راهنمای کامل اخذ ویزای شینگن | از صفر تا صد

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در شنبه 19 مارس 2022
Loading...

اخذ ویزای شینگن چه مراحلی دارد؟ برای دریافت ویزای شینگن چه مدارکی را باید ارائه داد؟ پس از دریافت ویزا اجاره ورود به کدام کشورهای اروپایی را خواهیم داشت؟ کدام عوامل باعث ریجکت شدن ویزا شده و در صورت ریکجتی باید چه اقداماتی انجام دهیم؟ در اینجا به تمامی سؤالات شما درباره ویزای شینگن پاسخ داده و در نهایت می‌توانید با اطلاعات کامل برای دریافت یکی از معتبرترین ویزاهای دنیا اقدام کنید.

با در دست داشتن ویزای شینگن شما مجوز ورود به ۲۶ کشور اروپایی را در دست دارید. از این رو پروسه دریافت ویزای توریستی شینگن برای متقاضیان ایرانی کمی زمان‌بر بوده و قوانین نسبتاً سخت‌گیرانه‌ای دارد اما در صورتی که با اطلاعات کامل و مهمتر از همه از طریق یک کارگزار مطمئن برای دریافت ویزا اقدام کنید می‌توانید این پروسه را کوتاهتر کرده و احتمال مثبت بودن جواب ویزا را بیشتر کنید.

مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل دریافت ویزای شینگن در تمامی سفارت‌های عضو در این اتحادیه یک پروسه مشترک داشته و بدین ترتیب می‌باشد: متقاضی بایستی در ابتدا تمامی مدارک را به صورت کاملاً و دقیق آمده کرده و به زبان انگلیسی ترجمه کند، سپس با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت مورد نظر برای دریافت وقت انگشت نگاری اقدام کند. سپس در روز و ساعت تعیین شده و دفتر سفارت حضور پیدا کند. در نهایت مدارک توسط افسر سفارت مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن در انواع مختلف صادر می‌شود. بدین صورت که هر یک از ویزاها محدودیت‌های خاص خود را داشته و به دارندگان ویزا تنها در حوزه خود اجاره اقامت یا فعالیت در حوزه شینگن را می‌دهند. به عنوان مثال دارندگان ویزای توریستی شینگن اجازه کار و تحصیل در اروپا را ندارند. ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای خویشاوندی و ویزای پزشکی از انواع ویزای شینگن هستند. نکته مهم اینکه دارندگان ویزای تحصیلی یا کاری می‌توانند به سایر کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد داشته باشند.

بیشتر بخوانید …


با انواع ویزای شینگن آشنا شوید

لیست مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن تقریباً در تمام سفارت‌ها یکسان است اما در برخی از موارد سفارت‌‎ها مدارک تکمیلی را از مسافران درخواست می‌کنند. در حالت کلی مدارک مورد نیاز به صورت زیر می‌باشد: (برای اطلاع از مدارک دقیق هر سفارت بایستی به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید)

 • اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر.
 • دو قطعه عکس ۳*۴ رنگی، تمام‌رخ با زمینه سفید، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با گذرنامه یکی نباشد).
 • اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات آن.
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (با مانده‌ حساب بالای ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون تومان).
 • اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (چنانچه خانواده باشند سند مالکیت به نام سرپرست خانواده کافی است).
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی:
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.
 • وکلا: پروانه وکالت.
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان
 • بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش‌فرما بودن جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات
 • معلمان، اساتید و اعضا هیئت‌علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.
 • جهت دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.
 • برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است نیاز
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار.
 • همراه داشتن بلیط و واچر معتبر

ریجکت و رفع ریجکت ویزای شینگن

در برخی از موارد حتی در صورت تکمیل بودن مدارک نیز ممکن است درخواست شما از طرف سفارت رد شده یا به بیان دیگر ویزای شما ریجکت شود. در اینصورت می‌توانید با توجه به دلایلی که سفارت برای رد درخواست شما عنوان کرده به نتیجه اعتراض و مدارک خود را تکمیل‌تر کنید. در برخی از موارد سفارت با بررسی مجدد مدارک ویزا را صادر می‌کند؛ اما در مورد رفع ریجکتی ویزای شینگن، در واقع رفع ریجکتی سندیت نداشته و منظور همان اعتراض به جواب ویزا می‌باشد.

بیشتر بخوانید …


اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن

پیگیری اخذ ویزای شینگن

تمامی امور مربوط به اخذ ویزای شینگن از انجام انگشت نگاری گرفته تا بررسی مدارک در دفتر نمایندگی سفارت‌ها VFS انجام می‌شود. حال چنانچه بعد از انگشت نگاری زمان جواب دهی ویزا به طول انجامد می‌توان از طریق ارسال ایمیل به VFS مورد نظر مورد را پیگیری کرد. کارشناسان ویزای ما در این مرحله متقاضی را همراهی کرده و تمامی کارهای مربوط به ارسال صحیح ایمیل را انجام می‌دهند.

مدت اعتبار ویزای شینگن

ویزای شینگن با توجه به نوع درخواست متقاضی و تصمیم افسر سفارت در مدت زمان خاص صادر می‌شود. در واقع بر خلاف ویزای انگلیس یا کانادا که معمولاً به صورت چند ساله و مولتی هستند، مدت اعتبار ویزای شینگن معمولاً محدودیت بیشتر دارد. برای دریافت ویزای شینگن بلند مدت بایستی در برنامه سفر هدف دقیق خود را از سفر مشخص کنید. همچنین با ارائه مدارک معتبر نشان دهید که قصد اقامت دائم در حوزه شینگن را نداشته و پس از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به کشور مبدأ بازمی‌گردید.

مدت زمان صدور ویزای شینگن

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد اخذ ویزای شینگن پروسه‌ای نسبتاً طولانی دارد. به ویژه در برخی از موارد به دلیل شلوغ بودن سفارت‌ها این پروسه طولانی‌تر نیز می‌شود؛ اما در حالت کلی جواب ویزا پس از انگشت نگاری حدود ۱۵ تا ۳۰ کاری زمان می‌برد. نکته مهم اینکه ۱۵ تا ۳۰ روز یک پروسه زمانی کلی بود و ممکن است این پروسه با توجه به شرایط اجتماعی و سیاسی روز بیشتر هم طول کشد.

بیشتر بخوانید …

مدت زمان صدور ویزای شینگن

سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن

سریعترین و راحت‌ترین و راه اخذ ویزای شینگن راهی ست که بیشتر متقاضیان ویزای شینگن به دنبال آن هستند. در واقع سریعترین راه را می‌توان همان راحت ترین راه دانست. متقاضیان می‌توانند با انتخاب سفارت مناسب پروسه رسیدن به دریافت ویزای شینگن را کوتاه‌تر کنند. سفارت‌های ایسلند، فنلاند، لیتوانی، اسلونی، لتونی، لهستان، اسلواکی، یونان و لوکزامبورگ کمترین آمار ریجکتی را داشته و سخت‌گیری‌های کمتری را اعمال می‌کنند.

بیشتر بخوانید …

بهترین راه دریافت ویزای شینگن | از کدام سفارت اقدام کنیم؟

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

طبق قوانین آژانس‌های هواپیمایی متقاضیان بایستی مبلغی را به عنوان وثیقه برگشت (با امانت) بگذارند. مبلغ وثیقه با توجه به صلاحدید کارگزار اعلام و پس از بازگشت مسافر مجدداً به وی برگشت داده می‌شود؛ اما قیمت ویزای شینگن جدای از مبلغ ضمانت بوده و قابل برگشت نیست. از آنجا که دریافت ویزای شینگن از طریق سفارت‌های مختلف امکان پذیر است نمی‌شود قیمت دقیقی را اعلام کرد اما در مجموع هزینه ترجمه مدارک و ورودی سفارت از هزینه‌های معمول دریافت ویزای شینگن هستند. (در مطلب قیمت ویزای شینگن  بیشتر در این باره می‌خوانیم)

ویزای شینگن در شرایط کرونا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن در دوره کرونا تغییر نکرده اما برخی از کشورها محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کرده‌اند. به عنوان مثال در حال حاضر برای سفر به کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا بایستی حتماً کارت واکسن داشته و تست منفی PCR را نیز در فرودگاه ارائه دهید.

بیشتر بخوانید …

شرایط جدید ویزای شینگن در دوره کرونا در سال ۲۰۲۱

ویزای شینگن تضمینی

آیا کارگزاران اخذ ویزای شینگن می‌توانند صدور ویزا را تضمین کنند؟ جواب این سؤال یک خیر قاطع و محکم است. چرا که تصمیم گیری نهایی صدور یا عدم صدور ویزا به عهده افسر سفارت بوده و کارگزاران تنها می‌توانند به متقاضیان بگویند که ارائه کدام مدارک شانس دریافت ویزا را بیشتر می‌کند. طبق تجربه کارشناسان ما ارائه دعوت نامه معتبر یا برنامه سفر تأثیر مثبت در روند دریافت ویزای شینگن دارد.

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

با ویزای شینگن می‌توان به ۲۶ کشور اروپایی سفر کرد. این ۲۶ کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید …


با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

بهترین آژانس برای ویزای شینگن

بازار داغ ویزای شینگن دلیلی بر آن شده تا انتخاب یک کارگزار مطمئن به چالشی جدی برای متقاضیان تبدیل شود؛ بنابراین سابقه فعالیت آژانس و کامل بودن اطلاعات کارشناسان می‌تواند سندی بر معتبر بودن کارگزار انتخابی شما باشد. ما با داشتن بیش از ۳۰ سال تجربه و کارشناسان خبره در زمینه ارائه خدمات انواع ویزا از جمله ویزای شینگن فعال بوده و با افتخار جز آژانس‌های تأیید شده توسط سفارت اسپانیا هستیم. از این رو برای دریافت ویزای شینگن، خرید بلیط به مقاصد اروپایی و رزرو تور اروپا می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید