آغاز مجدد صدور ویزای اسپانیا در دوره کرونا

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 19 ژوئن 2021
Loading...

دفتر کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران آماده پذیرش متقاضیانی است که واکسینه شده‌اند. دفتر BLS اسپانیا در اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از صبوری متقاضیان در طی محدودیت‌های اعمال شده در دوره کرونا، اعلام کرد که دفتر سفارت مجدد باز شده و آماده پذیرش مراجع کنندگان با شرایط ویژه می‌باشد

با شیوع ویروس کرونا سفارت‌های حوزه شینگن در ایران تعطیل و صدور ویزای اسپانیا، ویزای توریستی شینگن و در نهایت برگزاری تور اسپانیا به حالت تعلیق درآمد. بعد از گذشت بیش از یک سال سفارت اسپانیا اعلام کرد که مرزهای اسپانیا باز شده و متقاضیان می‌توانند مجدداً برای دریافت ویزا به دفتر BLS مراجعه کنند. در ادامه جزییات این خبر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اطلاعیه سفارت اسپانیا در خصوص آغاز صدور مجدد ویزای اسپانیا

دفتر BLS اسپانیا پس از مدت‌ها محدودیت‌های کرونایی مجدداً بازگشایی شده و فعالیت‌های خود را از سر گرفت.

بسته بودن مرزهای کشور اسپانیا به روی گردشگران و همچنین عدم صدور ویزای توریستی اسپانیا سؤالات، ابهامات و مشکلات بسیاری را برای متقاضیان ویزای اسپانیا به وجود آورد. تا جایی که حتی افرادی که مهر ویزای اسپانیا را نیز دریافت کرده بودند به عنوان توریست اجازه ورود به اسپانیا را نداشتند. در واقع فقط افراد با شرایط خاص مانند دانشجویان، دیدار با افراد خانواده، افراد با شرایط خود اشتغالی یا جهت درمان اجازه ورود به خاک اسپانیا را پیدا می‌کردند.


قیمت تور بارسلونا


اما در حال حاضر طبق اطلاعیه صادر شده از طرف دفتر BLS مرزهای گردشگری اسپانیا باز شده و افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌‌اند با کارت واکسن می‌توانند برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کرده و به عنوان توریست به این کشور سفر کنند.

شرایط جدید سفارت اسپانیا

طبق اعلام دفتر BLS (دفتر نمایندگی سفارت اسپانیا):

  • افرادی که تمامی شرایط و مدارک لازم مانند مدارک مالی، شغلی، کارت واکسن کرونا و … را دارند می‌توانند جهت دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند.
  • مسافرانی که بیش از ۱۴ روز از تزریق آخرین واکسن کرونا آنها گذشته باشد، اجازه ورود به خاک اسپانیا را دارند.
  • تممی مسافرانی که قصد سفر به اسپانیا از طریق مرزهای هوایی و دریایی را دارند (حتی مسافران ترانزیت و کودکان زیر ۶ سال) بایستی قبل از سفر با مراجعه به وب سایت spth.gob.es مراجعه و فرم کنترل بهداشت را تکمیل کنند. به افرادی که فرم را تکمیل کرده‌اند یک کد QR داده می‌شود. مسافران بایستی قبل از ورود به هواپیما یا کشتی کد را به محل چک کردن کنترل بهداشت نشان دهند.
  • سفارت اسپانیا هیچ مسئولیتی را بابت افرادی که توسط شرکت‌های هواپیمایی یا اداره مهاجرت در فرودگاه‌های اسپانیا یا ایران از سوار شدن به هواپیما منع می‌شوند ندارد.
  • تمامی متقاضیان ویزای اسپانیا و مسافران این کشور بایستی بیمه با پوشش کوید ۱۹ را داشته باشند.
  • واکسن‌های PFIZER-Biontech، Astra-Zeneca، Moderna، Johnson & Jansen Johnson، Sinopharm و Sinovac از واکسن‌های مورد تأیید سفارت اسپانیا هستند.

نکته مهم

طبق اعلام سفارت اسپانیا سرویس موبایل بایومتریک (انگشت نگاری و ثبت مدارک سیار) برای متقاضیان ویزای اسپانیا فعال شده است. طبق این سرویس متقاضیان نیازی به حضور فیزیکی در سفارت جهت انگشت نگاری ندارند. بلکه روند انگشت نگاری در محل کار یا منزل متقاضی انجام می‌شود.

متقاضیان ویزای اسپانیا با تماس با همکاران ما در واحد ویزا به شماره ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰ داخلی ۱۱۸ جهت رزرو انگشت نگاری سیار ویزای اسپانیا اقدام کنند.

سؤالات متداول در زمینه اعلام محدودیت‌های کرونایی در سفارت اسپانیا

.

وضعیت افرادی که پیش از شیوع ویروس کرونا وقت سفارت خود را دریافت کرده‌اند به چه صورت است؟

با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن سفارت‌ها سؤالات و ابهامات بسیاری ذهن متقاضیان ویزای اسپانیا را به خود مشغول کرده است. یکی از این ابهامات در خصوص وضعیت افرادی ست که وقت سفارت را دریافت کرده و با بسته شدن سفارت‌ها بلاتکلیف مانده‌اند.

متأسفانه وقت انگشت نگاری این دسته از متقاضیان ابطال شده و افراد با داشتن شرایط جدید اعلام شده از طرف سفارت مجدداً باید جهت دریافت وقت انگشت نگاری اقدام کنند.

وضعیت افرادی که ویزای اسپانیا را دریافت کرده اما با شیوع ویروس کرونا امکان سفر به اسپانیا را پیدا نکرده‌اند به چه صورت است؟

افرادی که ویزای اسپانیا را دریافت کرده و به دلیل شیوع ویروس کرونا موفق به سفر به این کشور نشده‌اند نیز بایستی مجدداً جهت دریافت وقت سفارت اقدام کنند.

در واقع مبالغ پرداخت شده به سفارت اسپانیا قابل استرداد نبوده و متقاضیانی که شرایط اعلام شده از دفتر BLS را دارند می‌توانند با ارائه مدارک درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

هزینه پرداخت شده به سفارت اسپانیا قابل استرداد است؟

خیر هزینه‌های پرداخت شده به سفارت قابل استرداد نبوده و متقاضیان بایستی تمام مراحل دریافت ویزا را مجدداً طی کرده و برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنند.

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا

طبق اعلام سفارت اسپانیا جواب ویزا از روز انگشت نگاری ۱۵ روز کاری زمان می‌برد. این زمان با توجه به شرایط و تصمیم سفارت ممکن است بیشتر یا کمتر به طول بیانجامد. در نهایت لازم به یادآوری ست که پیگیری جواب ویزای اسپانیا از طریق ایمیل سفارت قابل پیگیری است.

بیشتر بخوانید …

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

شرایط جدید ویزای شینگن در دوره کرونا در سال ۲۰۲۱

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید