سفر به هندوستان - کشور رنگ‌ها

نوشته شده توسط : سارا احمدی در دوشنبه 12 مارس 2018
Loading...

معرفی شهر دهلی

دهلی دومین شهر بزرگ هند و یکی از کهن‌ترین شهرهای تاریخی آسیا است که مجموعه‌ای زیبا از کهنه و نو را در خود جای‌داده است این شهر به دو بخش دهلی قدیم (Old Delhi) و دهلی جدید (New Delhi) تقسیم می‌شود، بخش کهنه آن در زمان سلسله کهن و باستانی هندو و بخش جدید آن در زمان حکومت انگلیسی‌ها ساخته‌شده است. بخش قدیمی پر از خیابان‌های تنگ و تاریک و کوچه‌های پرپیچ‌وخم است که با بوی ادویه‌های هندی دکه‌های کنار خیابان آمیخته شده است اما در دهلی‌نو که در سمت جنوبی این کلان‌شهر واقع‌شده است شهری تمیز، آرام و سرسبز با خیابان‌هایی بلند و پهن که در کنار آن‌ها خانه‌ها و عمارت‌های زیبایی وجود دارند را مشاهده خواهید کرد. این عمارت ها هنگامی که در سال ۱۹۳۱ انگلیسی‌ها دهلی_نو را پایتخت اعلام کردند بنا شده‌اند. این شهر نسبت به سایر شهرهای هندوستان آب‌وهوای مطلوبی ندارد. بین ماه‌های آوریل تا اکتبر دمای هوا معمولاً بالای ۴۰ درجه سانتی گراد و گرم و سوزان است اما در  ماه‌های دسامبر و ژانویه دما تا نزدیکی صفر پایین می‌آید.

بهترین زمان برای سفر به هند،  بین ماه‌های اکتبر و مارس است، در این زمان درجه حرارت در شمال هند لذت‌بخش و محدوده درجه دما بین ۱۰ الی ۲۵ درجه سانتی‌گراد است و برای گشت‌وگذار بسیار دلپذیر است. بین ماه‌های اکتبر تا مارچ، اوج سفر گردشگران به هند  است چون آب‌وهوا مساعد است و در این فصل جشنواره‌های متنوع و رنگارنگ در سراسر کشور هند برپاست.

جاذبه‌های گردشگری این شهر  را بیشتر اماکن مذهبی و تاریخی تشکیل می‌دهند که در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
سارا احمدی
کارشناس گردشگری،لیسانس روانشناسی، عاشق طبیعت گردی و مطالعه

ارسال نظر