با جاذبه های شگفت انگیز نرماندی فرانسه آشنا شوید

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در یکشنبه 19 فوریه 2023
Loading...

از استراحتگاه‌های ساحلی و دهکده‌های ماهیگیری گرفته تا شهرهای قرون وسطایی و قلعه‌های گوتیک همه و همه از جاذبه های گردشگری نرماندی فرانسه به شمار می‌روند. این شهر با مناظر زیبا، متنوع و تاریخ غنی خود، دیدنی‌های زیادی برای ارائه به گردشگران دارد. همچنین وجود خط ساحلی، جنگل‌های زیبا، قلعه‌های چشمگیر، کلیساهای باشکوه و شهرهای باستانی بازدید از نرماند‌ی را به بایدهای سفر به فرانسه تبدیل کرده‌اند. شما نیز می‌توانید با داشتن لیستی از بهترین جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی این شهر برای گذراندن تعطیلاتی رویایی برنامه ریزی کنید.

نرماند‌‌ی از شهرهای تاریخ ساز اروپا است که با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع از مقاصد پرطرفدار تور فرانسه نیز به شمار می‌رود. این شهر که امروز ظاهری بسیار آرام و زیبا دارد جنگ‌های بسیاری را پشت سر گذاشته، نرما‌ندی زمانی مستعمره وایکینگ‌‍‌ها بوده، فرانسه و انگلیس سال‌ها بر سر حکومت بر آن در جنگ بوده‌اند، مدتی نیز آلمان نازی زندگی را برای ساکنان شهر زهر کرده بود اما در نهایت در سال ۱۹۴۴ توسط متفقین نجات پیدا کرد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید خود را برای دیدن بکرترین سواحل و یادگارهای تاریخی آماده کنید.

برترین جاذبه‌های نرماندی

هرآنچه را که از یک سفر ایده‌آل انتظار داشته باشید شهر نرماندی در اختیارتان خواهد گذاشت. کلیسایی بسیار زیبا که بر بلندی تپه‌ها قرار گرفته، خط ساحلی طولانی و رویایی و حتی موزه‌هایی که شهامت سربازان را به نمایش گراشته‌اند جاذبه های دیدنی شهر را زتشکیل می‌دهند. در ادامه جاذبه‌های نرما‌ندی را معرفی می‌کنیم.

ساحل و موزه Omaha D-Day Landing

اوماها بزرگ‌ترین و معروف‌ترین ساحل نورماندی است جایی است که نیروهای آمریکایی، بریتانیایی، فرانسوی و کانادایی در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ برای آزادی شهر از دست آلمان نازی گردهم آمده و نبرد تاریخی نرما‌ندی را قم زدند. این ساحل ۱۰ کیلومتری تا دهانه رودخانه Vire امتداد داشته و سواحلی چشمگیر دارد. علاوه بر سواحل زیبا شما می‌توانید از موزه اوماها نیز دیدن کنید. در این موزه بقایای سنگرها و اسکله های نظامی آلمان که حاشیه صخره‌ها قرار داشتند را می‌توان دید. از این رو ساحل و موزه اوماها چه از نظر تفریحی و چه از نظر تاریخی ارزش بسیار زیادی برای فرانسوی‌ها و اورپاییان دارد.

Chateau de Caen بزرگترین قلعه قرون وسطایی

این قلعه در سال ۱۰۶۰ توسط پادشاه ویلیام (شاه انگلستان) ساخته شد. Chateau de Caen به عنوان  بزرگترین بناهای قرون وسطایی در اروپا و نماد اصلی میراث کان شناخته می‌شود. در دوره قرون وسطی این مکان یک قلعه سلطنتی بود و بعدها به عنوان یک دژ انگلیسی در طول جنگ صد ساله و در نهایت به عنوان پادگان ارتش برای یک هنگ پیاده نظام در طول جنگ جهانی دوم به کار گرفته شد.  برج و باروهای Chateau de Caen یکی از مستحکم‌ترین قلعه‌ها در اروپا به شمار می‌رود. بارو شمالی قلعه مرمت شده و با قرار گرفتن بر روی آن می‌توان از دیدن مناظر شهر کان لذت برد.

اتاق‌های درون باروها موزه نورماندی را در خود جای داده این موزه فرهنگ و تاریخ منطقه نرماندی، از جمله تاریخ قلعه را به نمایش می‌گذارد.

موزه بایوکس | Bayeux

شهر Bayeux بیشتر به خاطر ملیله بایو که در موزه شهر به نمایش گذاشته شده شناخته شده است. ملیله بایو، شاهکار قرن یازدهمی ست که در واقع یک اثر گلدوزی شده با نخ پشمی ست که در ۱۰ رنگ مختلف بافته شده، این ملیله ۷۰ سانتی متری داستان فتح انگلستان در سال ۱۰۶۶ توسط دوک نرماندی (معروف به “ویلیام فاتح”) را از طریق نبرد هستینگز به تصویر می کشد.

نام ملیله بایو به دلیل ارزش فرهنگی آن در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. بازدیدکنندگان می‌توانند علاوه بر موزه  در بایوکس قدم زده و شهر قدیمی Bayeux، دنیای مسحور کننده قرون وسطایی از خانه های نیمه چوبی، عمارت های زیبا و خانه های تاریخی باشکوه را کشف کنند.

شهر تاریخی روان | Rouen

فضای تاریخی که مسیرهای پرپیچ وخم، خیابان‌های سنگ فرش شده و خانه های نیمه چوبی از جاذبه هایی هستند که هنگام گشت و گذار در شهر تاریخی روان از دیدن آن‌ها لذت خواهید برد. روان به عنوان پایتخت نرماندی شناخته می‌شود. کلیساهای گوتیک در قسمت‌های مختلف شهر دیده شده و بسیاری از آنها جواهری از دستاوردهای معماری قرون وسطایی هستند.

کلیسای جامع نوتردام شهر توسط کلود مونه در مجموعه‌ای از نقاشی‌ها به تصویر کشیده شد که جزئیات پیچیده نمای کلیسای جامع را در زمان‌های مختلف روز نشان می‌دهد. از دیگر بناهای نمادین روئن، می‌توان به برج ساعت گروس هورلوگ در مرکز شهر اشاره کرد. موزه هنرهای زیبا جاذبه‌ای ست که نام آن در میان برجسته ترین موزه های هنرهای زیبای فرانسه دیده می‌شود. در این مجموعه شاهکارهای نقاشی اروپایی و  مجموعه ای از آثار امپرسیونیستی به نمایش گداشته شده است.

همچنین شهر روئن به عنوان یک منطقه نرماندی همان مکانی ست که ژان آرک در آن محاکمه شد. گردشگران می توانند برجی را که این زن جوان شجاع در مقابل قضات ایستاده بود و نقطه ای را که در آتش سوزانده شد ببینند. این قهرمان جوان بعداً به عنوان یک قدیس شناخته شده و امروزه کلیسای روح شکست ناپذیر در محل سوزانده شدن او ساخته شده است.

هانففلور | Honfleur

هانفلور با بندر زیبای قدیمی خود یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا است که در ۲۵ کیلومتری لو هاور قرار گرفته و با خیابان‌های سنگ‌فرش شده، ساختمان‌های سنگی قدیمی و خانه‌های نیمه‌چوبی تزیین شده است. این بندر تاریخی جایی بود که مسافران در قرن شانزدهم از طریق آن به مقصد کانادا سفر می کردند. در ضلع شمالی بندر ساختمان ستوان و خانه فرمانداران قرن شانزدهم را می‌توان دید.

یکی از قابل توجه ترین جاذبه های Honfleur موزه دریایی ست که قدمت آن به قرن ۱۴ بازمی‌گردد. در این موزه دریایی می‌توانید تاریخچه دریانوردی، ماهیگیری و کشتی سازی در هانفلور را ببینید.

مونت سنت میشل | Mont Saint-Michel

صومعه سنت میشل را می‌توان یکی از زیباترین جاذبه های نرماندی معرفی کرد. این صومعه که نامش در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده از مهمترین مکان‌های مقدس قرون وسطی به شمار می‌رفته است. سنت میشل در ارتفاع ۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و چشم اندازی افسانه‌ای دارد. نمای آن به قدری زیباست که گویی قسمتی از بهشت بر روی زمین را به تصویر کشیده است.

در هنگام جزر دریا یک گذرگاه قدیمی به سمت سنت میشل نمایان شده و گردشگران را به سوی این صومعه هدایت می‌کند. برای رسیدن به قلعه هنگام جزر و مد می‌توانید روی کمک راهنمایان گردشگری در مرکز نرماندی حساب کنید.

روستای کوچک جیورنی | Giverny

روستای کوچک جیورنی با خانه‌ها و باغ‌های رویایی بهشتی برای دوستداران هنر به شمار می‌رود. کلود مونه هنرمند معروف به همراه خانواده اش در سال ۱۸۸۳ به این مکان جذاب آمده و چنان شیفته آن شدند که روستا را برای اقامت همبشگی خود انتخاب کردند. در حال جاضر خانه و باغ‌های مونه جز جاذبه های گردشگری جیورنی به شمار می‌روند.

در جلوی خانه باغ Le Clos Normand قرار دارد که توسط کلود مونه طراحی شده است. در فصل بهار و پاییز انبوهی از شکوفه های رنگارنگ از جمله نرگس، پانسی، لاله، زنبق، گل صد تومانی، بابونه، گل رز و هالی هاک شکوفا شده منظره‌ای خارق‌العاده به بوجود می‌آورند. در قسمت دیگر خانه پل ژاپنی، حوضچه نیلوفرهای آبی و درختان بید طراحی شده‌اند که مانند یک تصویر نقاشی به نظر می‌رسند.  مونه سال های زیادی را وقف نقاشی جنبه های مختلف این باغ کرده و زیبایی آن را در قلم موهای ظریف خود به تصویر کشیده است.

روستای ساحلی اترتات | Étretat

استراحتگاه Étretat در پای صخره‌های آهکی سفید در خط ساحلی Côte d’Albâtre در نرماندی قرار دارد. ارتفاع صخره‌های این منطقه به ۹۰ متر رسیده و از قسمت بالای صخره‌ها می‌توان مناظر پانارومای روستا را مشاهده کرد. سواحل این روستا در طول فصل تابستان میزبان گردشگرانی ست که به دنبال یک مقصد شیک برای گذراندن تعطیلات خود هستند. اترتات با ویلاهای جذاب ساحلی همراه با امکانات کامل جهت اقامت گردشگران تجهیز شده است.

ساحل نرماندی

با دیدن ساحل آرام و بسیار زیبای نرماندی باور نخواهید کرد که این منطقه زمانی محل هولناک‌ترین جنگ‌های اروپا بوده و مسیر تاریخ این قاره را تغییر داده است. گذشته از ارزش تاریخی ساحل نرماندی زیباترین سواحل تور اروپا را در خود جای داده و تعطیلاتی بی نقص را برایتان رقم خواهد زد.

در نظر داشته باشید قبل از سفر به اروپا و بازدید از ساحل نرماندی نیاز است اقدامات لازم جهت اخذ ویزای شینگن را انجام دهید. 

سوالات متداول

نرماند‌ی برای داشتن کدام جاذبه‌ها تا این اندازه معروف شده است؟

منطقه نرماندی یکی از توریستی ترین مناطق فرانسه است که در سراسر جهان به خاطر کوه سن میشل، صخره های گچی سفید و سواحل فرود D-DAY شناخته شده است.

چرا باید از نرماند‌ی دیدن کرد؟

گورستان‌های نظامی، موزه‌های یادبود و مکان‌های فرود روز D، تعداد زیادی بازدیدکننده را به این منطقه می‌آورند. یکی دیگر از نقاط برجسته نرماندی به عنوان معروف ترین مناظر گردشگری فرانسه، مونت سن میشل خیره کننده است، قلعه های تاریخی، کلیساها و شهرهای کوچک جذاب از دیگر جاذبه‌های این منطقه ساحلی هستند.

بیشتر بخوانید …

معرفی کاخ و باغ تویلری اقامتگاه سابق پادشاهان فرانسه

دیدنی های لیون، مهد فرهنگ و تمدن فرانسه

برای مشاهده قیمت و خرید تور اروپا از ستاره ونک کلیک کنید.

خرید تور اروپا
کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید