شویم.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری وارد این کشور می‌شوند. افراد دارنده این ویزا اجازه کار یا تحصیل در چین را نداشته مدت محدود می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی چین موارد زیر را شامل می‌شود:

 1. اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار (گذرنامه باید امضا شده و دو صفحه خالی متوالی داشته باشد)
 2. 2 قطعه عکس 4*6 سانتی‌متر (عکس باید جدید، رنگی، تمام رخ از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، همچنین عکس باید متفاوت با پاسپورت باشد)
 3. گواهی تمکن مالی 5000 دلار (گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی و مبلغ درج شده در آن به دلار مشخص شده باشد)
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا (توسط متقاضی)

نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی چین

 • وقت انگشت نگاری معمولا 20 روز پس از تکمیل مدارک مشخص می‌شود.
 • مسافرین لازم است در زمان تعیین شده از سوی سفارت چین برای انگشت نگاری حاضر شوند.
 • به طور معمول صدور ویزای عادی چین 5 روز کاری پس از انگشت نگاری زمان می‌برد.
 • درصورت درخواست ویزای فوری این زمان بسیار کوتاه‌تر خواهد شد. (4 روز کاری)
 • قیمت ویزای عادی چین 250 دلار است.
 • ویزای توریستی چین از زمان صدور 3 ماه اعتبار داشته و مسافران می‌توانند 1 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
نکته مهم: در برخی موارد اعتبار ویزای چین طبق درخواست متقاضی یا مطابق با دعوتنامه مشخص می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری چین

ویزای تجاری چین شرایط کاملا متفاوت داشته و به دعوت نامه رسمی از طرف شرکت چینی نیاز دارد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری چین موارد زیر را شامل می‌شود:

 1. اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار (گذرنامه باید امضا شده و دو صفحه خالی متوالی داشته باشد). دعوتنامه رسمی TE (دعوتنامه رسمی دارای بارکد و هولوگرام است که از سوی شرکت دعوت کننده خطاب به کنسولگری کشور مقصد صادر می شود.)
 2. 2 قطعه عکس 4*6 سانتی‌متر (عکس باید جدید، رنگی، تمام رخ از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، همچنین عکس باید متفاوت با پاسپورت باشد)
 3. گواهی تمکن مالی 5000 دلار (گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی و مبلغ درج شده در آن به دلار مشخص شده باشد)
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا (توسط متقاضی)

نکات مهم جهت اخذ ویزای تجاری چین

 • در صورت تقاضای سفارت چین، مسافرین موظف هستند در زمان تعیین شده از سوی سفارت برای مصاحبه حاضر شوند.
 • صدور ویزای عادی تجاری چین 5 روز کاری زمان می‎برد.
 • قیمت ویزای عادی تجاری چین 250 دلار است.
 • ویزای توریستی چین از زمان صدور 3 ماه اعتبار داشته و مسافران می‌توانند 1 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
نکته مهم: در برخی موارد اعتبار ویزای چین طبق درخواست متقاضی یا مطابق با دعوتنامه مشخص می‌شود.
ویزای چین چه شکلی است؟
ویزای چین چه شکلی است؟

مدت اعتبار ویزای توریستی چین

اعتبار ویزا از زمان صدور و مدتی که هر مسافر می‌تواند در کشور مقصد اقامت داشته باشد دو نکته‌ای هستند که هگام دریافت ویزا باید به آن‌ها توجه کرد. اعتبار ویزا نشان می‌دهد شخص بعد از دریافت آن چه مدت فرصت دارد به مقصد مورد نظر سفر کند. نکته بعدی و مهم‌تر این است که مسافر با هر هدفی که قصد سفر دارد باید بداند تا چند وقت اجازه اقامت در کشور مقصد را دارد. در صورتی که مسافر بیش از زمان شخص شده در مقصد اقامت داشته باشد جریمه شده و حتی در برخی موارد تا مدت‌ها از ورود به آن کشور منع خواهد شد. ویزای چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. افرادی که موفق به دریافت ویزای این کشور می‌شوند باید از قوانین و مقررات ویزا اطلاع داشته و آ‌ن‌ها را رعایت کنند. طبق این قوانین با داشتن ویزای تجاری چین و ویزای توریستی چین یک بار ورود شما می‌‍توانید یک ماه در این کشور اقامت داشته باشید. ویزاها نیز از لحظه صدور تا 3 ماه اعتبار دارند.

مراحل دریافت توریستی ویزای چین

دریافت ویزای چین مراحل سخت و پیچیده‌ای ندارد. طی این روند متقاضی مدارک مورد نیاز را طبق لیست خواسته شده تهیه کرده و به کارگزار خود تحویل می‌دهد. مدارک جهت بررسی در اختیار سفارت چین در تهران قرار گرفته و زمان مصاحبه مشخص می‌شود. در مرحله بعد متقاضی باید در زمان اعلام شده در سفارت حضور پیدا کند. به طور معمول جواب ویزا حدود 10 روز بعد از مصاحبه از طرف سفارت اعلام می‌شود. تاثیرگذارترین نکته در زمینه دریافت ویزای چین تمکن مالی است. متقاضی به ارائه پرینت بانکی باید نشان دهد که تمکن مالی مشخص شده را دارد. سفارت نیز در بررسی مدارک مانده حساب متقاضی را چک خواهد کرد.

قیمت ویزای چین 1402

قیمت ویزای چین
خدماتهزینه ها
ویزای تجاری چین250 دلار

 

در چند سال اخیر متقاضی دریافت ویزای چین افزایش پیدا کرده و افراد بسیاری جهت گشت و گذار یا تجارت این کشور را انتخاب می‌کنند. شرایط دریافت ویزای چین 2024 مطابق مطالبی ست که در پاراگراف‌های پیشین ذکر شد. شما به عنوان متقاضی ویزا چه با هدف گردشگری و چه با هدف تجاری قصد سفر به این کشور را داشته باشید لازم است که گذرنامه با 6 ماه اعتبار، 2 قطعه عکس، فرم ویزا و پرینت حساب بانکی را ارائه دهید. افراد متقاضی ویزای تجاری باید دعوت نامه TE را نیز ارائه دهند. این دعوت نامه باید از طرف متقاضی تهیه شود.

ویزای چین چه شکلی است؟
ویزای چین چه شکلی است؟

قوانین جدید ویزای توریستی کشور چین

با شیوع ویروس کرونا در سه سال قبل تا مدت‌ها صدور ویزای چین متوقف شده بود. پس از آن نیز قوانین سخت گیرانه‌ای شامل ارائه کارت واکسن و حتی قرنطینه برای مسافران این مقصد تعیین شد. تا حدی که افراد فقط با ویزای تجاری اجازه ورود به این کشور را داشتند. اما با کنترل این ویروس در حال حاضر قوانین سخت گیرانه کرونا برداشته شده و صدور ویزاهای توریستی چین از سر گرفته شده است. بدین ترتیب متقاضیان می‌توانند با ارائه مدارک اعلام شده جهت دریافت ویزای توریستی چین اقدام کنند.

کارگزار ویزای چین

انتخاب یک کارگزار مطمئن و مجرب نقشی تاثیرگذار در مراحل دریافت ویزای چین دارد. کارگزار شما باید به قوانین و شرایط دریافت ویزا تسلط کامل داشته باشد. کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک با سال‌ها تجربه اطلاعات کافی را در اختیار متقاضیان گذاشته و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند. متقاضیان پس از تحویل مدارک به کارشناسان ما می‌توانند با خیالی آسوده می‌توانند برای سفری بی‌دغدغه آماده شوند. همچنین شما می‌توانید پس از دریافت ویزا برای رزرو بلیط رفت و برگشت و هتل محل اقامت خود با کارشناسان واحد بلیط و رزرواسیون ما در ارتباط باشید. بنابراین پیش از هر اقدامی تحقیقات لازم را در زمینه انتخاب یک کارگزار مطمئن ویزای چین در الویت قرار دهید.

اخذ فوری ویزای توریستی چین

ویزای چین در دو نوع عادی و فوری صادر می‌شود. دریافت این دو ویزا در زمینه ارائه مدارک و نحوه انگشت نگاری شرایطی کاملا یکسان دارند. اما مدت زمان صدور ویزای فوری نسبت به ویزای عادی بسیار کمتر است. هزینه پرداختی بابت ویزای فوری چین نسبت به ویزای عادی نیز کمی بیشتر است. در حال حاضر صدور ویزای عاذی چین 7 تا 10 روز کاری و صدور ویزای فوری چین 4 روز کاری زمان می‌برد. بدین ترتیب در صورتیکه زمان کافی برای در انتظار ماندن صدور ویزای عادی را در اختیار ندارید بهتر است برای اخذ ویزای فوری چین اقدام کنید. کارشناسان ما مشاوره لازم را در این خصوص ارائه می‌دهند.

سفارت چین در ایران

انگشت نگاری ویزای چین در سفارت این کشور در تهران انجام می‌شود. در ادامه اطلاعات سفارت چین در ایران را در اختیارتان می‌گذاریم:

 • آدرس سفارت چین در تهران: تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش‌نشانی
 • ساعت کاری سفارت چین: روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه بین ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰
 • شماره تماس سفارت چین: 22291240- 021

ویزای توریستی چین برای ایرانیان


تمامی متقاضیان ایرانی با تکمیل مدارک مورد نیاز می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی چین اقدام کنند. این مدارک اصل گذرنامه، 2 قطعه عکس، گواهی تمکن مالی و تکمیل فرم ویزا را شامل می‌شود. کارشناسان ویزای چین مشاوره‌های لازم را جهت صحیح کردن فرم به متقاضیان ارائه می‌دهند.


تمکن مالی ویزای توریستی چین


متقاضیان ویزای توریستی چین لازم است جهت دریافت ویزا، تمکن مالی ارائه دهند. گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی و مبلغ درج شده در آن به دلار مشخص شده باشد. طبق آخرین اعلام سفارت چین مبلغ تمکن مالی معادل 5000 دلار می‌باشد.
 

پرسش و پاسخ‌های متداول

ویزای چین
 • انجام انگشت نگاری برای دریافت ویزای چین اجباری است؟
  بله طبق قوانین جدید سفارت چین متقاضیان باید در روز و ساعت تعیین شده جهت انگشت نگاری در ساختمان سفارت این کشور حضور پیدا کنند.
 • صدور ویزای چین چند روز زمان می‌برد؟
  صدور ویزای توریستی عادی 7 تا 10 روز کاری و صدور ویزای فوری چین 4 روز کاری زمان می‌برد.
 • با ویزای چین چند روز می‌توان در این کشور اقامت داشت؟
  در حالت کلی دارندگان ویزای چین می‌توانند یک ماه در این کشور اقامت داشته باشند اما در برخی موارد نیز ویزا طبق درخواست مسافر یا دعوت نامه ارائه شده صادر می‌شود.
مشاوره و رزرو
کارشناسان ما خوشحال میشوند که به هر سوال شما پاسخ دهند.
تصویر کارشناس فروش ستاره ونک
مشاوره تلفنی
از 9 صبح تا 18 عصر
مشاوره حضوری

اگر مشاوره حضوری کمک بهتری به شما می‌کند، با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا پارکینگ برای شما رزرو شود.

رزرو مشاوره

برای رزرو زمان مشاوره اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

کارشناس فروش ستاره ونک

مشاوره تلفنی اخذ ویزا

تور سوئیس تابستان 1403

بهترین تور سوئیس، توسط کارشناسان ما برنامه ریزی شده است. برای رزور تور، لطفا روی مشاهده تور کلیک کنید.

تور اسپانیا و ایتالیا و سوئیس 4 شب بارسلون + 3 شب میلان + 3 شب زوریخ

تور اسپانیا و ایتالیا و سوئیس

4 شب بارسلون + 3 شب میلان + 3 شب زوریخ
هواپیمایی قطر
تابستان 1403 11 روز و 10 شب با صبحانه
از 2,450 یورو +
80,000,000 تومان
مشاهده تور
بحث و تبادل نظر
لطفاً سوالات، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را مطرح کنید.
حروف انگلیسی استفاده کنید.
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید