اینکه کشور هند در صدر لیست خرافاتی‌ترین کشورهای جهان قرار گیرد اصلا جای تعجب ندارد اما وقتی پای کشورهای جهان اول اروپایی به این قضیه باز شود موضوع جالب‌تر خواهد شد! بله کاملا درست متوجه شدید کشورهایی مانند فرانسه، اسپانیا و حتی انگلیس خود یک پای خرافات باورنکردنی هستند. می‌خواهید بدانید خرافاتی ترین کشورهای اروپایی چه کارهایی را خوش شانسی و چه کارهایی را بدشانسی می‌دانند؟ پس مطالعه این مطلب جذاب را از دست ندهید.

حتی در تور اروپا هم از دست خرافات خلاص نمی‌شوید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هنوز هم در مهد تمدن جهان صدای جیرجیرک‌‌ها را نشانه دانسته و حتی برای پر باران بودن سال چشم به رنگ گوساله تازه متولد شده دارند! هر چند که این عقیده‌ها امروزه کمرنگ‌تر از قبل شده اما بسیاری از قدیمی‌ها همچنان به آن‌ها اعتقاد دارند. در مطلب خرافاتی ترین کشورهای اروپایی ردرباره جالب‌ترین اعتقادات مردم این قاره می‌خوانیم.

اگر دست و پا چلفتی هستید در پرتغال محبوب خواهید بود!

در میهمانی پرتغالی‌ها هر چه دست و پا چلفتی‌تر باشید محبوب‌تر می‌شوید، چرا؟ در این کشور وقتی میهمانی نوشیدنی خود را ناخواسته بر روی میز بریزد شانس را با خود به خانه میزبان آورده است! اما خرافات پرتغال به ریختن نوشیدنی ختم نمی‌شود. بلکه اگر غذا در گلویتان بپرد شما چیزی را نزد خود دارید که متعلق به شخص دیگری ست. زنگ زدن گوش چپ به نشان دهنده این است که کسی دارد پشت سر شما بدگویی می‌کند. این اعتقاد در ایران نیز رواج دارد. اعتقاد خرافی جالب‌تر اینکه اگر در هوای آفتابی باران ببارد نشانه این است که بیوه زنی مجدداً ازدواج کرده است.

جیرجیرک‌های خوش شانس در اسپانیا

جیرجیرک‌ها در اسپانیا موجوداتی خوش شانس هستند چرا که اسپانیایی‌ها شنیدن ناگهانی صدای جیرجیرک را نشانه خوش شانسی می‌دانند. اگر مسافر تور اسپانیا هستید و در سفر به کشور دیدید که سه شنبه و هست و سیزدهمین ماه، از دیدن خیابان‌های خلوت تعجب نکنید، به اعتقاد اسپانیایی‌ها این روز نحس بوده و برای انجام کارهایی مانند پرواز، ازدواج یا هر کار مهم دیگر اصلاً مناسب نیست. اسپانیایی‌ها نمک را بر سر میز دست به دست نمی‌کنند چرا که معتقدند این کار بدشانسی می‌آورد بلکه نمک را به گونه‌ای قرار می‌دهند که همگی به آن دسترسی داشته باشند.

در ایرلند خیلی سوال نپرسید

اگر عازم تور اروپا هستید و بازدید از ایرلند نیز جز برنامه شماست، بی شک سفری جالب را تجربه خواهید کرد. چرا که ایرلند یکی از خرافاتی ترین کشورهای اروپایی به محسوب می‌شود. در این کشور اگر دیدی شخصی تور ماهیگیری بر دوش دارد هیچ‌وقت از او نپرسید که به کجا می‌رود چرا که این کار هم برای شما و هم برای او بدشانسی خواهد آورد. به اعتقاد ایرلندی‌ها اگر درب منزل را باز و ببینید زاغی به شما زل زده نشانه ی نزدیکی مرگ است. البته بر خلاف زاغ، دیدن شبدرهای ۴ برگ نشانه خوش شانسی بزرگ هستند.

نان‌های سروته در فرانسه، خوش شانسی یا بدشانسی؟

فرانسه را هم می‌توان یکی از خرافاتی ترین کشورهای اروپایی به شمار آورد. در بین مردم این کشور خرافات عجیب و غریب بسیاری رواج دارد. دیدن عنکبوت هنگام غروب آفتاب و دست زدن به نشانه قرمز بر روی لباس ملوانان در فرانسه شانس می‌آورد. مورد بسیار جالب‌تر اینکه چنانچه پای چپتان به صورت اتفاقی بر روی مدفوع سگ برود بدون شک آن روز خبر بسیار خوشحال کننده‌ای را می‌شنوید! فرانسوی‌ها نشستن ۱۳ نفر دور میز غذاخوری را نحس می‌دانند. جمعه‌ها لباس نو نمی‌پوشند و البته قرار دادن نان به صورت برعکس را هم نشانه بدشانسی می‌دانند.

انگلیسی‌ها موهای خود را در نیمه اول سال کوتاه می‌کنند

خرافات و باورهای عجیب در کشور انگلیس نیز دیده می‌شود حتی انگلیس‌ها در این زمینه پیش رو بوده و جز لیست خرافاتی ترین کشورهای اروپایی قرار می‌گیرند. در این کشور چنانچه در فصل پاییز برگی از درخت بیافتد و بتوانید آن را بگیرید به تعداد برگ‌های گرفته شده شانس به شما رو خواهد آورد. کوتاه کردن مو در نیمه اول سال خوش یمن بوده و زاغ‌ها نیز مانند ایرلند در خوش شانسی و بدشانسی انگلیسی‌ها سهیم هستند. بدین صورت که دیدن یکی زاغ اصلاً خوشایند نیست اما دیدن دو زاغ در کنار هم نشانه خوش شانسی خواهد بود. به اعتقاد دریانوردان انگلیسی بردن اسم تخم مرغ در سفر حتماً حادثه‌‎ای را در پی دارد. نکته جالب آخر اینکه انگلیسی‌ها برای فرار از کابوس‌های شبانه قیچی زیر بالش خود می‌گذارند.

معنای سوت زدن در نروژ چیزی نیست که همیشه تصور می‌کردیم

نروژی‌ها هیچوقت به سمت خورشید سوت نمی‌زنند چرا که به اعتقاد آن‌ها این کار دخالت در کار سرنوشت بوده و ممکن است باعث رخ دادن اتفاقات ناگوار شود؛ بنابراین بر خلاف بسیاری از نقاط دنیا که سوت زدن نشانه ابراز شادی به شمار می‌رود نروژی‌ها هنگام انجام این کار بسیار محتاط عمل می‌کنند.

گوساله سیاه یا سفید؟ خوش شانسی در ایسلند

ایسلند کشوری محصور شده در میان اقیانوس است و به داشتن زمستان‌های بسیار سرد و برفی معروف می‌باشد. از این رو از گذشته تا الان همیشه و همیشه باورهای خرافی بسیاری در مورد شروع فصل زمستان در این کشور وجود داشته است. به اعتقاد ایسلندی‌ها چنانچه در آغاز فصل گوساله سفید متولد شود نشانه پر برف بودن و داشتن زمستانی سخت خواهد بود.

خرافات عجیب و غریب در پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا

با خرافاتی ترین کشورهای اروپایی و اعتقادات عجیب و غریب آن‌ها آشنا شدیم. هر چند جوانان امروزی کمتر به این عقاید باور دارند اما نشانه‌هایی از خرافه‌ها همچنان در بین مردم اروپا دیده شده و حتی وجود آن‌ها سفر به این قاره را جالب‌تر نیز کرده است. جهت رزرو تور اروپا می‌توانید با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید…

دیدنی های کشورهای اروپایی

برای سفر به اروپا چقدر پول لازم است

بهترین مقاصد اروپایی در فصل پاییز

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید