اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 26 فوریه 2020
Loading...

رد شدن ویزای شینگن از طرف سفارت خبری بد و ناگوار است اما قطعاً با شنیدن این خبر به آخر دنیا نمیرسیم! از آنجایی که هر مشکل راه حلی دارد، با ارائه روش‌های درست می‌توانید مجدداً درخواست ویزا داده و حتی مهر ویزا را هم دریافت کنید! چگونگی آن را در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد.

رد شدن یا ریجکت شدن ویزای شینگن به این معنا نیست که دیگر نمی‌توانید مجدداً درخواست ویزا داده یا ویزا دریافت کنید. بلکه هر سفارت بنا به دلایلی درخواست ویزای متقاضیان را رد می‌کند؛ بنابراین باید ابتدا نامه ریجکتی را با دقت مطالعه کرده و علت رد شدن جواب ویزا را متوجه شوید و پس از رفع علت ریجکتی مجدداً درخواست خود را به سفارت ارائه دهید. از این رو قبل از هر چیز علت‌های رد شدن ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم.

مطالب مرتبط

با انواع ویزای شینگن آشنا شوید

.

دلایل رد شدن ویزای شینگن

 مدارکی که به سفارت ارائه داده می‌شود، مبنای اصلی تصمیم‌گیری افسر سفارت جهت پذیرفته یا رد شدن درخواست هر متقاضی خواهد بود؛ بنابراین هنگام پر کردن فرم کاملاً دقت کنید که پاسخ‌ها مغایرتی با مدارک ارائه شده نداشته باشد. در مجموع موارد زیر باعث رد شدن جواب ویزای متقاضی خواهد شد:

نامعتبر بودن پاسپورت: هر پاسپورت هنگام درخواست بایستی حداقل ۷ ماه اعتبار داشته باشد. در صورتی که اعتبار پاسپورت کمتر از ۷ ماه باشد یا پاسپورت صفحه خالی جهت چسباندن برگه ویزا نداشته باشد یا حتی پاسپورت بنا به هر دلیلی مخدوش یا آسیب‌دیده شده باشد، به احتمال زیاد جواب ویزای شینگن متقاضی رد خواهد شد.

ارائه مدارک جعلی: در صورتی که سند ملکی، مدارک شغلی یا آدرس محل کار و سکونت را اشتباه به سفارت ارائه دهید، درخواست شما رد خواهد شد.

مشخص نبودن هدف از سفر: هنگام درخواست بایستی هدف شما از سفر مشخص باشد. به عنوان مثال اگر هدف توریستی است ارائه رزرو بلیط و واچر هتل الزامیست یا اگر برای دیدار با اقوام می‌روید باید مدارک مربوطه را در پرونده خود داشته باشید. چنانچه مدارک با هدفی که مشخص کرده‌اید مغایرت داشته باشد جواب ویزای شینگن شما منفی خواهد بود.

قانع نشدن افسر سفارت جهت بازگشت متقاضی پس از اتمام اعتبار ویزا: این مسئله بیشترین دلیل رد شدن ویزا را در برمی‌گیرد. ارائه مدارک شغلی، ارائه سند ملکی، داشتن وابستگی عاطفی در کشور مبدأ و داشتن سابقه سفر تأثیر بسیار زیادی در مثبت بودن جواب ویزا دارد.

داشتن سو سابقه: داشتن سوابقی مانند پخش مواد مخدر، اقدامات تروریستی، سابقه کودک‌آزاری، مشارکت در جرائم سازمان یافته و … باعث ریجکت شدن درخواست ویزا خواهد شد.

داشتن سوابق ریجکتی: اگر درخواست ویزای شما توسط یکی از سفارت‌های حوزه شینگن رد شده است. بهتر است حداقل ۸ ماه صبر کرده و مجدداً برای دریافت ویزا اقدام کنید. اگر زودتر از این زمان درخواست خود را ارائه دهید به احتمال زیاد مجدداً ریجکت خواهید شد.

ناهماهنگی تاریخ سفر با برنامه ارائه‌شده: چنانچه برنامه سفری که ارائه داده‌اید با تاریخ بلیط یا برگه رزرو مغایرت داشته باشد. درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

مطالب مرتبط

۱۵ دلیل رد شدن ویزای شینگن

.

اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزا شینگن

حال اگر مدارک را به صورت کامل ارائه داده اما باز هم جواب ویزا رد شد چه اقداماتی می‌توان انجام داد. همان‌طور که در ابتدای مطلب گفته شد قبل از هر اقدامی بایستی دلیل ریجکتی را متوجه شویم و سپس آن را رفع کرده و مجدداً برای دریافت ویزا اقدام کنیم.

چه زمانی برای رفع ریجکتی اقدام کنیم؟

به طور معمول جواب ویزا ۱۴ روز کاری بعد از انگشت‌نگاری و در صورت نیاز مصاحبه به صورت نامه به متقاضی اعلام می‌شود. اگر جواب مثبت باشد که می‌توانید برای سفر به اروپا آماده شوید؛ اما اگر جواب منفی باشد، علت رد شدن جواب ویزا را مطالعه کرده و در ادامه اقدامات زیر را انجام دهید:

پس از دریافت نامه ریجکتی، فرم اعتراض را از سفارت مورد نظر گرفته و آن را به زبان انگلیسی یا هر زبانی که مورد تائید سفارت است پرکنید.

مدارکی را که افسر سفارت به آن‌ها ایراد گرفته و باعث رد شدن جواب ویزا شده است تقویت کرده و همراه با نامه ریجکتی به سفارت تحویل دهید.

این نکته را مدنظر داشته باشید که شما فقط ۳۰ روز پس از دریافت ویزا مهلت دارید نامه اعتراض را به سفارت تحویل دهید.

جواب اعتراض ۱۴ تا ۳۰ روز کاری پس از اقدام مجدد اعلام خواهد شد.

جهت دریافت ویزای شینگن، رفع ریجکتی ویزا، رزرو تور اروپا و تور اسپانیا با همکاران واحد تور در آژانس هواپیمایی ستاره ونک تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
هنوز عضو نشدید؟ عضو شوید
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید