پرواز هوایی همیشه برای مسافران یکی از هیجان‌انگیزترین وسایل حمل و نقل در سفر است. حتی اگر مقصد سفر به مبدأ نزدیک باشد. استانبول در همسایگی ایران قرار دارد اما اکثریت گردشگران ترجیح می‌دهند تا برای سفر به این شهر از هواپیما استفاده کنند. از آنجایی که تور استانبول بسیار پر طرفدار است لازم تا فرودگاه های شهر استانبول را به خوبی شناخت تا هنگام رزرو تور انتخاب درستی داشته باشید.

استانبول یک شهر بی‌نظیر گردشگری در ترکیه است که سالانه میلیون‌ها گردشگر ایرانی عزم سفر به این دروازه اروپا را می‌کنند. به علت مسافرخیز بودن این شهر، تعداد فرودگاه‌های زیادی در این شهر احداث شده است که کفاف این حجم از گردشگرانی را که از کشورهای دور و نزدیک آمده‌اند را بدهد. اگر شما هم قصد دارید با رزرو تور استانبول از این شهر زیبای ترکیه دیدن کنید، لازم است که فرودگاه های شهر استانبول را بشناسید تا فرودگاهی را انتخاب کنید که مسافت چندانی با هتل محل اقامتتان نداشته باشد.

استانداردهای فرودگاه‌های بین‌المللی

به نظر شما چه قواعد و قوانینی پشت ساخت فرودگاه‌ها وجود دارد؟ در هر کشوری تعداد زیادی فرودگاه ساخته می‌شود اما برای آنکه یک فرودگاه بتواند لقب بین‌المللی را کسب کند باید قوانین و استانداردهای جهانی را دارا باشد. نظارت روی عملکرد فرودگاه‌ها و خطوط هوایی، توسط دو شورای انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) و سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری (ایکائو) انجام می‌شود.

فرودگاه‌های استانبول

استانبول شهری است که به دروازه اروپا شهرت دارد. از این رو دارای موقعیت جغرافیایی و سیاسی بسیار مهمی است. علاوه‌بر‌این استانبول به واسطه تاریخ بسیار غنی و پیشرفت‌های سال‌های اخیر، به یکی از قطب‌های گردشگری مهم تبدیل شده است. این موضوع سبب گسترش گردشگران به این شهر می‌شود. به واسطه این حجم از مسافران باید فرودگاه‌های بسیاری ساخته شود تا بتواند پاسخگوی این حجم از مسافر باشد و فرودگاه‌ها را از ازدحام جمعیت خلوت‌تر کند. فرودگاه‌های شهر استانبول در نقاط مختلف این شهر قرار دارد. از مهم‌ترین فرودگاه این شهر باید به فرودگاه جدید استانبول و صبیحه گوکچن اشاره کرد.

فاصله فرودگاه‌های استانبول تا مرکز شهر

فاصله فرودگاه‌های استانبول تا مرکز شهر بستگی به فرودگاه انتخاب شده دارد. همانطور که پیشتر گفتیم، فرودگاه‌های شهر استانبول در مکان‌های گوناگون این شهر قرار گرفته‌اند. هر کدام تا مرکز شهر مساحت متفاوتی دارد. به طور مثال: فرودگاه جدید استانبول با گرفتن تاکسی دربستی تنها ۳۰ دقیقه با میدان تکسیم فاصله دارد. این در حالی است که فرودگاه گوکچن همچنین شرایطی را ندارد. برای رسیدن به مرکز شهر باید زمان بیشتری را صرف کرده که با توجه به مساحت زیاد، پول بیشتری را نیز باید پرداخت کنید. از این رو اگر هزینه‌های حمل‌ونقلی در سفر برای شما در اولویت قرار دارد، بهتر است که به فرودگاه‌های شهر مقصد دقت زیادی داشته باشید.

بهترین فرودگاه‌های استانبول برای پرواز کدام هستند؟

فراموش نکنید بهترین همیشه بدان معنا است که با معیارهای شما هماهنگ باشد. این شما هستید که بهترین‌ها را در طول سفر خود تعیین می‌کنید. اما به طور کلی بهترین فرودگاه‌های استانبول برای پرواز معمولاً فرودگاهی است که به مرکز شهر نزدیک باشد؛ و شما بتوانید با کمترین هزینه و زمان به مرکز شهر برسید. در ادامه نگاهی به فرودگاه های شهر استانبول می‌اندازیم که در انتخاب درست شما را یاری کند.

فرودگاه صبیحه گوکچن

فرودگاه صبیحه گوکچن دومین فرودگاه معروف شهر استانبول است. روزانه گردشگران بیشماری از این فرودگاه وارد شهر استانبول می‌شوند. همچنین صبیحه گوکچن براساس آمار از نظر ترافیک حمل مسافر در جایگاه سوم در ترکیه قرار دارد. این فرودگاه در محله پندیک در بخش آسیایی این شهر قرار دارد. از این رو اگر هتل شما در این قسمت شهر قرار دارد، فرود آمدن در آن انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای است. امکانات این فرودگاه بسیار کامل است. اگر چندین ساعت مجبور باشید در این فرودگاه منتظر بمانید، به هیچ چیز نیاز پیدا نمی‌کنید. در فرودگاه صبیحه گوکچن رستوران‌های بزرگ و معروف برندهای بزرگ ترکیه‌ای و جهان حضور دارد؛ که علاوه بر آن باید به مجموعه فروشگاه‌های شبانه‌روزی اشاره کرد که بساط سوغاتی‌های شما را تکمیل می‌کند. با اینترنت رایگان در فرودگاه دیگر جای خالی هیچ چیز را احساس نخواهید کرد.

فرودگاه بین‌المللی آتاتورک

فرودگاه بین‌المللی آتاتورک قبل از احداث فرودگاه جدید استانبول از مهم‌ترین فرودگاه کشور ترکیه بود که نقش اساسی در خطوط هوایی ترکیه و جابه‌جایی مسافران این کشور را بازی می‌کرد. فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در زمان فعالیت خود به عنوان ستون مهم صنعت گردشگری ترکیه نامیده می‌شود و اصلی‌ترین پروازهای داخلی و خارجی در آن برقرار می‌شد. بعد از احداث و راه‌اندازی فرودگاه جدید استانبول تمامی پروازهای فرودگاه آتاتورک به این فرودگاه جدید منتقل شد و تمامی برنامه‌های پروازی فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در ۶ اپریل ۲۰۱۹ بسته شد.

آیا فرودگاه استانبول بهتر از صبیحه گوکچن است؟

بهتر یا بدتر بودن یک مکان بستگی به انتخاب یا اولویت‌های شما دارد. فرودگاه صبیحه گوکچن یکی از فرودگاه های شهر استانبول با بهترین امکانات و خدمات است؛ اما کمی دورتر از مرکز شهر قرار دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا کمی برای رسیدن به مرکز شهر اذیت شوید و پول بیشتری را برای رسیدن به مقصد بپردازید به ویژه آنکه وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند مترو در نزدیکی آن احداث نشده است. در مقابل فرودگاه جدید استانبول یکی از بهترین و با امکانات‌ترین فرودگاه های شهر استاتبول است که به واسطه ساخت جدید خود دارای امکانات فراوانی است که مسافران برای استفاده از آن ترغیب می‌کند.

امکانات فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول

گردشگران به هر مکانی خیر و برکت می‌آوردند و این موضوع را باید در امکانات توریستی هر منطقه‌ای جست‌وجو کرد. به علت آنکه تعداد مسافران فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول زیاد است، امکانات فراوانی در دل این فرودگاه جای گرفته است که هیچ مسافری در طول زمان انتظار خود به آنکه به خارج از فرودگاه عزیمت کند؛ نیاز پیدا نمی‌کند. اگر قبل از سفر به استانبول فراموش کردید که پول‌های خود را چنج کنید یا برعکس هنگام خروج از آن کشور قصد چنج کردن پول‌های خود را داشتید؛ باج‌های ارزی به کمک شما می‌آیند تا پول خود را آن‌طور که دوست دارید چنج کنید. همچنین این فرودگاه دارای جایگاه‌های ویژه CIP و VIP است که می‌توانید با رزرو آن‌ها از امکانات بی‌نظیری بهره‌مند شوید.

کدام فرودگاه‌های استانبول به مرکز شهر نزدیک‌تر هستند؟

فرودگاه های شهر استانبول در دو مکان مجزا قرار گرفته‌اند. فرودگاه جدید استانبول در اطراف قسمت اروپایی نشین بوده و فرودگاه صبیحه گوکچن در قسمت آسیایی نشین استانبول واقع شده است. برای رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه جدید استانبول تاکسی و اتوبوس گزینه بسیار عالی است زیرا با طی کردن مسافت کمتری به شهر خواهید رسید. همین موضوع در مورد فرودگاه صبیحه گوکچن نیز برقرار است. به طور کلی معیار شما در فاصله فرودگاه تا مرکز شهر باید موقعیت دقیق هتل انتخاب کرده توسط شما باشد. به طور مثال اگر هتل شما در قسمت اروپایی نشین قرار دارد هم مسافت و هم هزینه بیشتری در انتظار شما است اگر در فرودگاه صبیحه گوکچن فرود بیایید.

نام فرودگاه جدید استانبول؛ تجربه لذتی چند برابر بیشتر!

فرودگاه جدید استانبول ازجمله فرودگاه های شهر استانبول است که در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد و هدف از احداث این فرودگاه آن بوده که تبدیل به بزرگ‌ترین فرودگاه جهان شود. فرودگاه جدید استانبول با ظرفیت سالانه ۱۵۰ میلیون مسافر پایه‌گذار شد تا به پایه‌های گردشگری استانبول بتواند کمک شایان توجهی کند.این فرودگاه ازلحاظ دارا بودن امکانات کم و کسری ندارد و به شکل بی‌نهایتی خوب و کامل ساخت شده است. همچنین طراحی و نمای داخلی و خارجی فرودگاه جدید استانبول بسیار چشم‌گیر و خارق‌العاده است. شما می‌توانید در تور استانبول پروازهای منتهی به فرودگاه جدید استانبول را انتخاب کنید تا لذت فرودآمد در چنین فرودگاه زیبایی را تجربه کنید.

شما می‌توانید برای اطلاعات از امکانات و مسیرهای پروازی فرودگاه جدید استانبول به سایت این فرودگاه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

کتاب راهنمای سفر به استانبول | رایگان و کامل

تور استانبول لحظه آخری | رزرو تور استانبول

بهترین هتل‌های میدان تکسیم استانبول

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
سارا احمدی
کارشناس گردشگری،لیسانس روانشناسی، عاشق طبیعت گردی و مطالعه
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید