پیکاپ ویزای انگلیس

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 6 ژانویه 2021
Loading...

پیکاپ ویزای انگلیس اصطلاحی که چند سالیست با بسته شدن موقت سفارت این کشور به مراحل دریافت ویزای انگلیس اضافه شده است. در واقع پیکاپ ویزا آخرین و البته برای کسانی که موفق به دریافت ویزا شده‌اند بهترین بخش از مراحل ویزا است. در این مطلب می‌خواهیم بدانیم که پیکاپ دقیقا چیست و چه طور به بهترین مرحله دریافت ویزای انگلیس تبدیل شده است؟

دریافت ویزای توریستی انگلیس مراحل نسبتا پیچیده خود را دارد اما پیکاپ ویزا نقطه پایانی این راه است. زمانی که شما تمام مراحل را پشت سر گذاشته‌اید و با دریافت پاسپورت خود می‌خواهید سفری عالی به کشور زیبای انگلستان داشته باشید. با آخرین روند دریافت ویزای انگلستان آشنا می‌شویم.

تعریف پیکاپ ویزای انگلیس

تعیین وقت سفارت انگلیس از طریق وبسایت رسمی سفارت انجام می‌شود. بدین صورت که متقاضی ابتدا فرم سفارت را پر کرده و پس از واریز مبلغ ویزا، وقت انگشت‌نگاری را دریافت می‌کند. متقاضیان ایرانی می‌توانند از طریق دفاتر رسمی سفارت انگلیس در تهران، دبی یا ترکیه برای دریافت وقت انگشت نگاری اقدام کنند.

منقاضیان بایستی در روز و ساعت تعیین شده با همراه داشتن مدارک در محلی که برای انگشت نگاری انتخاب کرده‌اند حضور پیدا کنند. پس از نگشت نگاری پاسپورت متقاضی، تا زمان تحویل ویزا در سفارت نگاه داشته می‌شود و متقاضی پس از اعلام نتیجه ویزا می‌تواند پاسپورت خود را دریافت کند.

در اینجاست که وارد مرحله پیکاپ پاسپورت انگلیس می‌شویم. متقاضیانی که انگشت‌ نگاری را در تهران انجام داده‌اند، پاسپورت از طریق پست برایشان ارسال می‌شود. اما متقاضانی که انگشت نگاری آن‌ها در کشور ثالث انجام شده است بایستی مجددا به کشور مورد نظر سفر کرده و پاسپورتشان را دریافت کنند. البته با پیکاپ پاسپورت نیازی به حضور متقاضی در سفارت نیست و آژانس‌های هواپیمایی به عنوان نماینده متقاضی به سفارت رفته و پاسپورت را تحویل می‌گیرند. این کار در اصطلاح آژانس‌های هواپیمایی پیکاپ پاسپورت نام دارد.

پیکاپ ویزا از ترکیه

پس از انجام انگشت نگاری در استانبول و آنکارا تا زمان مشخص شدن جواب ویزا پاسپورت به سفارت تحویل داده می‌شود.

متقاضیان ویزا برای خروج از ترکیه بایستی به سفارت ایران در آنکارا یا استانبول مراجعه کرده و مجوز خروج از خاک ترکیه را بدون پاسپورت دریافت کنند. پس از مشخص شدن جواب ویزا پیکاپ پاسپورت انگلیس از طریق دفاتر آژانس‌های هواپیمایی انجام شده و نیازی به سفر مجدد متقاضی به محل انگشت نگاری نمی باشد.

مرحله پیکاپ پاسپورت از ترکیه ۲ الی ۳ هفته کاری زمان برده و هزینه آن ۱۱۰ دلار می‌باشد.

پیکاپ ویزا از دبی

متقاضیانی که دبی را برای انگشت نگاری انتخاب کرده‌اند شرایطی متفاوت دارند، چرا که مسافران اجازه خروج از دبی را بدون پاسپورت ندارند. از این رو متقاضیان می‌توانند یکی از سرویس‌های زیر را انتخاب و خریداری کنند:

Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی ۲۴ ساعت به شما بازگردانده شود و نتیجه ویزا ۱۵ تا ۲۵ روز بعد به شما اعلام می‌شود و شما می‌توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.

Super priority: این سرویس مخصوص افرادی می‌باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن ۶۰۰ پوند می‌باشد که نتیجه‌‍ی ویزا طی ۲۴ ساعت به شما اعلام می‌گردد، این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.

Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی ۸-۵ روز کاری ارسال شده و مبلغ ۲۱۲ پوند به صورت نقدی ویا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می‌شود و متقاضیانی که از ترکیه درخواست اخذ ویزا دارند می‌توانند ۲۱۲ پوند را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

پیکاپ ویزا انگلیس از دبی ۲ الی ۳ هفته کاری زمان برده و ۱۸۰ درهم هزینه دارد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای انگلیس

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.
 • ۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز  و …)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۳ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه(
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

بیشتر بخوانید …

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید