تور شیراز

"برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد، اما چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای ستاره ونک به شما نیز خبر بدهیم"

بهترین زمان سفر به شیراز
بهار
مارس تا ژوئن
هوای عالی، عطر مست‌کننده‌ی بهار نارنج، باغ‌های سرسبز و باران‌های عاشقانه‌ی بهاری و ... همه و همه دست در دست هم داده‌اند تا بهار بویژه اردیبهشت ماه به فصلی ایده‌آل برای سفر به شیراز تبدیل شود. البته به این نکته نیز توجه کنید که نرخ تورهای شیراز در بهار کمی بالاتر از سایر فصل‌ها است.
تابستان
ژوئن تا سپتامبر
شیراز با تمام زیبایی‌هایش تابستان‌هایی گرم و خشک دارد، اگر در فصل تابستان به شیراز سفر می‌کنید، بهتر است که در طول روز استراحت کرده و بعدازظهرها را به گردش و دیدن مکان‌های تاریخی و فرهنگی شیراز اختصاص دهید. نرخ تور شیراز در تابستان مناسب‌تر از فصل‌های بهار و پاییز است.
پایـیـز
سپتامبر تا دسامبر
ترکیب بسیار زیبای رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی بر روی درختان، و بارش ملایم باران پاییزی، تصویری رویایی و بی‌نظیر را در شیراز خلق می‌کند. اگر در پاییز به شیراز سفر می‌کنید، همراه داشتن چند لباس گرم و چتر را فراموش نکنید. نرخ تور شیراز در پاییز مناسب‌تر از فصل بهار است.
زمستان
دسامبر تا مارس
زمستان‌های شیراز مانند سایر نقاط ایران، با سرد شدن هوا و بارش همراه است. به همین دلیل از تعداد گردشگران در این فصل کاسته می‌شود. اما تور شیراز در این فصل نیز طرفداران خاص خود را دارد. نرخ تور شیراز در فصل زمستان پایین‌تر از فصل‌های بهار، تابستان و پاییز است.
فصل بهار و بویژه اردیبهشت ماه بهترین فصل برای سفر به این شهر زیبا است. در این فصل عطر مست کننده بهار نارنج از گوشه و کنار شهر به مشام می‌رسد و باغ‌های زیبای شیراز بیش از هر زمان دیگری حال و هوایی بهشتی پیدا می‌کنند، البته خالی شدن شیراز از مسافران نوروزی و هوای بسیار عالی از دیگر مزیت‌های سفر به شیراز در اردیبهشت ماه است.
اطلاعات مهم شیراز
نقشه شیراز
  • طول پرواز: از تهران حدوداً 1:30 ساعت
  • پیش شماره: 071
  • شماره تماس با اورژانس: 115
  • شماره تماس با آتش نشانی: 125
  • شماره تماس با پلیس: 110
مدارک لازم برای سفر به شیراز
  • شناسنامه برای اقامت در هتل

معرفی تورهای شیراز

شیراز شهر شعر و شراب و باغ و گل‌وبلبل و بهار نارنج، شهری که لسان‌الغیب در وصفش فرموده:

  • خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش
  • خداوندا نگه‌دار از زوالش
  •  به شیراز آی و فیض روح قدسی
  • بجوی از مردم صاحب کمالش

این شهر با داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و ادبی برای همه با هر سلیقه‌ای سفر خاطره‌انگیزی را خلق خواهد کرد. تور شیراز در اردیبهشت ماه با عطر بهار نارنج در کوچه پس‌کوچه‌ها هر رهگذری را عاشق خود خواهد کرد.

شیرازی‌ها معروف‌اند به مهمان‌نوازی و غذاهای سنتی این شهر از لذیذترین غذاهای ایرانی است. این شهر با در برداشتن شاعران بزرگی چون حافظ و سعدی مأمنی برای دوستداران شعر و عشق است کافیست به حافظیه یا سعدیه قدم بگذارید تا فضای روحانی و مثبتش را با تمام وجود احساس کنید.

باغ‌های بی‌نظیر ارم و نارنجستان گوشه‌ای از بهشت برین را پیش روی هر بیننده‌ای به تصویر می‌کشد.

آثار تاریخی بی‌نظیر این استان چون تخت جمشید و نقش رستم و مسجد نصیرالملک و ...باعث محبوبیت تور شیراز شده و سالیانه عاشقان زیادی را روانه مهد شعر و ادب می‌کند.

بهترین مقاصد گردشگری و جاذبه‌های شیراز

آرامگاه کوروش، تخت جمشید، نقش رستم، باغ ارم، حمام وکیل، بازار وکیل، شاه‌چراغ، دروازه قرآن، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌خانی، مسجد نصیرالملک، باغ نارنجستان
آرامگاه کوروش - شیراز

آرامگاه کوروش - شیراز

دور از هیاهوی شهر و در 130 کیلومتری شیراز، آرامگاه مردی وجود دارد که در عین قدرت و صلابت، تمام دنیا او را به عدالت و مهربانی‌اش می‌شناسند. بنایی هرمی شکل که در عین سادگی نشان دهنده‌ی اقتدار این پادشاه بزرگ است، امروزه به خاص‌ترین جاذبه‌ی تور شیراز تبدیل شده است.
باغ ارم - شیراز

باغ ارم - شیراز

عطر بهارنارنج، سروهای بلند قامت و موزون، ساختمانی با معماری بی‌نظیر و جوی آبی روان، همگی دست در دست هم داده‌ تا زیبایی باغ ارم شیراز را به رخ بازدیدکنندگان بکشند. با قدم زدن در این باغ، بی‌نظیرترین لحظات خود را در تور شیراز سپری خواهید کرد.

حمام وکیل – شیراز

حمام وکیل شیراز از آثار ارزشمند دوران زندیه است که از جاذبه‌های تور شیراز به‌ شمار می‌آید. شهرت این حمام تاریخی به دلیل آهک‌بری و نگارگری‌های داخل آن است که نشان از ذوق و هنر معماران ایرانی در زمان زندیه را دارد.
حمام وکیل – شیراز

دروازه قران - شیراز

در بدو ورود به شیراز، شهری که پر از آثار تاریخی جذاب است، دروازه‌ای بزرگ با معماری بی‌نظیر جلب‌توجه می‌کند، این دروازه از بناهای بسیار قدیمی در تور شیراز است که جذابیت‌های منحصر به خود را دارد.
دروازه قران - شیراز

شاه چراغ - شیراز

شاه چراغ آرامگاهی متبرک با فضایی معنوی و سرشار از آرامش در شهر شیراز است... این آرامگاه متعلق به سید احمد، پسر امام موسی کاظم است که از دیدنی‌های مهم تور شیراز به حساب می‌آید.
شاه چراغ - شیراز

تخت جمشید - شیراز

کمتر ایرانی وجود دارد که با پا گذاشتن به تخت جمشید احساس غرور و افتخار نکند. این محوطه‌ی بزرگ که ارزشمندترین اثر به‌جا مانده از دوران باشکوه هخامنشیان است، عظمت، اقتدار و صلابت پادشاهان ایرانی را به نمایش می‌گذارد. بازدید از کتیبه‌ها و دست‌نوشته‌های باستانی از خاطره‌‌انگیزترین بخش تور شیراز است.
 تخت جمشید - شیراز

آرامگاه حافظ - شیراز

حافظیه، بنایی با معماری خاص و استثنایی که بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شاعر ایران و جهان در آن خفته است. حضور معنوی این شاعر و عارف گران‌قدر در این مکان، فضایی آرام و دل‌نشین را برای بازدیدکنندگان به ارمغان آورده است. در تور شیراز و بازدید از آرامگاه حافظ، گرفتن فال حافظ را در این مکان بی‌نظیر فراموش نکنید.
 آرامگاه حافظ - شیراز

آرامگاه سعدی - شیراز

در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا، آرامگاه مردی وجود دارد که با نظم و نثرهای بی‌نظیرش دنیا را عاشق خود کرده است. آرامگاه سعدی شاعر و عارف معروف و به‌نام ایرانی توسط محسن فروغی و علی‌اکبر صادق با الهام از عناصر سنتی معماری ایرانی ساخته شده است. این بنای زیبا از مکان‌های محبوب گردشگری در تور شیراز است.
 آرامگاه سعدی - شیراز

ارگ کریم خانی - شیراز

ارگ کریم‌خان از آثار ارزشمند دوران زندیه در شیراز است. این بنای باشکوه، ساختمانی بلند و محصور می‌باشد که زمانی محل سکونت کریم خان زند بوده است و همین دلیل باعث شده تا به ارگ کریم‌خانی معروف شود. این بنای 4000 متری دارای 4 دیوار بسیار بلند است که از سنگ و گچ ساخته شده و جز بناهای تاریخی در تور شیراز محسوب می‌شود.
 ارگ کریم خانی - شیراز

مسجد نصیرالملک - شیراز

ترکیبی بی‌نظیر از ذوق معمار و آفتاب شیراز که شاهکاری بی‌نقص را پدید آورده‌اند. مسجد نصیرالملک از هشتی، ایوان‌ها و شبستان‌ها تشکیل است و نقش و نگارهای زنده و بی‌مانند، بازی رنگ و نور در شبستان اصلی و آیات قرآنی که بسیار خلاقانه در کنار طرح‌های زیبا جای گرفته‌اند این مسجد را به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های تور شیراز تبدیل کرده‌اند.
مسجد نصیرالملک - شیراز

باغ جهان‌نما - شیراز

جهان‌نما از قدیمی‌ترین باغ‌های شیراز است که طرح اصلی آن را از باغ‌های عصر هخامنشی الهام گرفته‌اند. سراسر محوطه با گل‌های رز، بنفشه و داوودی تزئین شده و به رسم معمول معماری باغ‌های ایرانی جوی زیبا از میان آن می‌گذرد. در میانه باغ نیز عمارت کلاه‌فرنگی زیبا می‌توان دید که ابهت و شکوه باغ جهان‌نما را چندین برابر کرده است.
باغ جهان‌نما - شیراز

نقش رستم - شیراز

نقش رستم مجموعه تاریخی عظیمی‌ست که آثاری ارزشمند از دوره‌های عیلامی، هخامنشی و ساسانی را در خود دارد. آرامگاه داریوش، خشایارشاه، نقش برجسته‌هایی زیبا از دوران تاج‌گذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول، کعبه زرتشت و سنگ نبشته منتسب به داریوش هخامنشی از آثاری هستند که هر کدام بخشی از تاریخ پر ابهت ایران را در مجموعه نقش رستم به تصویر می‌کشند.
نقش رستم - شیراز

رستوران‌های پیشنهادی شیراز

سفر به شیراز و دیدن جاذبه‌های آن یک طرف، خوردن غذاهای شیرازی با عطروطعم دلچسب طرف دیگر، رستوران‌های شیراز با غذاهای لذیذشان همانند باغ‌ها و اماکن تاریخی این شهر بی‌مانند هستند و میهمان‌نوازی معروف شیرازی‌ها را به وضوح می‌توان در آن‌ها حس کرد. اگر شما نیز مسافر این شهر بی‌مانند و زیبا هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم غذاهای محلی شیراز را در رستوران‌های پر از رنگ و انرژی مثبت این شهر امتحان کنید.

مراکز خرید پیشنهادی شیراز

شیراز نه فقط دل‌های شما بلکه پول‌هایتان را هم می‎رباید! مگر می‌شود در یکی از قدیمی‌ترین بازارهای ایران قدم زد و دست خالی برگشت؟ یا در برابر مراکز خرید بزرگ با مغازه‌های رنگارنگ مقاومت کرد؟ اگر جواب خیر است، پس با خواندن این مطلب به خودتان و البته جیبتان کمک خواهید کرد. چرا که در این مطلب با معروف‌ترین مراکز خرید شیراز آشنا شده و به شما خواهیم گفت هر چیزی را از کجا بخرید.

مشاوره و رزرو تور
درباره این تور سوالی دارید؟
تصویر کارشناس فروش ستاره ونک
مشاوره تلفنی
از 9 صبح تا 18 عصر
مشاوره حضوری

اگر مشاوره حضوری کمک بهتری به شما می‌کند، با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا پارکینگ برای شما رزرو شود.

رزرو تور

برای رزرو این تور اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

بحث و تبادل نظر
لطفاً سوالات، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را مطرح کنید.
حروف انگلیسی استفاده کنید.
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید