متقاضیان ویزای شینگن می‌توانند یکی از ۲۶ سفارت عضو در این اتحادیه را برای دریافت وقت و انگشت نگاری انتخاب کنند. هر چند که متقاضیان برای تعیین محل انگشت نگاری محدودیتی نداشته و دستی باز دارند اما هریک از سفارت‌ها حتی با وجود مراحل و مدارک مشابه قوانین و سخت‌گیری‌های خود را برای صدور ویزای شینگن دارند. با این وصف این سؤال پیش می‌آید که بهترین راه دریافت ویزای شینگن کدام است؟ در ادامه می‌خوانیم.

تمامی کشورهای عضو در اتحادیه شینگن از یک قانون مشخص برای دریافت ویزا به متقاضیان پیروی می‌کنند؛ اما برخی از کشورها به دلیل مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شرایط ساده‌تر و برخی نیز سخت‌گیری‌های بیشتری را اعمال می‌کنند. در هر صورت اما متقاضیان از هر کشوری که ویزای شینگن خود را دریافت کرده باشند می‌توانند به سایر کشورهای عضو در این اتحادیه سفر کنند. به دلیل سختگیری برخی از کشورها بیشتر متقاضیان به دنبال بهترین راه دریافت ویزای شینگن و انتخاب راحت‌ترین سفارت هستند.

کشورهای عضو پیمان شینگن

قبل از پرداختن به عنوان بهترین راه دریافت ویزای شینگن لازم است بدانیم که کشورهای عضو در این اتحادیه کدام‌ها هستند، چرا که چنانچه اشاره شد با دریافت ویزا از طریق هریک از سفارت‌های این حوزه می‌توان به سایر کشورهای عضو در اتحادیه شینگن نیز سفر کرد. آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس ۲۶ کشور هم پیمان شینگن هستند؛ اما نکته اینجاست این کشورها باوجود توافق مشترک قانون‌های یکسانی جهت صدور ویزا ندارند به این معنی که برخی از کشورها شرایط سخت‌تری را اعمال کرده و در بررسی مدارک بسیار قاطعانه عمل می‌کنند. در ادامه راحت ترین و سخت گیرترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم.

صدور ویزای شینگن در کدام کشورها راحتتر است؟

اینکه صدور ویزای شینگن در کدام کشورها راحتتر است با یک بررسی ساده مشخص می‌شود. آمار تعداد درخواست‌های ویزا و تعداد ویزاهای صادر شده در مقبل ریجکتی‌ها نشان دهنده راحت بودن یا سخت گیر بودن کشورهای حوزه شینگن می‌باشد. طبق آمارهای منتشر شده در چند سال اخیر کشورهای ایسلند، فنلاند، لیتوانی، اسلونی، لتونی، لهستان، اسلواکی، یونان و لوکزامبورگ کشورهایی هستند که بالاترین تعداد صدور ویزا و کمترین آمار ریجکتی را داشته‌اند. از آن رو چنانچه نقطه ورود یا اینکه از طریق کدام کشور ویزای شینگن را دریافت کرده‌اید برایتان در درجه دوم اهمیت قرار دارد بهتر است از طریق یکی از کشورهای اعلام شده برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید.

سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن

در پاراگراف قبل دیدیم که بهترین راه دریافت ویزای شینگن اقدام از طریق کشورهایی ست که آمار بالای صدور ویزا را به خود اختصاص داده‌اند؛ اما در مقابل بایستی لیست سخت گیرترین کشورها را برای صدور ویزای شینگن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. طبق آمار منتشر شده کشو. رهای آلمان، مالت، بلژیک و فرانسه بیشترین تعداد ریجکتی را به خود اختصاص داده‌اند، از همین رو در بین سخت گیرترین کشورها در راستای صدور ویزای شینگن قرار می‌گیرند. متقاضیانی که از طریق کشورهای فوق برای دریافت وقت سفارت اقدام می‌کنند بایستی مدارک را بدون نقص و کامل ارائه داده و ترجیحاً سابقه دریافت ویزای شینگن را در پاسپورت خود داشته باشند. همکاران ما در واحد ویزا در این زمینه مشاوره‌های لازم را ارائه خواهند داد.

ویزای شینگن کدام کشور ارزان تر است؟

هزینه وقت سفارت، هزینه دریافت ویزا و ورودی سفارت هزینه‌های دریافت ویزای شینگن را تشکیل می‌دهند. اینکه هر سفارت چه مبلغی را برای ورودی و سایر هزینه‌ها دریافت می‌کند، نشان می‌دهد که ویزای شینگن کدام کشور ارزان تر است! به طور معمول هزینه ورودی سفارت‌ها بین ۶۰ تا ۹۰ یورو است که با توجه به نرخ یورو روز اختلاف ۴۰ یورویی نیز بسیار قابل توجه می‌باشد. البته هزینه ترجمه‌ مدارک را نیز باید به هزینه ورودی و وقت سفارت اضافه کرد. البته متقاضیان می‌توانند برای تسهیل روند دریافت ویزا با همکاران ما در واحد ویزا در ارتباط باشند. کارشناسان ما مشاوره‌های لازم را در این خصوص ارائه داده و تمام هزینه‌ها را محاسبه می‌کنند بدین ترتیب متقاضیان دیگر دغدغه‌ای برای پرداخت هزینه نخواهند داشت. در ادامه مطلب بهترین راه دریافت ویزای شینگن درباره انواع ویزا صحبت خواهیم کرد.

انواع ویزای شینگن

ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای درمانی انواع ویزاهای شینگن را تشکیل داده و تمام کشورهای عضو در این اتحادیه نیز امکان صدور انواع ویزا را برای متقاضیان دارند؛ اما این ویزای توریستی ست که بیش از همه مورد توجه قرار گرفته و بیشترین متقاضی را دارد. افراد برای دریافت ویزای توریستی شینگن بایستی مدارک شغلی و مالی معتبر را ارائه داده و افسر سفارت را قانع کنند که در کشور خود راد ای موقعیت شغلی مناسب بوده، همچنین از پس هزینه‌های سفر برآمده و قصد اقامت دائم در حوزه شینگن را ندارند. ارائه برنامه سفر یا دعوت نامه نیز احتمال دریافت ویزای شینگن، حتی از سخت‌گیرترین کشورها را افزایش می‌دهد.

مراحل اخذ ویزای شینگن

در انتهای مطلب بهترین راه دریافت ویزای شینگن مراحل اخذ ویزا را بررسی می‌کنیم. از هریک از سفارت‌ها برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید باید این مراحل را پشت سر بگذارید: مدارک مورد نیاز را تهیه و ترجمه کنید، از سفارت مورد نظر جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک وقت بگیرید، در روز و ساعت تعیین شده در دفتر سفارت حضور پیدا کرده و در نهایت منتظر باشد تا جواب درخواست شما اعلام شود. جهت دریافت ویزای شینگن و رزرو تور اروپا می‌توانید با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید …

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

چه افرادی می‌‌توانند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند؟

مدت زمان صدور ویزای شینگن

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید