مراحل درخواست ویزای انگلیس

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در دوشنبه 14 ژوئن 2021
Loading...

دریافت ویزای انگلیس مراحل نسبتا سخت و پیچیده‌ای برای متقاضیان ایرانی دارد و جهت رسیدن به نتیجه مطلوب تمام این مراحل باید دقیقا مطابق شرایط و قوانین تعیین شده در سفارت انگلیس پیش رود. در این مطلب کارشناسان ما مراحل درخواست ویزای انگلیس را از ابتدا تا انتها مرور خواهند کرد.

مشاوره رایگان جهت تکمیل مدارک، تهیه مدارک مورد نیاز سفارت، تکمیل فرم و ثبت نام سفارت، گرفتن وقت سفارت، انگشت نگاری در سفارت انگلیس، پیگیری جواب ویزای توریستی انگلیس و پیکاپ پاسپورت مراحل درخواست ویزای انگلیس را تشکیل می‌دهند. پشت سر گذاشتن دقیق و درست هر یک از این مراحل متقاضی را به دریافت ویزا نزدیک‌تر خواهد کرد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

مراحل درخواست ویزای انگلیس

در صورتیکه قصد دریافت ویزای توریستی انگلیس را دارید مراحل زیر را به خاطر بسپارید:

مشاوره رایگان جهت تکمیل مدارک

مشاوره جهت تکمیل مدارک اولین مرحله از مراحل دریافت ویزای انگلیس است. درست است که مدرک ویزا از سوی سفارت انگلیس تائید شده و در وب‌سایت رسمی سفارت قابل مشاهده اما این مسئله که کدام مدارک شانس دریافت ویزا را بیشتر کرده یا چگونگی ارائه مدارک مالی و شغلی، نیازمند مشاوره با کارشناسان مجرب را دارد.

هر گونه مغایرت در مدارک ارائه شده و موارد ذکر شده در فرم ثبت نام ویزا در نهایت تمام زحمات متقاضی را به باد داده و رد شدن درخواست ویزا را در پی دارد.

از این رو کارشناسان ما با مشاوره رایگان به متقاضیان خواهند گفت کدام مدارک را چگونه ارائه دهند تا بتوانند افسر سفارت را در مثبت شدن جواب ویزا قانع کنند.

تهیه مدارک مورد نیاز سفارت

بعد از مشاوره نوبت به تهیه مدارک می‌رسد. ارائه مدارک به صورت حضوری و در روز انگشت نگاری توسط متقاضی ویزا انجام می‌شود. در واقع متقاضی بایستی مدارک مالی، شغلی، سند ملک و … را که در فرم ثبت نام ذکر کرده به طور کامل تهیه و آن‌ها را جهت بررسی به افسر سفارت تحویل دهد.

این مدارک موارد زیر را شامل می‌شود.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.
 • ۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز…)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۳ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

تکمیل فرم و ثبت نام سفارت

تکمیل فرم از دیگر مراحل درخواست ویزای انگلیس است که به صورت آنلاین و از طریق وب سایت رسمی سفارت انجام می‌شود. از آنجا که تکمیل دقیق و صحیح فرم تأثیر مستقیم در صدور یا عدم صدور ویزا دارد، بهتر است توسط افراد مسلط و با تجربه در این زمینه تکمیل شود.

کارشناسان ما ابتدا فرم خام درخواست ویزای انگلیس را به متقاضی تحویل داده و سپس طبق اطلاعات نوشته شده و مدارک ارائه شده توسط متقاضی فرم اصلی را تکمیل و برای سفارت ارسال می‌کنند.

دریافت وقت سفارت

دریافت وقت سفارت انگلیس نیز مانند تکمیل فرم به صورت آنلاین و طریق وب سایت رسمی سفارت انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند وقت انگشت نگاری را از طریق یکی از دفاتر رسمی سفارت در تهران، امارات (دبی، ابوظبی)، ترکیه (استانبول، آنکارا) یا ارمنستان (ایروان) دریافت کنند.

محل انگشت نگاری تأثیری در جواب نهایی ویزا ندارد. در واقع متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط خود هر یک از دفاتر معرفی شده از طرف سفارت انگلیس را برای انگشت نگاری انتخاب کنند.

انگشت نگاری در سفارت انگلیس

انگشت نگاری از دیگر مراحل درخواست ویزای انگلیس است. در این مرحله متقاضی باید در روز و ساعت تعیین شده در محل مورد نظر حضور پیدا کند.

انگشت نگاری سفارت انگلیس در هر یک از دفاتر تهران، امارات، ترکیه یا ارمنستان حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. علاوه بر انگشت نگاری، تحویل مدارک نیز از کارهایی ست که در روز حضور در سفارت انجام می‌شود. در واقع متقاضی باید مدارک مورد نیاز دریافت ویزای انگلیس را به صورت حضوری با خود به سفارت برده و به افسر سفارت تحویل دهد.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس به طور معمول ۱۵ تا ۳۰ روز کاری بعد از انگشت نگاری مشخص می‌شود. اما این پروسه با توجه به شرایط یا تصمیم افسر سفارت ممکن است زودتر یا دیرتر از زمان اعلام شده به طول بیانجامد.

در صورتی که انگشت نگاری در تهران انجام شده باشد، جواب از طریق ایمیل اعلام شده و پاسپورت برای متقاضی از طریق پست ارسال می‌شود.

اما در صورتی که انگشت نگاری در کشور دوم انجام شده باشد جواب از طریق ایمیل ارسال شده و متقاضی بایستی برای دریافت پاسپورت به سفارت مورد نظر مراجعه کند. اینجاست که بحث پیکاپ پاسپورت به میان می‌آید.

پیکاپ پاسپورت انگلیس

پیکاپ پاسپورت آخرین مرحله از مراحل درخواست ویزای انگلیس است. در واقع با پیکاپ پاسپورت متقاضی نیازی به سفر مجدد به کشور محل انگشت نگاری نداشته و این کار را به آژانس‌های هواپیمایی واگذار می‌کند.

کارشناسان ما در ازای مبلغ بسیار کمتر از هزینه سفر مجدد پاسپورت متقاضی را از سفارت محل انگشت نگاری دریافت کرده و به متقاضی تحویل می‌دهند.

بیشتر بخوانید …

پیگیری جواب ویزای انگلیس

فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می‌شود؟

چه کسانی شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارند؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید