جاذبه‌های گردشگری اسپانیا

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در سه‌شنبه 11 مه 2021
Loading...

زیبایی‌های اسپانیا را پایانی نیست! این کشور اعجاب انگیز را برخی به موسیقی‌اش، برخی به رقص سنتی‌اش، برخی به سواحل رویایی و برخی هم به معماری‌های خارق‌العاده می‌شناسند. بی شک همین تنوع در جاذبه‌های گردشگری‌ست که اسپانیا به عنوان کشوری با فرهنگی غنی و بی‌نقص به دنیا معرفی کرده است. در ادامه با مهمترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا آشنا می‌شویم.

تنوع فرهنگی در اسپانیا باعث شده است تا مردم این کشور جز خونگرم‌ترین مردم اروپا محسوب شوند. جو اجتماعی شاد، جشن‌های متنوع، حرکت‌های دسته‌جمعی، موسیقی و رقص، همگی یک فرهنگ متنوع و شاد را خلق کرده است.

گیتار و رقص فلامنکو با فرهنگ مردم اسپانیا پیوند عمیقی دارد، پای‌کوبی و موسیقی فلامنکو نمادی است از اعتراض مردم اسپانیا علیه ظلم و ستم، در رقص فلامنکو از حرکات و فرم‌های مخصوصی که هرکدام بیان‌کننده داستان یا افسانه‌ای تاریخی ست استفاده می‌شود. این موسیقی تحت تأثیر سبک‌ها و فرهنگ‌های مختلف به شکل امروزی درآمده و فلامنکو را به یکی از غنی‌ترین و فوق‌العاده‌ترین فرم‌های موسیقی جهان تبدیل کرده است.

علاوه بر دیدن نمایش‌های فلامنکو، گاوبازی، سیرک، استادیوم فوتبال و شاهکارهای معماری آنتونی گائودی هم از جاذبه‌های گردشگری تور اسپانیا به شمار می‌روند.

جاذبه‌های گردشگری اسپانیا / مادرید

مادرید پایتخت کشور اسپانیا شهری پویا و معروف به “شهر زنده در شب” نمونه‌ی کوچک‌شده‌ی اسپانیاست، از دید بعضی از گردشگران شاید زیبایی چندانی به نسبت بارسلون نداشته باشد، اما نمی‌توان منکر شد که بیش از نیمی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا از جمله میدان اصلی، موزه‌ی دل پرادو و کاخ سلطنتی در این شهر قرار گرفته و گردشگران بسیاری را تشویق می‌کند تا در سفر به اسپانیا از این شهر دیدن کنند.

موزه دل پرادو

موزه‌ای حیرت‌انگیز با سطح جهانی که می‌تواند از نظر وسعت و ارزش آثار نگه‌داری شده در آن با موزه لوور پاریس رقابت کند. در موزه دل پرادو ۵۰۰ تابلوی نقاشی که از شاهکارهای مشهور دنیا می‌باشد در ۳‌طبقه به نمایش گذاشته‌شده است تابلوهای بشارت، مسیح پاهای شاگردانش را می‌شوید و رویای یعقوب از معروف‌ترین آثار این موزه به شمار می‌روند. دیدن همه‌ی قسمت‌های موزه در یک روز تقریباً غیرممکن است، پس قبل از شروع به بازدید از موزه راهنمای آن را مطالعه کنید تا قسمت‌های مورد علاقه‌ی خود را از دست ندهید.

موزه دل پرادو همه‌روزه به‌جز یکشنبه‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر باز است.

شما می‌توانید از طریق خطوط ۱۰-۹-۱۴ و ۲۷ مترو خود را به موزه برسانید.

آدرس: Paseo del Prado, s/n, 28014 Madrid, Spain مادرید, اسپانیا

کاخ سلطنتی

کاخ مادرید، بزرگ‌ترین کاخ سلطنتی در اروپا که زمانی محل زندگی محل اقامت خانواده‌ی سلطنتی اسپانیا بوده است به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا شناخته می‌شود.

نمای اصلی کاخ از دوطبقه تشکیل‌شده که ستون‌های نمادین بسیار باشکوهی از آن بیرون زده‌اند، داخل قصر با سنگ‌های مرمر اسپانیایی تزیین‌شده علاوه بر این گچ‌بری‌های زیبا و نقاشی‌های جالب کاخ را به یک اثر تاریخی ماندگار تبدیل کرده است.

داخل قصر اتاق تخت پادشاه را می‌توانید ببینید که با آیینه‌ها و لوازم بسیار قیمتی تزیین‌شده که شکوه و عظمت خاندان سلطنتی را به رخ بازدیدکنندگان می‌کشد.

اسلحه‌خانه سلطنتی از دیگر مکان‌های جالب است که سلاح‌های قدیمی استفاده‌شده در جنگ‌های چالز پنجم و سایر پادشاهان در آن به نمایش گذاشته‌شده است.

امروزه از این کاخ فقط برای برگزاری مراسم و جشن‌های رسمی استفاده می‌شود و در باقی زمان ها ورود به کاخ برای عموم گردشگران آزاد است.

آدرس: Calle de Bailén, s/n, 28071 Madrid, Spain مادرید, اسپانیا

میدان اصلی مادرید

این میدان در زمان حکومت فیلیپ سوم ساخته‌شده و ازنظر سبک در نگاه اول، بیننده را به یاد میدان نقش‌جهان اصفهان می‌اندازد.

این میدان در زمان‌های مختلف کاربردهای متفاوت داشته است، در ابتدا برای مراسم گاوبازی و مسابقه‌ی شوالیه‌ها استفاده می‌شده، مدتی هم میدان اصلی شهر و مرکز تجارت بوده که مراسم اعلام پادشاه جدید یا درگذشت قدیسین در این مکان برگزار می‌شده است.

اکنون اما به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا توسط مغازه‌های سنتی و قدیمی و فروشگاه احاطه‌ و کافه‌های زیبا و دنج آن محل استراحت مردم مادرید پس از یک روز شلوغ‌کاری است.

جاذبه‌های گردشگری اسپانیا / بارسلون

بارسلون نه فقط به لطف معماری‌های عجیب و خاص معمار معروفش آنتونی گائودی،  بلکه به دلیل گیتارنوازان دوره‌گرد و نقاشان خیابانی جذابترین جاذبه‌های گردشگری اسپانیا را در خود دارد. مطمئن باشید دریا، ساحل، شب‌های زنده و بیدار، نوای موسیقی شما را عاشق این شهر می‌کند.

از بناهای دیدنی مادرید کلیسای ساگرادافمیلیا، ساختمان کاسامیلا و کاسا باتلو، ورزشگاه نیوکمپ را می‌توان نام برد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگراد فامیلیا اولین جایی است که در بارسلون باید از آن بازدید کنید، این کلیسا که بعد از ۱۳۰ سال همچنان در حال بازسازی است از پربازدیدترین بنای تاریخی در بارسلون می‌باشد.

بزرگی دیوانه وار و سبک معماری خارق‌العاده و بی‌مانندش نشان از هوش سرشار نابغه‌ی معماری جهان، آنتونی گائودی دارد.

به اعتقاد این معمار بزرگ، هیچ خط راستی در جهان وجود ندارد و به همین دلیل تمام خط‌های کلیسا دارای منحنی هستند که شگفتی این بنا را برای هر بیننده‌ای غیرقابل‌انکار می‌کنند.

ساگرادا فامیلیا به عنوان ارزشمندترین جاذبه‌ گردشگری اسپانیا در مرکز شهر بارسلونا و خیابان Carrer de Mallorca قرار دارد. برای رسیدن به کلیسا می‌توانید از خطوط مترو ۵ و ۲ استفاده کنید. با این‌ حال گائودی در این مورد هم هوشمندی کامل داشته است، او این کلیسا را ازنظر موقعیت جغرافیایی در نقطه‌ای از شهر ساخته است که در هرکجای آن قابل دیدن باشد.

موزه ی کازاباتیو

این ساختمان با سبک معماری عجیب‌وغریب یکی دیگر از شاهکارهای معمار بی‌همتای اسپانیایی آنتونی گائودی است که بازدید از آن را نیاید از دست داد.

ساختمان کازاباتیو به خانواده‌ی باتیو که از تولیدکنندگان متمول پارچه بودند، تعلق داشته و در حال حاضر به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا تبدیل شده است.

نمای بیرونی ساختمان با سبک فانتزی و تخیلی خود که به شکل یک اژدها دیده می‌شود، شما را به یاد داستان‌های ترسناک جن و پری می‌اندازد و هر بیننده‌ای را برای کشف این مجموعه‌ی اسرارآمیز به داخل می‌کشاند.

یکی از دیگر ویژگی‌های نمای بیرونی ساختمان وجود شیشه‌های تزئینی و سرامیک‌های روشن رنگی است که با به رخ کشیدن هنر معماری گائودی تأثیر اولیه‌ی خوبی بر روی بازدیدکنندگان می‌گذارند.

موزه کازاباتیو برای بازدید عموم همه‌روزه از ساعت ۹ الی ۲۰ باز است، توصیه می‌شود که بلیط های خود را از قبل از طریق سایت https://www.casabatllo.es/en/online-tickets/ تهیه کنید.

ساختمان کازاباتیو در خیابان ۴۳ گارسیا قرار دارد و برای رفتن به مترو شما می‌توانید از مترو گارسیا خط ۲L 3L, 4L استفاده کنید.

ورزشگاه نیوکمپ

نیوکمپ بزرگ‌ترین ورزشگاه فوتبال در اروپا و استادیوم رسمی باشگاه بارسلونا اسپانیا است، این ورزشگاه پرافتخار که میزبان مسابقات بسیاری در رده‌های بالای بین‌المللی و فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا بود، به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا برای عاشقان فوتبال تبدیل‌شده است.

مجموعه نیوکمپ با ستارگان معروفی که همواره در خود داشته، یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال جهان است.

نیوکمپ یک ورزشگاه ساده نیست، بلکه مجموعه‌ای عظیم و دیدنی ست که هر بخش، داستان و موضوع خاص خود را دارد.

موزه‌ی افتخارات باشگاه از بخش‌های جذاب در این ورزشگاه که تاریخچه‌ی تیم بارسلونا را نشان می‌دهد، این موزه مملو است از لباس‌ها، کفش‌ها و پوسترهای تمام بازیکنان معروفی که برای این تیم افتخارآفرینی کرده‌اند، با قدم زدن در این مکان می‌توان مجموعه‌ی تلاش‌ها، شکست‌ها و پیروزی‌های قهرمانان بارسلونا را حس کرد.

بیشتر بخوانید …

هرآنچه که باید درباره قیمت تور اسپانیا بدانید

۵ ترفند برای خرید ارزان تور اسپانیا

قبل از سفر به اسپانیا بخوانید

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
هنوز عضو نشدید؟ عضو شوید
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید