مدت زمان صدور ویزای شینگن

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 17 مارس 2021
Loading...

چند روز قبل از سفر باید برای دریافت ویزای شینگن اقدام کرد؟ با دانستن جواب این سوال می‌توانید برای تور اروپا برنامه‌ریزی کرده و فرصت کافی جهت تهیه مدارک را در اختیار داشته باشید. یا در صورت ریجکتی، می‌توانید با زمانی که در اختیار دارید نامه اعتراض را به سفارت ارائه دهید. مدت زمان صدور ویزای شینگن عنوانی ست که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

دریافت ویزای شینگن اختیارات بسیاری را با خود به همراه می‌آورد. دارندگان این ویزا می‌توانند به راحتی به کشورهای عضو در اتحادیه شینگن سفر کنند و هیچ محدودیتی برای رزرو تور اروپا ندارند. با این حال دریافت این ویزا مراحل و قوانین خود را دارد و با اطلاع از مدت زمان صدور ویزای شینگن می‌توان برای تمامی این مراحل برنامه‌ریزی کرد.

مدت زمان صدور ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن می‌توانید از هریک از سفارت‌های کشورهای حوزه شینگن که در ایران دفتر دارند اقدام کنید. هر کدام از سفارت‌ها قوانین و شرایط خود را برای ارائه وقت سفارت دارند.

متقاضیان ویزای شینگن در ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را آماده کرده، فرم اپلکیشن را تکمیل کرده و از سفارت مورد نظر وقت تحویل مدارک، انگشت نگاری و در صورت نیاز مصاحبه را دریافت کنید.

اما در حالت کلی مدت زمان صدور ویزای شینگن پس از تحویل مدارک و بررسی آن توسط افسر سفارت ۱۵ الی ۳۰ روز طول می‌کشد. زمان اعلام شده ممکن است با توجه به تصمیم افسر سفارت بیشتر یا کمتر به طول بیانجامد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

مدارک دریافت ویزای شینگن در تمام سفارت‌ها یکسان است. اما در مواردی ممکن است با توجه به سیاست خارجی هر کشور برخی از سفارت‌ها مدارک بیشتری را از متقاضی دریافت کنند. از این رو قبل از اقدام برای دریافت وقت ویزا، با مراجعه به وبسایت سفارت مورد نظر مدارک را چک کنید.

  • اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس
  • اصل شناسنامه متقاضی
  • اصل گواهی حساب
  • ارائه سند مکلی
  • اصل و ترجمه مدرک شغلی (پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، وکلا: پروانه وکالت، مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی، مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش‌فرما بودن جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات، معلمان، اساتید و اعضا هیئت‌علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل)
  • رضایت‌نامه والدین برای فرزندان
  • بلیط و برگه رزرو هتل

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

شینگن قراردادی‌ست که بین ۲۶ کشور اروپایی بسته شده است. بر طبق این قرارداد شهروندان کشورهای عضو در این پیمان می‌توانند بدون دریافت ویزا به این مناطق رفت و آمد داشته باشند.

علاوه بر این افراد با تابعیت دیگر کشورها با دریافت ویزای شینگن امکان سفر به تمام ۲۶ کشور را (تا پایان اعتبار ویزا) دارند.

این ۲۶ کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس را شامل می‌شود.

با توجه به قوانین به تصویب رسیده دارندگان ویزای شینگن بایستی از همان کشوری که ویزا را دریافت کرده‌اند به منطقه شینگن ورود کنند اما محدودیتی برای سفر در محدوه شینگن و خروج از این محدوده جود ندارد.

در صورت ریجکت شدن ویزا چه اقدامی باید انجام داد؟

مدت زمان صدور ویزای شینگن ۱۵ تا ۳۰ روز کاری به طول بیانجامد. در واقع متقاضیان پس از طی مراحل مربوطه می‌توانند جواب ویزا را دریافت کنند.

در برخی از موارد و با توجه به تصمیم افسر سفارت ممکن است درخواست ویزای متقاضیان رد شود. اما رد شدن یا ریجکت شدن ویزای شینگن به این معنا نیست که دیگر نمی‌توانید مجدداً درخواست ویزا دهید.

متقاضیان پس از رد شدن درخواست ویزا می‌توانند به جواب اعلام شده اعتراض کنند. در واقع مقاضیان می‌توانند پس از بررسی علت رد شدن ویزا، مشکل را برطرف کرده و مجددا برای دریافت ویزا اقوام کنند.

این نکته را مدنظر داشته باشید که شما فقط ۳۰ روز پس از دریافت ویزا مهلت دارید نامه اعتراض را به سفارت تحویل دهید.

از کدام کشورها می‌توان برای دریافت ویزای شینگن اقدام کرد؟

شما می‌توانید از طریق هریک از کشورهای عضو در پیمان شینگن برای دریافت ویزا اقدام کنید. اما برخی از کشورها به دلایل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و … قوانین راحت‌تر یا سخت‌تری را در این زمینه دارند.

کشورهای ایسلند، فنلاند، لیتوانی، اسلونی، لتونی، استونی، اسلواکی، لهستان یونان و لوکزامبورگ با آمار بیش از ۸۰ درصد بیشترین صدور ویزای شینگن در سال را دارند. کشورهای بلژیک، فرانسه، پرتغال، آلمان و هلند نیز جز سخت‌گیرترین کشورها در صدور ویزای شینگن شناخته می‌شوند.

در مجموع پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت ویزای شینگن از کشورهای اسپانیا، ایتالیا یا یونان اقدام کنید. به طور کلی این کشورها جز مقاصد پرطرفدار اروپایی به شمار آمده و مدت زمان صدور ویزای شینگن از طرف آن‌ها ۱۵ روز کاری می‌باشد.

بیشتر بخوانید …

اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن

قوانین جدید ویزای شینگن

به چه کسانی ویزای شینگن می‌دهند؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید