نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا در ترکیه

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 1 مه 2021
Loading...

دریافت ویزای کانادا از گرفتن وقت سفارت آغاز شده و کشورهای امارات، ترکیه و ارمنستان از بهترین مقاصدی هستند که ایرانیان می‌توانند برای انگشت نگاری ویزای کانادا انتخاب کنند. هر چند که انتخاب مکان انگشت نگاری تاثیری در نتیجه نهایی ویزا ندارد اما می‌تواند در هزینه‌های سفر و … موثر باشد. با این توضیح در ادامه می‌خواهیم نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا را در ترکیه به همراه مزیت‌های آن مرور کنیم.

بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا می‌خواهند بدانند که نحوه و مراحل گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا چگونه بوده و مکان انگشت نگاری تا چه حد می‌تواند در روند دریافت ویزا تاثیر داشته باشد؟ از آنجا که  کشور ترکیه از مقاصد پرطرفدار برای دریافت وقت سفارت کانادا است در ادامه به شما خواهیم گفت که روند انگشت نگاری در این کشور به چه صورت می‌باشد.

نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا در استانبول

اگر یکی از شهرهای استانبول یا آنکارا را برای انگشت نگاری ویزای کانادا انتخاب کرده‌اید، چند قدم در پروسه ویزا جلو افتاده‌اید. چرا که سفر به ترکیه نیاز به دریافت ویزا نداشته و از طرفی هم ترکیه مرکز پیکاپ ویزای کانادا است. به این معنی که انگشت نگاری را در هر یک از کشورهای امارات یا ارمنستان انجام دهید می‌توانید پاسپورتتان را از ترکیه پیکاپ کنید. پس چه بهتر که استانبول انتخاب اول شما برای دریافت وقت سفارت باشد.

پروسه فقط سفارت کانادا توسط کارشناسان ما در مراحل زیر انجام می‌شود.

ثبت نام در وبسایت سفارت: کارشناسان ما با توجه به مدارک ارائه شده از جانب متقاضی فرم ویزای کانادا را تکمیل می‌کنند. (تکمیل صحیح فرم از مراحل مهم و تاثیر گذار در دریافت ویزای کانادا است)

انتخاب محل انگشت نگاری: در ادامه محل مورد نظر انگشت نگاری را انتخاب می‌کنید. ( در اینجا باید دقت شود که محل انگشت نگاری VFS استانبول انتخاب شود)

بارگذاری مدارک در وبسایت سفارت: تمامی مدارک به طور واضح و با کیفیت بالا اسکن شده و و در وبسایت VFS بارگذاری می‌شود. توجه داشته باشید تمامی مدارک در وبسایت بارگذاری شده و متقاضیان در روز انگشت نگاری باید برگه بایومتریک و پاسپورت خود را همراه داشته باشند.

پرداخت وجه سفارت: پرداخت وجه سفارت نیز به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی وبسایت سفارت انجام می‌شود. متقاضیان باید در روز انگشت نگاری رسید پرداخت وجه را همراه داشته باشند.

در نهایت متقاضی باید در روز و ساعت تعیین شده همراه مدارک (پاسپورت، برگه بایومتریک و … در دفتر VFS استانبول حضور پیدا کنند.

نکته مهم

از آنجایی که پاسپورت متقاضی تا زمان اعلام نتیجه ویزا در سفارت نگاه داشته می‌شود، متقاضیان برای خروج از ترکیه و بازگشت به ایران باید به سفارت ایران در استانبول مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم برگه خروج از ترکیه را دریافت کنند.

آدرس دفتر VFS کانادا در استانبول: Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Mus Sisli /, Istanbul, Turkey

TEL: +90 070 58 373 212

روزهای کاری: دوشنبه تا جمعه

ساعت کاری: ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

ساعت تحویل بایومتریک: ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

نحوه گرفتن وقت ا‌نگشت نگار‌ی کانادا در آنکارا

وقت انگشت نگاری کانادا در آنکارا شرایطی دقیقا مشابه با استانبول داشته و از آنجا که آنکارا مرکز پیکاپ پاسپورت در ترکیه است انتخاب این شهر می‌تواند گزینه مثبت در پیکاپ پاسپورت به شمار رود.

متقاضیان می‌توانند قبل از انتخاب محل انگشت نگاری، وقت‌های سفارت را در یک مشاوره رایگان با کارشناسان ما چک کرده و وقت سفارت خود را با توجه به زمان‌دهی‌های دفاتر VFS در استانبول یا آنکارا انتخاب کنند. (در برخی از مواقع دفاتر VFS با توجه به تعداد متقاضیان ممکن است وقت‌ها را زودتر یا دیرتر از سایر دفاتر اعلام کنند)

طبق همین توضیح ثبت نام در وبسایت سفارت، انتخاب محل انگشت نگاری، بارگذاری مدارک در وبسایت سفارت و پرداخت وجه سفارت مراحل وقت سفارت کانادا در آنکارا هستند.

آدرس دفتر VFS کانادا در آنکارا: Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no: 154 (next to TEB Bank) Çankaya / Ankara, Turkey

TEL: +90 070 58 373 212

روزهای کاری: دوشنبه تا جمعه

ساعت کاری: ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

ساعت تحویل بایومتریک: ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰

مدت زمان صدور ویزای کانادا

بعد از انگشت نگاری ویزای کانادا حداقل ۲ هفته و حداکثر ۱۸ هفته (بنا به تصمیم سفارت) طول می‌کشد تا جواب ویزا مشخص شود. البته این مقدار بنا به موقعیت ممکن است کمتر یا خیلی بیشتر از زمان اعلام شده به طول بیانجامد.

بعد از اعلام جواب ویزای کانادا نوبت به پیکاپ پاسپورت می‌رسد. در واقع پیکاپ پاسپورت آخرین مرحله از وقت انگشت نگاری کانادا به شمار می‌رود.

در این مرحله کارشناسان ما پاسپورت متقاضی را از استانبول یا آنکارا دریافت به متقاضی تحویل می‌دهند. پیکاپ پاسپورت کانادا در ترکیه، روزهای سه شنبه و جمعه انجام می‌شود. پروسه‌ی ویزا دهی معمولاً ۲ تا ۳ هفته معمولاً زمان می‌برد.

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای توریستی عادی کانادا: هزینه دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۲۶۰ دلار است.

قیمت ویزای توریستی کانادا برای افراد زیر ۱۴ سال: هزینه دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا برای افراد زیر ۱۴ سال شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۲۳۰ دلار است.

قیمت سوپر ویزای کانادا: هزینه دریافت سوپر ویزا.ی کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۴۰۰ دلار است.

قیمت پیکاپ پاسپورت کانادا برای ویزای توریستی در آنکارا ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان است.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با ویزای توریستی کانادا با ستاره ونک همراه باشید.

بیشتر بخوانید …

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

ترجمه مدارک لازم برای ویزای کانادا                                                                                                 

شرایط دریافت ویزای کانادا در دوره کرونا                                                                        

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید