با انواع ویزای شینگن آشنا شوید

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در سه‌شنبه 23 اکتبر 2018
Loading...
بسیار سفر باید تا پخته شود کامی! البته اگر قصد سفر به ۲۸ کشور اروپایی را داشته باشید قبل از همه باید از هفت‌خوان رستم ویزای شینگن سربلند بیرون بیایید و در نهایت با درست داشتن مشعل پیروزی به نام “ویزای شینگن” برای ادامه سفر خود برنامه‌ریزی کنید. این مشعل پیروزی انواع مختلف دارد که مطمئناً دانستن تفاوت آن می‌تواند به انتخاب نوع ویزا متناسب با سفر شما کمک کند، در ادامه مطلب با انواع این ویزای پرطرفدار آشنا می‌شویم

 انواع ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن (USV)

این نوع ویزا، ویزای متحدالشکل شینگن است که توسط یکی از کشورهای عضو شینگن برای متقاضی صادر می‌شود. دارنده این ویزا می‌تواند هر ۶ ماه یکبار به مدت ۹۰ روز در هر کدام از کشورهای عضو این اتحادیه اقامت داشته باشد.

ویزای شینگن نوع A

این نوع ویزا، ویزای ترانزیت فرودگاهی است و مخصوص مسافرینی است که شینگن، مبدأ و مقصد آن‌ها نیست و فقط می‌خواهند برای رسیدن به مقصد اصلی در یکی از کشورهای حوزه شینگن توقف کرده و هواپیمای خود را عوض کنند. دارندگان این ویزا، مجوز خارج شدن از فرودگاه و ورود به خاک کشورهای شینگن را ندارند و فقط مجاز به تغییر پرواز در فرودگاه‌های این کشورها می‌باشند.

ویزای شینگن نوع B

ویزای شینگن نوع B، ویزای ترانزیت است، اما با اختیارات بیشتر، دارندگان این نوع ویزا مجاز به اقامت در کشورهای شینگن نیستند اما می‌توانند برای تردد به مقصدی دیگر از خاک این کشورها با ماشین شخصی، قطار، اتوبوس و یا جت شخصی عبور کنند. مدت اعتبار این ویزا بسیار محدود بوده و مسافران فقط ۵ روز فرصت دارند تا از حوزه شینگن خارج شوند.

 انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن نوع C ویزای توریستی است. دارندگان این نوع ویزا می‌توانند با توجه به مدت زمان ویزا در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند. ویزای توریستی نوع C انواع مختلف دارد:

 • یکبار ورود

مدت اعتبار این ویزا بسته به درخواست متقاضی و تصمیم سفارت دارد. دارندگان ویزا می‌توانند فقط یکبار به کشورهای منطقه شینگن وارد شوند و چنانچه این منطقه را ترک کنند دیگر مجاز به ورود نخواهند بود. حتی اگر اعتبار وبزای آنها هنوز به اتمام نرسیده باشد. در واقع دارندگان فقط یکبار مجاز به ورود و خروج از کشورهای حوزه شینگن هستند.

 • دو بار ورود

دارندگان ویزای دو بار ورود مجازند ۲ بار، ورود و خروج به منطقه حوزه شینگن داشته باشند. البته مدت اقامت و همچنین فاصله ورود و خروج مسافر محدود بوده و به تصمیم سفارت هنگام صدور ویزا بستگی دارد.

 • چند بار ورود

دارندگان ویزای شینگن چند بار ورود نوع C مجاز هستند هر چند بار که می‌خواهند به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. محدودیت این ویزا در مدت اقامت است. مسافران می‌توانند در ازای هر ۶ ماه ۹۰ روز اقامت داشته باشند. این ۹۰ روز از لحظه ورود به منطقه محاسبه می‌شود.

مشاهده مدارک ویزای توریستی شینگن

 انواع ویزای شینگن

ویزای اعتباری محدود منطقه‌ای (VLT)

دارندگان ویزای محدود منطقه‌ای شینگن تنها مجاز به ورود کشوری هستند که از آن ویزا را دریافت کرده‌اند و به کشورهای دیگر حوزه شینگن نمی‌توانند وارد شوند این ویزا معمولاً در شرایط اضطراری و یا برای متقاضیانی که درخواست پناهندگی دارند از طرف سفارت کشور مورد نظر صادر می‌شود.

ویزای ملی (National Visa) یا ویزای شینگن نوع D

ویزای نوع D به افرادی مانند دانشجویان، محققین و افرادی که برای تجارت یا درمان به اروپا سفر می‌کنند تعلق می‌گیرد. این نوع ویزا هم انواع مختلف دارد:

ویزای D یکبار ورود: برای افرادی است می‌خواهند یکبار برای هدفی خاص و مدت مشخص به کشورهای اروپایی سفر کنند.

ویزای D چندبار ورود: ویزای چند بار ورود نوع D به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا در دفعات مختلف به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنند و افامت داشته باشند.

ویزای نوع D به افراد زیر تعلق می‌گیرد:

 • دانشجویانی که از دانشگاهی در کشورهای عضو شینگن پذیرش گرفته باشد و قصد تحصیل در یک مدت مشخص را دارد. معمولاً به این افراد ویزای یکساله قابل تمدید تعلق می‌گیرد.
 • دانشجویانی که به قصد تحقیق و انجام پروژه در مدت زمان مشخص به حوزه شینگن سفر می‌کنند.
 • افرادی که برای کارهای علمی و آموزشی به کشورهای منطقه شینگن سفر می‌کنند.
 • هنرمندان، ورزشکاران و متخصصینی که برای به اشتراک گذاشتن حرفه و تخصص خود سفر می‌کنند.
 • بیمارانی که به قصد درمان و یا وضعیت‌های حاد پزشکی می‌خواهند به منطقه شینگن سفر کنند.

 انواع ویزای شینگن

تفاوت بین مدت اعتبار ویزا و مدت اقامت

مدت اعتبار ویزای شینگن: مدت اعتبار ویزا، به مدت زمانی گفته می‌شود که متقاضی فرصت دارد از زمان صدور ویزا، به کشورهای حوزه شینگن وارد شود.

مدت اقامت: مدت اقامت، تعداد روزهایی است که مسافر می‌تواند در مقصد اقامت داشته باشد. شروع زمان اقامت از ساعت ورود و پایان آن بر طبق همان ساعت در لحظه خروج محاسبه می‌شود.

 انواع ویزای شینگن

 معنای اطلاعات درج شده بر روی لیبیل ویزای شینگن

ویزای شینگن به صورت برچسب (لیبل) در پاسپورت شخص متقاضی چسبانده می‌شود و تمام اطلاعات مربوط به نوع ویزا، مدت اقامت و تاریخ اعتبار در آن ثبت شده است. اما گاهی اوقات خواندن این اطلاعات برای برخی از افراد مشکل است. در ادامه مطلب با این مفاهیم آشنا شوید:

 • Surname / Name: نام و نام خانوادگی
 • Number of passport: شماره پاسپورت
 • From: اولین روزی که مجاز ورود به منطقه شینگن هستید.
 • To: آخرین روزی که می‌توانید در منطقه شینگن اقامت داشته باشید.
 • Duration of Stay: مدت زمانی که اجازه دارید در حوزه شینگن اقامت داشته باشید.
 • Valid for: این قسمت، کشورهایی از منطقه شینگن را که مسافر می‌تواند با این ویزا به آن‌ها سفر کند نشان می‌دهد. در صورتی که عبارت Schengen States مقابل آن ثبت شده باشد. مسافر مجاز است به تمام کشورهای این منطقه سفر کند. در غیر اینصورت نام کشورهای مجاز در آن نوشته می‌شود. (چنانچه اسامی چند کشور در پرانتز نوشته شده باشد، مسافر مجاز به سفر به آن کشورها نمی‌باشد)
 • On: روز صدور ویزا
 • Issued in: محل صدور ویزا
 • Number of Entries: تعداد دفعاتی که مسافر مجاز است به حوزه شینگن وارد شود (یکبار ورود، دو بار ورود و…)
 • Type of Visa: نوع ویزا (نوع A، نوع B و …)

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید