میزان بار مجاز در پروازهای خارجی چقدر است؟

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 18 فوریه 2023
Loading...

مقصد خود را انتخاب کرده‌اید، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را انجام داده‌اید. آخرین مرحله قبل از رفتن به فرودگاه بستن چمدان است. معمولاً این‌که مقدار بار مجاز در هر پرواز چقدر است و هر مسافر تا چند کیلو بار می‌تواند همراه خود به داخل هواپیما ببرد یکی از دغدغه‌های ذهنی همه‌ی مسافران است. به‌طور معمول قوانین بار در اکثر هواپیمایی‌ها یکسان است اما برای اینکه در فرودگاه هنگام وزن کردن چمدان به مشکل اضافه‌بار برنخورید، بهتر است قبل از بستن چمدان، قوانین مربوط به بار را با دقت مطالعه کنید و یا از آژانس هواپیمایی خود بخواهید که قوانین را برای شما توضیح دهند. در اینجا درباره مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی می‌خوانیم.

مقدار بار مجاز در هواپیما

مقدار بار مجاز و تعداد چمدان در هواپیما به نوع ایرلاین، طول سفر و کلاس پروازی بستگی دارد.

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی

بار مجاز در ایرلاین هایی مانند قطرایرویز، ترکیش و عمان ایر که به‌صورت روزانه و مرتب پرواز دارند در کلاس پروازی اکونومی، یک چمدان با وزن ۳۰ کیلوگرم است و مسافران مجاز هستند یک ساک دستی به وزن ۷ کیلوگرم را با خود به داخل هواپیما ببرند. مسافرانی که صندلی بیزینس این ایرلاین ها را خریداری کرده‌اند، مجاز هستند ۲ چمدان که در مجموع ۴۰ کیلوگرم وزن دارد با خود حمل کنند.

بیشتر بخوانید:  انواع کلاس های پروازی

مقدار بار مجاز در ایرلاین های مسیر اروپا مانند اتریشی- لوفتهانزا، ایرفرانس و بریتیش در کلاس اکونومی یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی است و در کلاس بیزینس مسافران می‌توانند ۲ چمدان ۲۳ کیلوگرمی و یا در مجموع ۶۴ کیلو بار داشته باشند.

اما در مسیرهای دورتر مانند ایالات‌متحده امریکا و کانادا ایرلاین ها دست و دلبازتر هستند، در این مسیرها مسافران کلاس اکونومی می‌توانند ۲ چمدان داشته باشند که هرکدام ۲۳ کیلو وزن داشته باشد و در کلاس بیزینس مسافران مجاز هستند دو چمدان ۳۲ کیلوگرمی حمل کنند.

بعضی از ایرلاین ها مانند ایرآسیا، آذربایجان ایر و ایجین گاهی اوقات بدون بار هستند ولی نرخ آن‌ها ارزان‌تر است، اما به این معنی نیست که شما نمی‌توانید هیچ باری را همراه داشته باشید، در این ایرلاین ها هزینه بار نسبت به وزن چمدان به‌صورت جداگانه دریافت می‌شود.

مقدار بار مجاز در پرواز

آیا می‌توان در پروازهای خارجی اضافه بار همراه داشت؟

همراه داشتن بار اضافه هنگام پرواز با پرداخت جریمه امکان‌پذیر است، اما مقدار جریمه‌ها هم در ایرلاین های مختلف متفاوت است. به این نکته توجه داشته باشید که در مقاصد کانادا و ایالات‌متحده آمریکا اضافه‌بار چه ۱ کیلو چه ۲۳ کیلو باشد جریمه‌ای که باید پرداخت شود معادل یک بسته ۲۳ کیلویی در پروازهای اکونومی و یک بسته ۳۲ کیلویی در پروازهای بیزینس خواهد بود.

سوالات متداول

مقدار بار مجاز در پرواز‌های خارجی کلاس اکونومی چقدر است؟

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی با بلیط کلاس اکونومی حداکثر تا ۳۰ کیلوگرم است.

مقدار بار مجاز در پرواز‌های خارجی کلاس بیزینس چقدر است؟

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی با بلیط کلاس بیزینس حداکثر تا ۴۰ کیلوگرم است. (دو چمدان ۲۰ کیلوگرمی)

مقدار بار مجاز در پروازها‌ی خارجی صندلی فرست کلاس چقدر است؟

مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی با بلیط فرست کلاس حداکثر تا ۵۰ کیلوگرم است. (دو چمدان ۲۵ کیلوگرمی)

بیشتر بخوانید …

قوانین، اضافه بار و مقدار بار مجاز در ایرلاین‌ها و مسیرهای داخلی

کاملترین لیست وسایل مجاز و غیرمجاز در هواپیما

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید