وقت سفارت انگلیس در 4 مرحله

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 28 نوامبر 2020
Loading...

مراحل وقت سفارت انگلیس، مدارک مورد نیاز، چگونگی پر کردن فرم، تعیین وقت، هزینه وقت سفارت و … از اطلاعات مهمی هستند که متقاضیان ویزای انگاستان باید درباره آن تحقیق کنند. ما در این مقاله می‌خواهیم پرسش‌های شما را پاسخ داده و تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

دریافت ویزا و گرفتن وقت سفارت انگلیس برای ایرانیان فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرده است. از مصاحبه در تهران تا تعطیلی سفارت انگلیس و بازگشایی مجدد آن. همه و همه دغدغه‌های بسیاری را برای متقاضیان ویزا بوجود آورد. اما با شروع به کار سفارت انگلیس این روند به طور تقریبی به حالت نرمال خود برگشته است. اگر شما نیز متقاضی ویزای انگلیس هستید، پیشنهاد می‌کنیم خواند ادامه مطلب را از دست ندهید.

۱- تهیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.
 • ۲ قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز…)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۳ ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

دقت داشته باشید که شما بایستی مدارک را زمان حضور در سفارت جهت انگشت نگاری همراه داشته باشید و نکته آخر اینکه متقاضیان ویزای انگلیس (جز در مودار خاص و به صلاحدید سفارت) نیاز به مصاحبه ندارند.

۲- دریافت وقت سفارت انگلیس

مرحله دوم دریافت وقت سفارت انگلیس است که از طریق وبسایت رسمی سفارت انجام می‌شود. برای اینکار باید ابتدا وارد صفحه مخصوص شده، حساب کاربری مخصوص به خود را داشته و سپس مراحل بعدی مانند پر کردن فرم مربوطه، تعیین محل و روز انگشت نگاری و در نهایت پرداخت وجه را انجام دهید. لازم به یادآوری است که تمام این مراحل توسط همکاران ما در واحد ویزا انجام می‌شود.

در ادامه تمامی مراحل را به طور جداگانه و دقیق توضیح خواهیم داد.

پر کردن فرم سفارت

همانطور که گفتیم این مرحله از طریق سایت انجام می‌شود. پر کردن فرم از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل دریافت وقت سفارت انگلیس است. چرا که لازم است شما تمام سوالات را به طور دقیق و با صداقت پاسخگو باشید. چنانچه مغایرتی در پاسخ‌دهی به سوالات و مدارک اراده شده دیده شود در جواب ویزا تاثیر منفی خواهد گذاشت.

تعیین محل انگشت‌نگاری

تهران، دبی، ترکیه و ارمنستان کشورهایی هستند که می‌توانید از طریق نمایندگی دفتر سفارت انگلیس یا VFS مدارک خود را تحویل داده و انگشت نگاری را انجام دهید. اینکه کدام دفتر را جهت تعیین وقت سفارت انگلیس انتخاب کنید کاملا به شرایط خودتان بستگی دارد. توجه داشته باشید که در حالت کلی وقت‌های انگشت نگاری دفاتر دبی، ارمنستان و ترکیه زودتر از تهران تعیین شده اما متقاضی بایستس جهت انگشت نگاری به کشور مورد نظر سفر کند، از این رو طبیعتا هزینه دریافت ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.

در نهایتا وقت انگشت نگاری را از هر کدام از دفاتر گرفته باشید،باید در روز و ساعت اعلام شده در دفتر VFS حضور داشته باشید، در غیراینصورت درخواست شما از لیست بررسی خارج خواهد شد.

پرداخت وجه سفارت

پرداخت وجه سفارت نیز مانند دو مرحله قبل از طریق وب سایت و کردیت کارت انجام می‌شود. کارشناسان ما این کار را انجام داده و برگه پرداخت را به شما (جهت ارائه به سفارت) تحویل می‌دهند.

۳- انجام انگشت‌نگاری

نوبت به مرحله سوم وقت سفارت انگلیس، یعنی تحویل مدارک و انجام انگشت‌نگاری می‌رسد. شما باید همراه مدارکتان در روز و ساعت تعیین شده در دفتر VFS انتخابی خود حضور پیدا کنید.

تحویل مدارک و انگشت نگاری در هریک از دفاتر حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. اگر وقت انگشت نگاری شما در تهران باشد که مشکل پاسپورت و ورود و خروج از کشور را ندارید اما اگر وقت انگشت نگاری را در استانبول یا آنکارا انجام داده باشید از آنجایی که پاسپورت خود را به سفارت تحویل داده‌اید می‌توانید تا آماده شد جواب ویزا در ترکیه اقامت داشته و یا از سفارت ایران در ترکیه برگه خروج دریافت کنید. شرایط انگشت نگاری در ارمنستان نیز مشابه ترکیه می‌باشد.

اما روند کار در دبی کمی متفاوت است. از آنجایی که شما نمی‌توانید بدون پاسپورت دبی را ترک کنید، جهت خروج از فرودگاه باید یکی از سرویس‌های زیر را خریداری کنید:

 • Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی ۲۴ ساعت به شما بازگردانده شود و نتیجه ویزا ۱۵ تا ۲۵ روز بعد به شما اعلام می‌شود و شما می‌توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.
 • :Super priorityاین سرویس مخصوص افرادی می‌باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن ۶۰۰ پوند می‌باشد که نتیجه‌‍ی ویزا طی ۲۴ ساعت به شما اعلام می‌گردد، این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.
 • Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی ۸-۵ روز کاری ارسال شده و مبلغ ۲۱۲ پوند به صورت نقدی ویا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می‌شود.

۴- پیکاپ پاسپورت

۴- پیکاپ پاسپورت

پیکاپ ویزا شامل کسانی ست که وقت سفارت انگلیس خود را از طریق کشورهای ارمنستان، ترکبه و دبی دریافت کرده‌اند. بدین صورت که این افراد پس از مشخص شدن جواب ویزا دیگر نیازی نیست که برای دریافت پاسپورت خود مجددا به کشوری که در آن انگشت نگاری را انجام داده‌اند سفر کنند بلکه کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک این کار انجام می‌دهند.

پروسه دریافت پاسپورت از دفتر VFS و تحویل آن به متقاضیان را پیکاپ پاسپورت می‌گویند که آخرین مرحله در دریافت ویزای انگلیس نیز می‌باشد.

هزینه وقت سفارت انگلیس

هزینه وقت سفارت انگلیس با توجه به نوع درخواست و مدت زمان ویزا متفاوت می‌باشد. این هزینه برای ویزای ۶ ماهه ۲۹۰، ویزای ۲ ساله ۶۸۰، ویزای ۵ ساله ۱۱۲۰ و ویزای ۱۰ ساله ۱۴۶۰ دلار می‌باشد.

از آنجایی که پروسه پر کردن فرم، تعیین وقت و واریز وجه ط طریق وبسایت و کردیت کارت انجام می‌شود، کارشناسان ما در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود.

مدت زمان صدور ویزا

اینکه چه جواب ویزا چه مدت به طول می‌انجامد از بیشترین سوالات متقاضیان است. از این رو لازم است بدانید که چنانچه از طریق سفارت انگلیس در تهران اقدام کرده باشید جواب ویزا پس از گدشت ۱۵ الی ۳۰ روز برایتان پست خواهد شد.

اگر از طریق سفارت استانبول، آنکارا یا ارمنستان اقدام کرده پروسه پاسخ همان ۱۵ تا ۳۰ روزه است و توسط همکاران ما یادیگر کارگزارانی که مراحل دریافت وقت سفارت را برایتان انجام داده‌اند، به شما اعلام می‌شود.

شرایط مدت زمان صدور ویزا در دبی نیز به سرویسی که پس از انجام انگشت نگاری انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. اما در حالت کلی اگر صمیم گرفتتید که تا زمان اعلام پاسخ در دبی اقامت داشته باشید یا سرویس Passport pass back  را انتخاب کنید این پروسه ۱۵ تا ۳۰ روز کاری برایتان زمان می‌برد.

بیشتر بخوانید …

ویزای کانادا خود را با ستاره ونک بگیرید

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید