فرق ویزای مولتی کانادا با ویزای سینگل چیست؟

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در دوشنبه 8 مارس 2021
Loading...

ویزای کانادا مجوز ورود به این کشور زیبا و پرطرفدار است. اما کانادا راه‌های مختلفی را برای دریافت ویزا، پیش روی متقاضیان سفر به این کشور قرار داده است که دریافت ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل را شامل می‌شود. تعریف و تفاوت‌های این دو نوع ویزا مطالبی هستند که در ادامه می‌خوانیم.

ویزای توریستی کانادا انواع مختلف دارد اما یک نقطه مشترک در تمام آنها دیده می‌شود، اینکه متقاضیان ویزا با دریافت هر کدام از انواع ویزا می‌توانند برای خرید تور کانادا اقدام کرده و به هر نقطه این کشور پهناور سفر کنند. در این مطلب می‌خواهیم با دو نوع ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل آشنا شویم.

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا نوعی ویزاست که دارندگان آن مجاز هستند نه فقط برای یک بار بلکه تا چندین سال هر چند بار که می‌خواهند به کانادا سفر کنند. از مزیت باعث شده تا ویزای مولتی در میان ویزاهای کانادا بسیار پرطرفدار باشد.

در واقع ویزای مولتی را می‌توان نوعی ویزای موقت نیز نامید. چرا که به افراد این امتیاز را می‌دهد تا ۱۰ سال به دریافت مجدد ویزای کانادا و پشت سر گذاشتن مراحل طولانی آن برای سفر به این کشور نیازی نداشته باشند.

اما رفت و آمد به کشورکانادا با ویزای مولتی نیز شرایط و محدودیت‌های خود را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • ویزای مولتی پل کانادا ۱۰ ساله می‌باشد اما برای ایرانیان به دلیل محدویت ۵ ساله بودن اعتبار پاسپورت به صورت ۵ ساله صادر می‌شود. (در واقع اعتبار ویزای مولتی به اعتبار پاسپورت شخص متقاضی بستگی دارد پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام برای دریافت ویزای کانادا اعتبار پاسپورت خود را چک کنید)
 • افراد با داشتن ویزای مولتی پل می‌توانند در هر بار ورود تا ۶ ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشند. بعد از ۶ ماه باید حتی برای چند ساعت خاک کانادا ترک کرده و مجددا به کشور وارد شوند. البته افرادی که دارای تمکن مالی بوده و می‌توانند از عهده اقامت خود در کانادا بر آیند می‌توانند با نزدیک شدن به ۶ ماه درخواست اقامت را تمدید کنند. (درخواست تمدید اقامت تا ۳ بار امکان‌پذیر می‌باشد و فرد می‌تواند در مجموع ۱۸ ماه به صورت متوالی در کانادا اقامت داشته باشد)
 • افرادی که سابقه چندین بار سفر به کانادا را داشته‌اند (ویزای سینگل دریافت کرده‌اند) و والدین و یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های بازنشسته‌ای که قبلا برای مهاجرت از طریق فرزندان خود اقدام کرده‌اند می‌توانند برای دریافت ویزای مولتی پل تقاضا دهند.

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل یا یک بار ورود کانادا برای مدت زمان محدود و تاریخ مشخص صادر می‌شود. در واقع دارندگان این ویزا مجاز هستند یک بار به کانادا سفر کرده و پس از اتمام اعتبار ویزا خاک کانادا را ترک کنند.

این ویزا معمولا برای افرادی که قصد شرکت در کنفرانس، دوره‌های ورزشی، همایش‌های فرهنگی یا توریستی با برنامه سفر مشخص به کانادا را دارند صادر می‌شود.

افراد دارنده ویزای سینگل می‌توانند قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا خاک کانادا را ترک کنند اما حتی اگر تاریخ ویزا همچنان معتبر باشد هم اجازه ورود دوباره به کانادا را نداشته و بایستی مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنند.

در واقع با یک بار ورود به کانادا ویزا از اعتبار ساقط می‌شود.

مدارک مورد نظر برای دریافت ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل مشترک می‌باشد. فقط هنگام تکمیل فرم بایستی نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کنید. لازم به یادآوری است که داشتن سابقه سفر در مثبت بودن جواب ویزای متقاضیان مولتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 • یک قطعه عکس ۵/۳ در ۵/۴ رنگی جدید با زمینه سفید
 • اصل گذرنامه فعلی و اصل کلیه گذرنامه‌های قبلی
 • شناسنامه به‌صورت ترجمه شده
 • سند ازدواج به‌صورت ترجمه شده
 • ترجمه اسناد ملکی همچون خانه، مغازه و زمین
 • گواهی تمکن مالی ترجمه شده از بانک به همراه پرینت گردش حساب در۴ ماه گذشته مهمور به مهر بانک و به نام متقاضی
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار برای متقاضی به همراه ترجمه روزنامه رسمی شرکت و یا پروانه کسب
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار همسر
 • ترجمه بیمه متقاضی و همسر
 • دعوت‌نامه رسمی و معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک پزشکی (در موارد خاص)

پس از تکمیل مدارک ذکر شده می‌توانید از طریق وب سایت رسمی سفارت کانادا مدارک خود را بارگذاری کرده و ارسال کنید. از آنجایی که تکمیل فرم سفارت و بارگذاری مدارک از مراحل مهم و تخصصی دریافت ویزای کانادا است، همکاران ما در واحد ویزا از ابتدا تا انتهای روند ویزا شما را همراهی خواهند کرد.

مدت زمان صدور ویزای مولتی و سینگل کانادا

بر طبق اعلام رسمی سایت سفارت کانادا جواب ویزای کانادا حداقل ۲ و حداکثر ۱۸ هفته به طول می‌انجامد، البته لازم به ذکر است که این بازه زمانی دقیق و صد‌در‌صدی نیست. طبق تجربیات آژانس هواپیمایی ستاره ونک در این زمینه، در برخی از موارد جواب ویزا سریع‌تر از زمان پیش‌بینی شده و در موارد دیگر بیش از ۱۸ هفته به طول انجامیده است.

نکته مهم اینکه مدت زمان صدور ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل برای متقاضیان هر دو ویزا یکسان است.

در انتها یادآور می‌شویم کارشناسان خبره ما در واحد ویزای کانادا تمام مهارت و دانش خود را بکار می‌گیرند تا زمان را مدیریت کرده و تمامی اقدامات لازم را برای دریافت نتیجه بهتر انجام دهند.

بیشتر بخوانید …

قیمت ویزای کانادا چقدر است؟

با ویزای کانادا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

ترجمه مدارک لازم برای ویزای کانادا

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید