با ویزای کانادا می‌توانیم کار یا تحصیل کنیم؟

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در دوشنبه 12 آوریل 2021
Loading...

ویزاهای توریستی کانادا به صورت ۵ یا ۱۰ ساله صادر می‌شود. مدت طولانی اعتبار ویزا ممکن است این سوال را بوجود آورد که آیا با دریافت ویزای کانادا می‌توان کار یا تحصیل کرد؟ یا برای ادامه تحصیل یا به دست آوردن شغل در کانادا باید نوع دیگر ویزا را دریافت کرد؟ در ادامه خواهیم گفت که ویزای توریستی ۵ یا ۱۰ ساله کانادا چه امکاناتی را در اختیار دارندگان آن قرار می‌دهد.

جواب این سوال را که آیا با دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توان کار یا تحصیل کنیم را باید در انواع ویزا جستجو کرد. در واقع ویزای کانادا در انواع مختلف، توریستی، کاری، تحصیلی، پزشکی و … تعریف شده و هر یک شرایط و مدارک خود را دارند.

 ویزای توریستی کانادا  با اعتبار ۵ و ۱۰ ساله شرایط خود را داشته و امکانات آن به سفر و گردشگری محدود می‌شود. برای مطالعه جزییات بیشتر تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

با دریافت ویزا‌ی کانادا می‌توانیم کار یا تحصیل کنیم؟

ویزاهای کانادا با توجه به درخواست متقاضی یا تصمیم سفارت به صورت ۵ و۱۰ ساله صادر می‌شوند. اما سوال اینجاست که ویزاهای توریستی بلند مدت چه امکاناتی را در اختیار دارندگان آن قرار می‌دهد؟

تصور بسیاری از افراد بر اینست که به دلیل طولانی بودن مدت ویزا می‌توانند پس از ورود به خاک کانادا به کار مشغول شد اما این تصور را برای همیشه کنار بگذارید. درست که است ویزاهای توریستی کانادا ۵ یا ۱۰ سال اعتبار دارند اما کار در این کشور شرایط  و قوانین خود را دارد.

افرادی که قصد کار یا ادامه تحصیل را دارند باید برای دریافت ویزای کاری و تحصیلی کانادا اقدام کنند.

یا اینکه پس از دریافت ویزای توریستی و در صورت پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب جهت تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری اقدام کنند. در غیر اینصورت دولت کانادا افراد مهاجری را  که بدون داشتن مجوزهای لازم و بدون گذراندن پروسه‌های اعلام شده به کار مشغول هستند جریمه می‌کند.

با ویزای توریستی کانادا می‌توانید فقط و فقط جهت سفر و گردشگری به این کشور سفر کرده و پس از پایان اعتبار ویزا باید خاک این کشور را ترک کنید.

ویزای کاری کانادا و امکاناتی که در اختیار دارندگان آن قرار می‌گیرد

ویزای کار کانادا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای زمان محدود یا طولانی‌تر در خاک این کشور مشغول به کار شوند. البته دریافت ویزای کانادا جهت کار مبحثی گسترده بوده و می‌تواند چندین مقاله را به خود اختصاص دهد. ما در اینجا به طور صورت مختصر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

افرادی که می‌خواهند ویزای کار کشور کانادا را دریافت کنند، چندین راه پیش رو دارند.  مرسوم‌ترین راه اقدام به وسیله job offer یا پیشنهاد شغلی است. بدین صورت که شخص متقاضی از طرف شرکت‌های کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کند. برای رسیدن به این مرحله شما می‌توانید رزومه کاری خود را برای شرکت‌های کانادایی ارسال کنید.

پس از آن کارفرما فرم LMIA (گزارش ارزیابی تأثیرات بازار کار) از وزرات کار درخواست کرده و در صورت مثبت بودن نتیجه درخواست ویزای کار از طرف متقاضی ارائه شده و در نهایت با موافق سفارت شخص می‌تواند تا زمان اعتبار ویزا در کانادا مشغول به کار باشد. (ویزاهای کاری قابل تمدید هستند)

دارندگان ویزای کار کانادا می‌توانند تا زمان معتبر بودن ویزا در خاک این کشور اقامت داشته، برای اقوام درجه یک درخواست ویزا داده و در صورت موافقت دولت کانادا، اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند.

ویزای تحصیلی کانادا و امکاناتی که در اختیار دارندگان آن قرار می‌گیرد

در صورتی که می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل دهید. باید جهت دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

ویزای تحصیلی کانادا نیز مانند ویزای کاری به بحث اختصاصی خود نیاز دارد. اما در حالت کلی افراد بایستی ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش گرفته، سپس جهت دریافت ویزای کانادا اقدام کنند.

افراد جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا بایستی شرایط زیر را داشته باشند.

  • از یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا پذیرش بگیرند.
  • اثبات کنند توان پرداخت مالی یک سال شهریه و هزینه زندگی را دارند.
  • سوء پیشینه نداشته باشند.
  • از شرایط سلامتی مساعد برخوردار باشند.
  • به افسر سفارت ثابت کنند که پس از پایان تحصیل خاک کانادا را ترک می‌کنند.

نکته مهم اینکه در صورت داشتن موقعیت شغلی مناسب پس از اتمام تحصیلات می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند.

چه کسانی می‌توانند برای دریافت ویز‌ا‌ی کانادا اقدام کنند

ویزای کانادا از معتبرترین ویزاهای جهان به شمار رفته و از این رو دریافت آن مراحل و سخت‌گیری‌های خود را دارد. با این حال افرادی که شرایط دریافت ویزا را دارند می‌توانند پس از تکمیل مدارک جهت گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنند. در ادامه شرایط دریافت ویزای کانادا را عنوان می‌کنیم.

  • داشتن تمکن مالی: ارائه تمکن مالی نشان می‌دهد که فرد متقاضی از عهده هزینه‌های سفر خود در کانادا بر می‌آید.
  • ارائه دعوت نامه یا برنامه سفر: داشتن دعوت نامه از طرف فامیل یا دوست نشان می‌دهد که شما به هدف دیدار با اقوام می‌خواهید با کانادا سفر کرده و قصد اقامت دائم در خاک این کشور را ندارید. در صورت نداشتن دعوت نامه می‌توانید برنامه سفر شامل بلیط رفت و برگشت، برگه رزرو هتل و بیمه نامه مسافرتی را ارائه دهید.
  • ارائه مدرک شغی معتبر: با ارائه مدرک شغلی ثابت می‌کنید که دارای شغل با درآمد مناسب در ایران هستید.
  • ارائه سند ملکی و پرینت حساب از دیگر مدارکی هستند که ارائه آن‌ها احتمال دریافت ویزای کانادا را بیشتر می‌کند.

بیشتر بخوانید …

ترجمه مدارک لازم برای ویز‌ای کانادا

چگونه با دعوت‌نامه ویز‌ای کانادا بگیریم؟

۱۵ دلیل برای رد شدن ویزا‌ی کانادا

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
مطالعه و نوشتن همیشه از موضوعات مورد علاقه من بوده‌اند. در همین راستا چند سالی ست که در زمینه تولید محتوا در حوزه گردشگری فعال هستم. نوشتن درباره آداب و رسوم سرزمین‌های دور و توصیف جاذبه‌هایشان از کارهایی ست که هر نویسنده به خصوص من را به وجد می‌آورد.
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید