ویزای کانادا خود را با ستاره ونک بگیرید

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 4 آگوست 2018
Loading...

آیا می‌دانید برای گرفتن ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟ گرفتن ویزای کانادا شامل چه مراحلی می‌شود؟ کدام کشورها وقت انگشت‌نگاری کانادا را انجام می‌دهند؟ چه مدت طول می‌کشد ویزای کانادا بگیریم؟ این‌ها تمام سوالاتی است که ذهن تمام افرادی که قصد سفر به کانادا را دارند، به خود مشغول می‌کند اما نگران نباشید، در ادامه مطلب با آژانس هواپیمایی ستاره ونک همراه شوید تا به تمامی سؤالات شما درباره ویزای کانادا پاسخ دهیم.

اخذ ویزا کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا

همان‌طور که می‌دانید کشور کانادا در ایران سفارت ندارد؛ بنابراین برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید از طریق وب‌سایت رسمی این سفارت اقدام کنید. تمامی کارهایی که باید برای گرفتن ویزای کانادا انجام شود، مانند پر کردن فرم‌ها، اسکن و بارگذاری تمامی مدارک و پرداخت وجه، بایستی از طریق سایت سفارت کانادا صورت گیرد. بعد از انجام تمامی این مراحل نوبت به تعیین محل انگشت‌نگاری برای گرفتن ویزای کانادا می‌رسد. برای این کار شما می‌توانید هر کشوری را که سفارت کانادا در آن نمایندگی دارد انتخاب کنید؛ اما به دلیل اینکه باید برای انگشت‌نگاری ویزای کانادا باید به آن کشور سفر کنید، بهتر است که کشورهای نزدیک مانند ترکیه، دبی و یا ارمنستان را انتخاب کنید.

بعد از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز، پرداخت وجه و تعیین کشور مورد نظر برای انگشت‌نگاری ویزای کانادا، از طرف سایت سفارت، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. پس از دریافت ایمیل، شما تا یک ماه مهلت دارید برای انگشت‌نگاری به نمایندگی سفارت کانادا (vac) در کشور مورد نظر مراجعه کنید.

جواب ویزا، پس از ۷ روز تا ۶ ماه (بسته به نظر سفارت) مجدداً از طریق ایمیل ارسال می‌شود. اگر جواب ویزای کانادا مثبت باشد، شما مجدداً باید به کشوری که در آن انگشت‌نگاری را انجام داده‌اید سفر کنید و با مراجعه به دفتر vac مهر ویزای کانادا خود را دریافت کنید. در صورت مرفوض شدن ویزا نیز دلیل مرفوضی در ایمیل برای شما توضیح داده خواهد شد و می‌توانید پس از رفع نقص مدارک، دوباره برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید.

اخذ ویزا کانادا

آیا می‌دانید پیکاپ پاسپورت کانادا چیست؟

پس از آماده شدن جواب ویزای کانادا، شما برای زدن مهر ویزا در پاسپورت خود باید مجدداً به کشور محل انگشت‌نگاری سفر کنید، که این کار هزینه‌بر است، برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها می‌توانید پاسپورت خود را به آژانس هواپیمایی معتبر بسپارید تا آن‌ها این کا را برای شما انجام دهند. این پروسه، بردن و برگرداندن پاسپورت در اصطلاح پیکاپ پاسپورت نامیده می‌شود.

پروسه پیکاپ پاسپورت معمولاً ۲ تا ۳ هفته کاری طول می‌کشد.

اخذ ویزا کانادا

مدارک لازم جهت ارائه به سفارت کانادا:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌های قدیمی که در آن‌ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ زنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب که نشان‌دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید اوراق یا سهام بهادار، سند اتومبیل و اجاره‌نامه نیز دارید ارائه دهید. (مدت اعتبارنامه تمکن مالی و ریز پرینت ۴ ماه آخر یک ماه است)
 • ترجمه اسناد ملکی
 • مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان مشخص شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر، ترجمه حکم کارگزینی.

کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی ۲ ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریز پرینت ۴ ماه آخر به لاتین

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه

پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.

مهندسان: ترجمه نظام‌مهندسی یا جواز ساخت

کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه‌ی بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)

 • دعوت‌نامه: شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد دیگر دعوت‌نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد.

مدارک دعوت‌کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت‌کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت‌کننده شامل، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتی (Notice of Assessment) و فرم‌های T4 و T1 تأثیر بسیار زیادی در روند نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

در صورت نداشتن دعوت‌نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

 • ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندان که بدن یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت‌نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کند.

تمامی مدارک ویزای کانادا باید با کیفیت بالا اسکن شده و از طریق سایت بارگذاری شود.

اخذ ویزا کانادا

نکات مهم ویزای کانادا:

ویزاهای کانادا معمولاً به صورت مولتی و بسته به اعتبار پاسپورت شخص صادر می‌شوند.

افراد زیر ۱۸ سال که برای ویزای کانادا اقدام می‌کنند باید رضایت‌نامه‌ی محضری از والدین خود داشته باشند و در صورت سفر با یکی از والدین خود، رضایت‌نامه‌ی نفر دیگر الزامی است.

در هر سفر متقاضی می‌تواند حداکثر ۶ ماه به طور متوالی در کانادا اقامت داشته باشد.

خدمات آژانس هواپیمایی ستاره ونک برای اخذ ویزای توریستی کانادا:

مشاوره جهت تهیه مدارک ویزای کانادا

پر کردن آنلاین فرم‌های ویزای کانادا

ارسال و بارگذاری مدارک ویزای کانادا

واریزی آنلاین وجه سفارت

پیکاپ پاسپورت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
مطالعه و نوشتن همیشه از موضوعات مورد علاقه من بوده‌اند. در همین راستا چند سالی ست که در زمینه تولید محتوا در حوزه گردشگری فعال هستم. نوشتن درباره آداب و رسوم سرزمین‌های دور و توصیف جاذبه‌هایشان از کارهایی ست که هر نویسنده به خصوص من را به وجد می‌آورد.
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید