مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 7 اکتبر 2020
Loading...

ارائه مدارک دقیق، نقشی مثبت در دریافت ویزای شینگن دارد. اینکه چه مدارکی شانس دریافت ویزا را بیشتر می‌کند یا داشتن دعوت نامه تضمینی در دریافت ویزا می‌باشد یا خیر؟ سوالاتی هستند که دانستن جوابشان  برای متقاضیان ویزای توریستی شینگن ضروری است. بنابراین در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن را با جزییات مرور خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی برای تور اروپا و سفر به کشورهای اروپایی نیازمند دریافت ویزای شینگن است و دریافت این ویزا به دلیل اعتبار بالایی که دارد، مراحلی تقریبا سختگیرانه دارد. از این رو متقاضیان ویزا شینگن بایستی مدارک را به طور کامل و دقیق به سفارت ارائه دهند تا بتوانند افسر سفارت را برای صدور ویزا قانع کنند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

مدارک ویزای شینگن

.

اصل پاسپورت

برای دریافت ویزای توریستی شینگن پاسپورت شخص متقاضی باید بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته و توسط مسافر امضا شده باشد. درصورتیکه اعتبار پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه می‌باشد، بهتر است قبل از هر اقدامی به اداره گذرنامه مراجعه کرده و اعتبار پاسپورتتان را پیدا تمدید کنید. در غیر اینصورت ممکن است درخواست ویزای شما توسط افسر سفارت رد شود.

دو قطعه عکس

عکس‌های ارائه شده به سفارت باید ۴*۳، رنگی، تمام رخ و با زمینه سفید باشد. همچنین توجه داشته باشید که عکس‌ها بایستی حداقل متعلق به ۶ ماه اخیر بوده و با عکس پاسپورت مغایرت داشته باشد.

اصل شناسنامه متقاضی

اصل شناسنامه و کپی تمامی صفحات شناسنامه از مدارکی است که باید به سفارت تحویل داد. لازم به ذکر است که صفحات شناسنامه باید به زبان انگلیسی یا هر زبانی که مورد تایید سفارت است ترجمه شود.

اصل گواهی حساب

گواهی حساب از مدارکی است که ثابت می‌کند متقاضی ویزای شینگن از عهده مخارج سفر برمی‌آید. هر قدر مانده حساب بالاتر باشد طبیعتا مزیتی برای متقاضی به حساب خواهد آمد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم گردش مالی خود را بالا برده و حداقل ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰میلیون تومان را در حساب خود نگاه دارید. همچنین توجه داشته باشید که گواهی حساب باید به زبان انگلیسی بوده و مهر و امضای بانک را داشته باشد.

ارائه سند ملکی

ارائه سند ملکی دلیلی بر آن است که متقاضی دارای ملک و املاک در کشور خود بوده و قصد اقامت دائم در کشورهای حوزه شینگن را ندارد. از این رو چنانچه دارای چندین سند ملکی هستید، آن‌ها را ترجمه کرده و همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهید. البته لازم به ذکر است که ارائه اسناد ملکی تضمینی بر دریافت صد درصدی ویزا نیست اما احتمال مثبت بودن جواب ویزا را افزایش می‌دهد. نکته دوم اینکه چنانچه همراه با خانواده برای دریافت ویزای شینگن اقدام کرده‌اید، ارائه سند ملکی از طرف سرپرست خانواده کافی می‌باشد.

اصل و ترجمه مدارک شغلی

مهمترین عامل در روند دریافت ویزای شبنگن قانع کرده افسر سفارت مبنی بر بازگشت شما بعد از اتمام تاریخ ویزا است و ارائه مدارک شغلی معبتر می‌تواند تاییدی بر این موضوع باشد. چرا که مدارک شغلی هم مانند اسناد ملکی نشان می‌دهد که متقاضی در کشور خود دارای شغلی مناسب بوده و قصد اقامت در اروپا را ندارد. بنابراین ارائه مدارک زیر در مشاغل مختلف به سفارت الزامی است:

پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

وکلا: پروانه وکالت.

مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی

مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش‌فرما بودن جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات

معلمان، اساتید و اعضا هیئت‌علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.

دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.

جهت دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

رضایت‌نامه والدین برای فرزندان

برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت نامه باید به زبان انگلیسی یا هر زبانی که مورد تایید سفارت است ترجمه شود.

مدارک مورد نیاز برای خانم‌های خانه‌دار

خانم‌های خانه‌داری که متقاضی دریافت ویزای شینگن هستند باید مدارک همسر خود از جمله گواهی حساب بانکی و اسناد ملکی را به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه دهند.

بلیط و برگه رزرو هتل

داشتن یک برنامه سفر دقیق، هدف شما از سفر به حوزه شینگن را بیان می‌کند. بنابراین ارائه بلیط و برگه رزرو هتل از مدارک ضروری جهت دریافت ویزای شینگن است. تاریخ بلیط بایستی با تاریخ مدت زمان اقامت درخواستی ثبت شده در فرم، مطابقت داشته باشد و برگه رزرو هتل نیز نشان می‌دهد که شما در سفر خود جایی را برای اقامت در نظر دارید.

چنانچه می‌خواهید در منزل اقوام یا آشنایان اقامت داشته باشید ارائه دعوت نامه و آدرس شخص دعوت کننده الزامی است.

دعوت نامه ویزای شینگن

دعوت نامه برای کسانی است که دوست، خویشاوند یا آشنایی را در حوزه شینگن  دارند. بدین ترتیب شخص دارنده اقامت می‌تواند برای شما دعوت نامه فرستاده و شما نیز آن را به همراه مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. توجه کنید که شخص فرستنده دعوت نامه بایستی حتما اقامت کشور مورد نظر را داشته و مدارک شغلی و مالی معتبر را ضمیمه دعوت نامه خود کند.

چند نکته مهم

  • تمامی مدارک باید به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه شوند.
  • برای ترجمه مدارک مهر مترجم رسمی کافی بوده و نیازی به مهر دادگستری نیست.
  • مدارک در بیشتر سفارت‌ها باید به زبان انگلیسی ترجمه شود اما قبل از هر اقدامی بهتر است درباره این موضوع اطمینان پیدا کنید چرا که ممکن است برخی از سفارت‌ها ترجمه‌ای غیر از انگلیسی را تایید کنند.

بیشتر بخوانید…

۱۲ سوال متداول درباره ویز‌ای شینگن

اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزا‌ی شینگن

قوانین جدید ویز‌ای شینگن

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید