شرایط جدید دریافت ویزای دبی

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در یکشنبه 28 فوریه 2021
Loading...

صدور ویزای دبی برای ایرانیان مجددا امکان‌پذیر شد، اما با شرایط و قوانین جدید! اگر شما هم مدت‌هاست که پیگیر وضعیت ویزای دبی هستید و می‌خواهید برای دریافت ویزا اقدام کنید اما شرایط و مراحل آن را نمی‌دانید، مطلب زیر تمام سوالات شما در این زمینه را پاسخ می‌دهد.

ویزا یا روادید مجوزی رسمی است که برای ورود به یک کشور از طرف اداره مهاجرت به اتباع سایر کشورها داده می‌شود. طبق این مجوز هر فرد می‌تواند با رعایت قوانین و شرایط خاصی و به مدت محدود در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد. تور دبی نیز در دسته مقاصدی قرار می‌گیرد که ما ایرانی‌ها برای ورود به آن نیاز به دریافت ویزا داریم. در چند ماه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و عوامل دیگر صدور ویزا از طرف سفارت دبی برای ایرانیان به حالت تعلیق درآمد. اما در حال حاضر مشکلات برطرف شده و صدور ویزای توریستی دبی برای ایرانیان با شرایط جدید امکان‌پذیر شده است.

این رو در این مطلب می‌خواهیم شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی دبی را مورد بررسی قرار دهیم. (بلیط تهران دبی)

شرایط دریافت ویزای دبی

.

مدارک جدید برای دریافت ویز‌ای دبی

سفارت دبی مدارک و شرایط جدید را برای دریافت ویزا اعلام کرده است. طبق این شرایط:

 • داشتن بیمه نامه مسافرتی کشور امارات برای متقاضیان ویزای دبی الزامیست. (این بیمه نامه بایستی توسط کشور امارات و از طریق کارگزاران معتبر ویز‌ای دبی صادر شود)
 • آقایان متاهل زیر ۵۰ سال حتما باید با همسر خود برای دریافت ویزای توریستی دبی اقدام کنند.
 • ارائه تست منفی کرونا قبل و بعد از سفر به دبی الزامی است.

چه کسانی می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی دبی اقدام کنند

تمامی شهروندان ایرانی که دارای پاسپورت رسمی جمهوری اسلامی ایران بوده و به سن قانونی رسیده باشند می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی دبی اقدام کنند. البته این کشور حتی پس از صدور ویزا هم قوانین سختگیرانه‌ای را اعمال می‌کند که رعایت نکردنشان جریمه‌های سنگین را در پی خواهد داشت. تمامی متقتضیانی که ویزا دبی را دریافت می‌کنند بایستی پس از ورود به دبی قوانین ذکر شده را رعایت کنند:

 • دارندگان ویز‌ای توریستی دبی تا ۱۴ روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند. در واقع مسافران تا قبل از دو هفته بایستی خاک دبی را ترک کنند در عیر اینصورت شامل پرداخت جریمه خواهند شد.
 • خانم‌ها، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها توسط همراهشان صادر شده است فقط با حضور همراه خود اجازه ورود به دبی را خواهند داشت.
 • همراه داشتن هرگونه قرص خواب، مسکن، داروی آرام‌بخش و یا هر قرص دیگری بدون نسخه پزشک جرم محسوب شده و جریمه‌های سنگین و گاهی هم زندان را در پی خواهد داشت.
 • مواردی مانند تاخیر در خروج، انجام عملی خلاف عفت عمومی و شرب خمر در ملاعام نقض قوانین دبی بوده و جرم محسوب می‌شود.
 • افراد بالای ۶۰ سال تنها با همراهی یکی از بستگان خود می‌توانند برای دریافت و‌یزای دبی اقدام کنند.

مراحل دریافت ویزای دبی

صدور و‌یزای دبی بر خلاف سایر کشورها نه از طریق سفارت بلکه توسط اداره مهاجرت انجام می‌شود. از این رو متقاضیان نیازی به مراجعه به سفارت ندارند و بایستی از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر برای این کار اقدام کنند. بدین ترتیب شما مدارک خود را در اختیار آژانس هواپیمایی قرار داده و این آژانس است که با اداره مهاجرت دبی در تماس خواهد بود. قبل از اقدام جهت دریافت ویزا به یاد داشته باشید که:

۱- آژانس‌های هواپیمایی تنها درخواست‌دهنده ویزا و رابطی بین شما و اداره مهاجرت دبی هستند. از این رو تصمیم‌گیری نهایی برای صدور ویزا فقط و فقط به عهده اداره مهاجرت می‌باشد.

۲- آژانس‌های هواپیمایی جهت خسارات احتمالی از طرف مسافر، چک ضمانت دریافت می‌کنند و پس از پایان سفر (در صورت رخ ندادن مشکل) چک به مسافر عودت داده می‌شود.

۳- صدور ویزای دبی به صورت نرمال ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان می‌برد. (این زمان با توجه به تصمیم اداره مهاجرت ممکن است کمتر یا بیشتر شود)

مدارک لازم برای دریافت ویزای دبی

برای دریافت ویزا دبی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت، انگشت نگاری یا مصاحبه نیست. بنابراین مدارک به صورت اسکن شده از طریق آژانس‌های هواپیمایی به اداره مهاجرت ایمیل می‌شود. شما بایستس مدارک زیر را به آژانس کارگزار تحویل دهید:

 • اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • اسکن رنگی کارت ملی
 • در صورت سفر با کودکان: اسکن صفحه دوم شناسنامه والدین و اسکن صفحه اول شناسنامه فرزند
 • تست منفی کرونا (حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز)
 • فرم تکمیل و امضا شده سلامت توسط مسافر
 • فرم تکمیل و امضا شده موافقت پرداخت هزینه‌های قرنطینه و درمان در صورت مثبت بودن تست کرونا
 • بیمه نامه مسافرتی کشور امارت

نکته مهم: با توجه به مشکلات ناشی از ویروس کرونا، این قوانین ممکن است مجددا از طرف سفارت دبی تغییر کند. بنابراین قبل از هر اقدامی شرایط را از همکاران واحد ویزا در آژانس هواپیمایی ستاره ونک جویا شوید.

با توجه به زمان مورد نیاز ۷ الی ۱۰ روزه برای صدور ویزا پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز هرگونه موشکل و وقفه حداقل ۱۰ روز قبل از سفر برای دریافت ویزا اقدام کرده و پرواز و هتل خود را رزرو کنید.

مدت زمان دریافت و اعتبار ویزا

ویزای توریستی دبی به ۵ نوع ویزای توریستی عادی، یک ماهه، یک ماهه چند بار ورود، سه ماهه و سه ماهه چند بار ورود تقسیم‌بندی می‌شود که هر کدام با توجه به شرایط به مسافر اجازه می‌دهند مدت مشخصی را در دبی اقامت داشته باشد.

تمامی ۵ نوع ویزای ذکر شده در مدت اعتبار دارای وجه مشترک هستند. در واقع هر کدام از انواع  ویزای توریستی دبی را که دریافت کنید از تاریخ صدور به مدت ۲ ماه فرصت دارید به دبی سفر کرده و تا زمان درج شده در تاریخ ویزا در این شهر اقامت کنید.

دارندگان ویزای توریستی عادی (یک بار ورود) می‌توانند به مدت ۱۴ روز در دبی اقامت داشته باشند. این مسافران در صورت نیاز می‌توانند قبل از تمام شدن اعتبار ویزا مجددا درخواست داده و ویزای خود را به یک ماهه تبدیل کنند.

دارندگان ویزای یک ماهه (یک بار ورود) می‌توانند از ۱ الی ۲۸ روز در دبی اقامت داشته باشند. این نوع ویزا هم قابل تمدید به سه ماهه می‌باشد.

دارندگان ویزای توریستی یک ماهه (چند بار ورود) می‌توانند از ۱ تا ۲۸ روز در دبی اقامت داشته و در این ۲۸ روز به دفعات به دبی سفر داشته باشند.

دارندگان ویزای توریستی سه ماه (یک بار ورود) می‌توانند یک بار به خاک این کشور وارد شده و تا سه ماه در آن اقامت داشته باشند.

دارندگان ویزای توریستی سه ماهه (چند بار ورود) می‌توانند به مدت سه ماه در دبی اقامت داشته و در این مدت ۳ ماه به دفعات به دبی سفر داشته باشند.

آیا ویزای دبی قابل تمدید است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که بله ویزاهای ۱۵ روزه قابل تمدید به یک ماهه و ویزاهای یک ماهه قابل تمدید به سه ماهه هستند. البته باید توجه کنید که برای تمدید ویزا قبل از پایان اعتبار آن اقدام کنید. نکته دوم این که چنانچه بعد از پایان اعتبار ویزا به ایران برگردید و مجددا قصد سفر به دبی را داشته باشید می‌توانید بلافاصله برای دریافت مجدد ویزای دبی اقدام کنید.

متقاضیانی که ویزای سه ماهه یک بار ورود به دبی را دریافت کرده‌اند چنانچه زودتر از موعد به ایران بازگردید سفر دوباره به دبی مجددا باید برای دریافت ویزا درخواست دهید.

آدرس سفارت امارات در تهران

آدرس سفارت امارات: شهرک غرب، ایران زمین شمالی، پایین‌تر از بیمارستان بهمن پلاک ۲

آدرس اینترنتی: www.mofa.gov

مطالب مرتبط

چگونه ویزای دبی بگیریم؟

راهنمای سفر به دبی

چگونه بلیط تهران دبی را ارزان بخریم؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید