چگونه با دعوت‌نامه ویزای کانادا بگیریم؟

نوشته شده توسط : نیوشا امینیان در پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
Loading...
چگونه به دیدار خواهرم در کانادا بروم؟ آیا دوستم می‌تواند از کانادا برایم دعوت‌نامه بفرستد؟ درخواست ویزای توریستی کانادا با دعوت‌نامه، برای والدین چگونه است؟ سوپر ویزای کانادا چیست؟ شرایط دعوت‌نامه‌هایی که می‌توان برای دریافت ویزای کانادا ارائه کرد، چیست؟ آیا تنها اقوام درجه یک، می‌توانند دعوت‌نامه ارسال کنند؟ این سوالات از جمله موضوعاتی است که ممکن است در ذهن هر فردی که فامیل یا دوستی در کانادا دارد و می‌خواهد از طریق دریافت دعوت‌نامه به کانادا سفر کند، شکل بگیرد. اگر شما هم جزء همین افراد هستید، در ادامه این متن همراهمان باشید.

آمارها نشان می‌دهد که هزاران ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند و تعدادشان روز به روز بیشتر می‌شود. بسیاری از این افراد والدین، خواهر، برادر و یا دوستانی در ایران دارند که می‌خواهند به آنها در کانادا سر بزنند. در این شرایط سوال پیش می‌آید که برای دریافت ویزای توریستی کانادا از طریق دعوت‌نامه افراد مقیم در کانادا باید چه کنیم؟ در این مطلب بیشتر در این باره بخوانید.

دعوت‌نامه کانادا چیست؟

دعوت‌نامه‌های کانادا ساختار پیچیده‌ای ندارند و یک نامه ساده هستند. دعوت‌نامه‌ها باید از طرف کسی که ساکن کانادا است برای شما ارسال شود که آن فرد می‌تواند دوست، اعضای خانواده و حتی شریک تجاری‌تان باشد.
نکته مهم این است که فرد دعوت‌ کننده باید شهروند کانادا باشد. در نتیجه مهاجران غیرقانونی و کسانی که وضعیت نامشخصی دارند، نمی‌توانند برای شما دعوت‌نامه بفرستند. نکته‌ای که اینجا باید به آن توجه کنید این است که، اگر از وضعیت مالی، سوابق و اعتبار فرد دعوت‌کننده اطمینان دارید، دعوت‌نامه آن فرد را به سفارت تحویل دهید. در نظر داشته باشید که عدم ارائه دعوت‌نامه‌های مشکل‌دار، به مراتب بهتر از ارائه آنها و گرفتن سابقه منفی است.

سفر از طریق دعوت‌نامه کانادا

سال‌هاست که وجود دعوت‌نامه در بین مدارک درخواست ویزای کانادا، توصیه می‌شود. علت این موضوع آن است که افسر اداره مهاجرت کانادا در زمان بررسی مدارک شما، دنبال پاسخ سه سوال مهم به شرح زیر است،

  1. چرا می‌خواهید به کانادا سفر کنید؟
  2. آیا منابع مالی کافی برای سفرتان دارید؟
  3. آیا پس از پایان وقت ویزای کانادا، به کشور خودتان بازمی‌گردید؟

وجود دعوت‌نامه می‌تواند تا حدود زیادی به این سوالات پاسخ دهد. مثلا اگر فرزندان شما یا خواهرتان در کانادا زندگی می‌کنند، برای افسر سفارت قابل درک است که می‌خواهید به دیدارشان بروید و دلتان برای آنها تنگ شده است. ضمنا دعوت‌نامه‌ها می‌توانند به بخشی از سوالات دوم و سوم نیز پاسخ دهند.

مثلا وجود دعوت‌نامه کانادا نشان می‌دهد که در صورت نیاز، کسی را دارید که از شما در کانادا حمایت کند و یا اینکه شما به دلیل موقعیت آن فرد، پس از پایان مدت ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد. لازم به توضیح است که پس از دریافت ویزا و در زمان ورود به خاک کشور کانادا ممکن است افسری که در مرز حضور دارد، بخواهد دعوت‌نامه شما را بررسی کند. پس به یاد داشته باشید که دعوت‌نامه را جا نگذارید و آن‌را همراه خودتان ببرید.

نحوه نوشتن دعوت‌نامه کانادا

اگرچه دعوت‌نامه‌های کانادا نامه‌های رسمی نیستند اما باید در نگارش آنها نکاتی رعایت شود. عدم توجه به این موضوعات می‌تواند بسیار خطرناک باشد و باعث ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا شود.

  • متن دعوت‌نامه‌ی شما چه دعوت‌نامه خویشاوندی باشد و چه دعوت‌نامه رسمی، باید با هدف سفرتان تطابق داشته باشد.
  • در نوشتن دعوت‌نامه، حسن نیت فرد دعوت‌کننده و متقاضی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند موثر باشد.
  • متن دعوت‌نامه باید خلاصه، شفاف و قابل استناد باشد.

در متن دعوت‌نامه باید به روشنی ذکر شود که، فرد دعوت‌کننده از فرد در چه زمینه‌هایی حمایت خواهد کرد.

  • نام و نام خانوادگی شما، تاریخ تولد، رابطه با شخص دعوت‌کننده، مدت زمان اقامت در کانادا و زمانی که قرار است وارد و خارج شوید، باید دقیق ذکر شود.
  • فرد دعوت‌کننده باید اطلاعات تماس، آدرس محل سکونت، عنوان شغلی، وضعیت اقامت، نام و تاریخ تولد اعضای خانواده‌اش را ذکر کند و یک کپی از سندی که وضعیت اقامتش را نشان می‌دهد، ارائه دهد.
  • برای دعوت از پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ می‌توان درخواست سوپر ویزای کانادا داد. مدت این ویزای کانادا طولانی‌تر است و از سال ۲۰۱۱ دولت کانادا آن‌را ارائه کرده است. برای دریافت سوپر ویزا، فرد دعوت‌کننده باید با مدارک مستند نشان دهد، قدرت مالی کافی برای حمایت از مهمانان خود را دارد و مدارک بیمه را نیز ارائه دهد.

اگر شما در فکر دریافت ویزای کانادا هستید، برای بالا بردن شانس دریافت ویزا، پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات آژانس ستاره ونک بهره‌مند شوید. ما با سال‌ها تجربه می‌توانیم به شما بگوییم که آیا مدارک و دعوت‌نامه‌ای که به سفارت کانادا ارائه می‌کنید، شروط لازم را دارد یا خیر. آژانس ستاره ونک می‌تواند در تمام مراحل درخواست، پیگیری و دریافت ویزای کانادا در کنارتان باشد و می‌توانید با اطمینان کامل، انجام مراحل را به کارشناسان توانمند ما بسپارید.

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
نیوشا امینیان
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید