برای گرفتن ویزای کانادا چه شرایطی مورد نیاز است؟

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 7 آوریل 2021
Loading...

تمام افراد می‌توانند برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند اما چه کسانی موفق به دریافت ویزا می‌شوند؟ سفارت کانادا شرایط و مدارک ویژه‌ای را برای صدور ویزا مشخص کرده است. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کانادا این مطلب را مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا از طرف سفارت مشخص شده است. افرادی که برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند بایستی مدارک را به صورت دقیق و کامل در وبسایت سفارت بارگذاری کرده و شرایط لازم را برای اخذ ویزا اشته باشند. در واقع داشتن شرایط دریافت ویزای کانادا از موارد مهم و تاثیرگذار در روند پروسه ویزا می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای کانادا

.

تمکن مالی

نام تمکن مالی را در بین مدارک ویزای شینگن، ویزای انگلیس و ویزای آمریکا بسیار شنیده‌ایم. تمکن مالی در دریافت ویزای کانادا هم نقشی کلیدی ایفا می‌کند.

این مورد که متقاضی توانایی پرداخت هزینه‌های سفر به کانادا را داشته باشد تاثیر مستقیم بر تصمیم سفارت در صدور یا عدم صدور ویزای کانادا دارد و ارائه تمکن مالی با مانده حساب بالا نشان می‌دهد که شخص متقاضی دارای توانایی مالی بوده و می‌توانند هزینه‌های سفر خود را تامین کند.

با این وصف تمکن مالی از شرایط مهم دریافت ویزای کانادا به شمار رفته و بهتر است قبل از هر اقدامی در این زمینه حساب بانکی خود را تقویت کنید.

داشتن دعوتنامه

دعوتنامه از مدارک توصیه شده جهت دریافت ویزای کانادا است که دارندگان آن شانس بالایی برای دریافت ویزا دارند.

وجود دعوت‌نامه کانادا نشان می‌دهد که در صورت نیاز، کسی را دارید که از شما در کانادا حمایت کند و یا اینکه شما به دلیل موقعیت آن فرد، پس از پایان مدت ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد. لازم به توضیح است که پس از دریافت ویزا و در زمان ورود به خاک کشور کانادا ممکن است افسری که در مرز حضور دارد، بخواهد دعوت‌نامه شما را بررسی کند. پس به یاد داشته باشید که دعوت‌نامه را جا نگذارید و آن‌را همراه خودتان ببرید.

داشتن سابقه سفر

سابقه سفر به معنای سفرهای متعدد به مقاصد مختلف است. اما برای سفارت کانادا هر سفری ملاک نیست بلکه سفر به کشورهایی که ویزای متعبر دارند (مانند حوزه شینگن، انگلیس، ژاپن و …) ارزش بسیار زیادی دارد. چرا که داشتن سابقه سفر نشان می‌دهد فرد متقاضی، مسافری قانون‌مند است و در هر سفر پس از اتمام اعتبار ویزا خاک کشور مقصد را ترک کرده است.

از آنجا که اطمینان جهت ترک خاک کانادا پس از اتمام اعتبار ویزا مسئله‌ای مهم برای افسر سفارت به شمار می‌رود، داشتن سابقه سفر در میان لیست شرایط دریافت ویزای کانادا قرار گرفته و نقشی مثبت در صدور ویزا خواهد داشت.

ارائه اسناد محل اقامت متقاضی در کانادا

در صورت نداشتن دعوت نامه، برنامه سفر را می‌توان جایگزین آن کرد. برنامه سفر سندی ست که نشان می‌دهد محل اقامت متقاضی در کانادا و زمان رفت و برگشتش مشخص شده است. از این رو باید برگه رزرو هتل و بلیط هواپیما را همراه سایر مدارک به سفارت ارائه داد.

متقاضیانی که می‌خواهند در منزل اقوام یا دوستانشان اقامت داشته باشند به جای برگه رزرو هتل آدرس و اسناد مربوط به محل اقامت خود را ارائه دهند.

ارائه اسناد محل اقامت متقاصی از شرایط دریافت ویزای کانادا به شمار رفته و تاثیر مثبت در پروسه ویزا دارد.

داشتن سند ملکی معتبر در ایران

سند ملکی از شرایط دریافت ویزای کانادا است. با ارائه اسناد نشان می‌دهید در کشور خود دارای ملک و املاک هستید و قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. بدین ترتیب تمامی اسناد خود از قبیل خانه، زمین، ماشین، باغ (هر یک را که دارید) پس از ترجمه، همراه با سایر مدارک اسکن کرده و در وبسایت سفارت بارگذاری کنید.

نکته قابل توجه اینکه ممکن است سفارت کانادا برای صحت اسناد ارائه شده استعلام بگیرد. از این رو قبل از هر اقدامی از اعتبار سند خود اطمینان حاصل کنید.

داشتن مدارک شغلی معتبر در ایران

اینکه فرد متقاضی دارای شغل معتبر در ایران با درآمد مناسب باشد نقشی مهم در پروسه دریافت ویزای کانادا دارد.

ارائه گواهی اشتغال به کار یا داشتن مدرک شغلی یکی از مهم‌ترین عواملی است که ثابت می‌کند شما دارای یک شغل ثابت در کشور خود هستید. پس اگر کارمند هستید معرفی نامه خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید و اگر صاحب کسب و کار هستید مجوزهای کاری خود را به صورت ترجمه شده همراه با سایر مدارک در وبسایت بارگذاری کنید.

نکته مهم اینکه مدارک مالی که ارائه می‌دهید باید با میزان درآمد ماهانه یا سالیانه شما مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت تاثیر منفی در روند اخذ ویزا خواهد گذاشت.

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای توریستی عادی کانادا: هزینه دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۲۶۰ دلار است.

قیمت ویزای توریستی کانادا برای افراد زیر ۱۴ سال: هزینه دریافت ویزای توریستی ۵ ساله کانادا برای افراد زیر ۱۴ سال شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۲۳۰ دلار است.

قیمت سوپر ویزای کانادا: هزینه دریافت سوپر ویزای کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت‌نگاری در آژانس هواپیمایی ستاره ونک ۴۰۰ دلار است.

بیشتر بخوانید

اخذ ویزای مولتی‌پل کانادا

چگونه بلیط کانادا را ارزان بخریم؟

هر آنچه که باید درباره سوپر ویزا کانادا بدانید

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید