اخذ ویزای انگلیس در تهران امکان‌پذیر است یعنی اینکه متقاضیان وقت سفارت انگلیس نیازی نیست برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به کشور ثالث سفر کنند. در اینجا درباره نحوه گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران توضیح می‌دهیم همچنین به شما خواهیم گفت که در روز حضور در سفارت چه مدارکی هم داشته و پیگیری جواب ویزای انگلیس در تهران از چه طریقی انجام می‌شود.

دفتر vfs global به عنوان نماینده سفارت انگلیس در تهران فعال بوده و تمامی خدمات مربوط به ویزای توریستی انگلیس را انجام می‌دهد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که متقاضیان ویزا وقت سفارت انگلیس را از کشورهای ترکیه یا امارات دریافت کنند. در ادامه تمامی مراحل و نکات اخذ ویزای انگلیس در تهران را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نحوه گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران

گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران از طریق وب سایت رسمی سفارت انجام می‌شود. متقاضیان بایستی با مراجعه به وب سایت فرم سفارت را به صورت آنلاین پر کرده، مکان انگشت نگاری مشخص کرده و واریزی را نیز از طریق درگاه اینترنتی پرداخت کنند. درواقع دریافت وقت سفارت انگلیس چه از تهران و چه از کشورهای ثالث روندی کاملاً یکسان دارد. نکته مهم اینکه واریزی وجه سفارت تنها از طریق کردیت کارت امکان پذیر است از این رو چنانچه کردیت کارت ندارید همکاران ما در واحد ویزا این را کار را انجام می‌دهند.

هزینه سفارت انگلیس در تهران

اخذ ویزای انگلیس در تهران از نظر هزینه نیز مشابه سایر کشورهاست. درواقع این نوع ویزای درخواستی ست که هزینه ویزا را تعیین می‌کند نه محل انجام انگشت نگاری. با این وصف هزینه‌ها به صورت زیر محاسبه می‌شود: هزینه ویزای ۶ ماهه ۳۲۰ دلار، ویزای ۲ ساله ۷۲۰ دلار، ویزای ۵ ساله ۱۱۲۰ دلار و ویزای ۱۰ ساله ۱۳۲۰ دلار است. البته به این نکته دقت داشته باشید که به دلیل اعتبار ۵ ساله پاسپورت، متقاضیان ایرانی نمی‌توانند برای دریافت ویزای ۱۰ ساله انگلیس اقدام کنند. (اعتبار پاسپورت در مدت زمان صدور ویزا تأثیر مستقیم دارد)

هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان

همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد اینکه از طریق سفارت کدام کشور برای دریافت وقت سفارت انگلیس اقدام کنید تأثیری در هزینه ویزا ندارد. فقط در صورت دریافت وقت از کشور ثالث متقاضیان بایستی هزینه سفر به مقصد مورد نظر را جهت انگشت نگاری و تحویل مدرک در نظر بگیرند.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس از زمان انگشت نگاری حدود ۱۵ تا ۳۰ روز به طول می‌انجامد؛ اما این مدت ۱۵ تا ۳۰ روزه زمانی ست که باید برای صدور ویزا در نظر گرفت. ترجمه مدارک و گرفتن وقت را نیز باید به پروسه اخذ ویزای انگلیس در تهران اضافه کرد. با این وصف پیشنهاد می‌کنیم حداقل ۶ یا ۷ ماه پیش از سفر به انگلستان برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید.

پیگیری جواب ویزای انگلیس در تهران

ممکن است پروسه صدور ویزای انگلیس بیش از ۱۵ تا ۳۰ روزه اعلام شده زمان ببرید. در این صورت چگونه می‌توان جواب ویزا را پیگیری کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که چه از طریق vfs تهران و چه از طریق کشورهای ثالث برای دریافت ویزا اقدام کنید در صورت تأخیر در اعلام جواب هیچ راهی برای پیگیری وجود ندارد. متقاضیان بایستی صبر کنند تا سفارت جواب ویزا را اعلام کند، حتی اگر این پروسه بیش از یک ماه نیز به طول انجامد تنها راهکار منتظر ماندن است.

مدارک لازم برای سفارت انگلیس در تهران

متقاضیان برای اخذ ویزای انگلیس در تهران بایستی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل در روز انگشت نگاری همراه داشته و به افسر سفارت تحویل دهند. این مدارک موارد زیر را شامل می‌شود:

اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها

یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.

۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵

اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان

اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)

رزرو بلیط برای سفر به انگلستان

مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و …)

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۳ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و

برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی

آیا سفارت انگلیس ویزا می‎‌دهد؟

اینکه آیا سفارت انگلیس ویزا می‌دهد یا خیر کاملاً به مدارکی متقاضی و البته نظر افسر سفارت بستگی دارد. چرا که این مدارک هستند که نشان می‌دهند متقاضی شرایط ورود به خاک انگلیس را دارد یا خیر. پس اخذ ویزای انگلیس در تهران یا کشور ثالث تأثیری در مثبت یا منفی بودن جواب ویزا و تصمیم افسر سفارت ندارد.

آدرس دفتر vfs انگلیس در تهران

از آنجا که تمامی امور مربوط به خدمات ویزای انگلیس در دفتر vfs انجام می‌شود متقاضیانی که می‌خواهند وقت سفارت را از تهران دریافت کنند بایستی جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک در دفتر vfs تهران به آدرس زیر حضور یابند:

تهران، خیابان ولیعصر، روبری صدا و سیما، پلاک ۲۷۸۷

تلفن: ۲۲۰۲۰۱۸۸ – ۰۲۱

موبایل: ۲۰۴۰۱۸۸ – ۰۹۰۲

ایمیل: info@saliansafar.com

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید