چگونه بلیط تهران به استانبول را ارزان بخریم؟

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در سه‌شنبه 24 ژانویه 2023
Loading...

بلیط هواپیما را گران نخرید! اما چگونه؟ به راستی آیا راهی برای دور زدن قیمت‌های گران بلیط هواپیما وجود دارد؟ خرید بلیط ارزان هواپیما آن هم در مسیرهای پر رفت و آمدی مانند استانبول دغدغه بسیاری از مسافران است. اگر می‌خواهید ترفندهای خرید ارزان بلیط تهران به استانبول را یاد بگیرید، با ما همراه باشید.

استانبول با داشتن تفریحات فراوان و ترکیبی از فرهنگ دو قاره کهن جهان مقصد محبوب بسیاری از ایرانیان برای گذراندن تعطیلات است. اما خرید بلیط تهران استانبول شرط اول ورود به این شهر زیبا می‌باشد. قیمت بلیط تهران استانبول با توجه به نوع هواپیما و زمان سفر به این کشور تعیین می‌شود. همچنین علاوه بر این عوامل دیگری نیز بر ارزان یا گران بودن قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند در ادامه کلیه فاکتورها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چه عواملی بر خرید ارزان بلیط تهران به استانبول تأثیر می‌گذارند؟

قبل از هر توضیحی لازم است بدانید که خرید ارزان بلیط استانبول به معنای خرید پایین‌ترین قیمت نیست بلکه شما باید تمام شرایط مانند روز و ساعت پروازی، نوع بلیط و حتی نوع شرکت هواپیمایی را با هم مقایسه کرده و در نهایت با توجه به شرایط بهترین بلیط را خریداری کنید. به عنوان مثال در تورهای ۳ شب و ۴ روز  استانبول در صورتی که ساعت پروازی رفت بعدازظهر و برگشت صبح زود باشد، هر چقدر هم که قیمت پرواز یا تور ارزان باشد با خرید آن امتیاز مثبتی نخواهید گرفت چرا که در این صورت به دلیل نامناسب بودن ساعت پروازی یک روز کامل از سفر را از دست خواهید داد. پس قبل از خرید بلیط استانبول یا ترکیه تمام فاکتورها را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

پارامترهای مختلفی در تعیین نهایی قیمت بلیط هواپیما تأثیر ‌گذاشته و باعث می‌شوند یک بلیط با مقصد و حتی روز پروازی یکسان قیمتی متفاوت داشته باشد. نوع هواپیما و ایرلاین، کلاس پروازی، زمان خرید بلیط هواپیما و حتی نوع بلیط هر کدام تأثیری مستقیم بر تعیین نهایی قیمت بلیط هواپیما دارند. با این تنوع قیمت بدیهی است که خرید ارزان بلیط هواپیما مخصوصاً در مسیرهای پر رفت و آمد مانند تهران استانبول به دغدغه بسیاری از مسافران تبدیل شود. حال سؤال اینجاست که مسافران کثیرالسفر از چه ترفندهایی برای خرید ارزان‌ترین بلیط تهران استانبول استفاده می‌کنند؟ در ادامه با انواع بلیط تهران استانبول آشنا شده و ترفندهای خرید ارزان بلیط هواپیما در این مسیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بلیط سیستمی تهران استانبول

همانطور که گفته شد نوع بلیط هواپیما (چارتر یا سیستم و کلاس پروازی) تأثیر مستقیم بر قیمت آن دارد. بلیط‌های سیستمی بلیط‌هایی هستند که مستقیماً از طرف ایرلاین نرخ‌گذاری شده و با قیمت مصوب توسط آژانس‌های هواپیمایی و سایت‌های معتبر به فروش می‌رسند. بلیط‌های سیستمی تهران استانبول را می‌توان توسط ایرلاین‌های داخلی مانند ماهان، ایران ایر، ایران ایر تور و ایرلاین‌های ترک مانند ترکیش، پگاسوس و اطلس خریداری کرد. این بلیط‌ها معمولاً گرانتر از بلیط‌های چارتر به فروش می‌رسند اما در برخی از مواقع می‌توان قیمت‌ها را دور زده و بلیط سیستمی را ارزان‌تر از چارتر خریداری کرد؛ اما چگونه؟

  • روز و زمان مناسب را برای خرید بلیط تهران استانبول انتخاب کنید: معمولاً پروازهای وسط هفته ارزانتر از آخر هفته هستند و از آنجایی که پروازهای نیمه شب طرفداران کمتری دارند با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسند.
  • عجله نکنید: بهتر است قبل از خرید قیمت بلیط  ترکیه را در روزهای مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. بدین ترتیب ممکن است بتوانید با یک روز جابجایی بلیط هواپیما را با قیمت ارزان‌تر بخرید. فراموش نکنید که قیمت بلیط هواپیما در ایام تعطیل گرانتر از قبل و بعد از تعطیلات است.
  • مقایسه را فراموش نکنید: اینکه کیفیت پروازی و خدمات ارائه شده در طول پرواز ایرلاین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است امری بدیهی و انکارناپذیر می‌باشد. پس اگر هر دو فاکتور کیفیت و قیمت پرواز برایتان مهم است. قبل از خرید بلیط ترکیه از تهران علاوه بر مقایسه قیمت به عوامل دیگر مانند کلاس پروازی، ایرلاین و حتی نوع هواپیما نیز دقت کنید.

با رعایت کردن این موارد می‌توانید بلیط سیستمی تهران استانبول را ارزان‌تر از همیشه خریداری کنید.

.

بلیط چارتر تهران به استانبول

بلیط‌های چارتر محبوب‌ترین بلیط‌های مسافران هستند و خوشبختانه مسیر تهران استانبول بیشترین تعداد پروازهای چارتر شده را به خود اختصاص داده‌اند. چرا پروازهای چارتر ارزان‌تر سیستم هستند؟

این پروازها توسط آژانس هواپیمایی پیش خرید شده و معمولاً ارزان‌تر از بلیط‌های سیستم نرخ‌گذاری می‌شوند.

تاریخ رفت‌وبرگشت در این نوع بلیط مشخص شده است.

البته به قول معروف هر ارزانی بی دلیل نیست، پروازهای چارتر هم با وجود ارزان بودن قوانین خاص خود را دارند، به عنوان مثال:

  • قیمت کودک در پروازهای چارتر همانند بزرگسال محاسبه می‌شود.
  • این پروازها غیرقابلی کنسلی، تغییر نام و تغییر تاریخ هستند.

ممکن است در ایام تعطیلات پروازهای چارتر گران‌تر از سیستم به فروش رسند.

بلیط لحظه آخری ترکیه

اگر اهل سفر هستید حتماً نام بلیط لحظه آخری به گوشتان خورده، این‍ها بلیط‌هایی هستند که در زمان مشخص شده به فروش نرسیده و در ساعات پایانی پرواز با قیمت بسیار ارزان‌تر از همیشه فروخته می‌شوند. بسیاری از مسافران تور ترکیه از این روش برای خرید بلیط تهران استانبول استفاده می‌کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که این راه همیشه بهترین نیست چرا که ممکن است تقاضا برای خرید بلیط زیاد بوده و در لحظه آخر نه تنها قیمت بلیط تهران استانبول پایین نیاید بلکه گران‌تر از همیشه هم به فروش رسد. پیشنهاد می‌کنیم برای بلیط ارزان تهران استانبول  یا بلیط ارزان ترکیه روزانه نرخ بلیط‌های چارتر و سیستم را چک کنید تا در نهایت بتوانید ارزان‌ترین بلیط را در بهترین زمان خریداری کنید.

فرودگاه‌های استانبول چه تأثیری بر قیمت بلیط هواپیما دارند؟

شاید عجیب باشد اما حتی فرودگاه نیز در تعیین قیمت بلیط ترکیه یا تعیین قیمت بلیط استانبول تأثیرگذار است. شهر استانبول دو فرودگاه بین‌المللی دارد، فرودگاه جدید استانبول و فرودگاه صبیحا، هر دو فرودگاه در فاصله ۳۰ تا ۴۵ دقیقه شهر قرار دارند اما صبیحا با امکانات کمتر فرودگاه دوم استانبول محسوب شده و پروازهایی که در آن فرود می‌آیند ارزان‌تر از پروازهایی هستند که در فرودگاه جدید استانبول فرود می‌آیند. این پروازها از نظر کیفیت هیچ تفاوتی ندارند و این امکانات فرودگاه است که بر  قیمت بلیط استانبول تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین برای خرید ارزان بلیط تهران استانبول می‌توانید پروازهایی که در صبیحا فرود می‌آیند انتخاب کنید.

آیا خرید بلیط یک‌طرفه تهران استانبول امکان‌پذیر است؟

بسیاری از کشورها اجازه صدور بلیط یک‌طرفه را به مسافران نمی‌دهند اما ترکیه این محدودیت را ندارد ایرانیان می‌توانند بدون ویزا تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته و بلیط تهران استانبول را به صورت یک‌طرفه خریداری کنند؛ اما این قانون چه تأثیری بر خرید ارزان بلیط هواپیما دارد؟ در بسیاری از موارد با توجه به تاریخ، بلیط‍‌های رفت ارزان‌تر از برگشت هستند یا بالعکس، بدین ترتیب می‌توانید برای ارزان‌تر شدن قیمت بلیط هواپیما، رفت و برگشت را به صورت جداگانه خریداری کنید.

مدت زمان پرواز تهران استانبول چقدر است؟

 به طور کلی طول پرواز تهران استانبول ۳ ساعت ۱۰ دقیقه است؛ اما این زمان با توجه به نوع شرکت هواپیمایی ممکن است ۱۵ الی ۲۰ دقیقه متغیر شود. معمولاً بلیط‌های پروازهای ایرانی مانند هواپیمایی ماهان، هواپیمایی ایران ایر و … ارزان‌تر از پروازهای ترک مانند هواپیمایی ترکیش، پگاسوس و … هستند؛ اما این قانون همیشگی نیست پس هنگام خرید بلیط هواپیما ترکیه اصل مقایسه را فراموش نکنید.

بهترین زمان برای خرید ارزان بلیط تهران به استانبول

قبل و بعد از ایام تعطیلات، اواسط هفته، ۱۰ الی یک هفته مانده به زمان پرواز و همچنین پروازهای نیمه شب بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول هستند. البته فاکتور آب و هوا هم در تعیین قیمت بلیط هواپیما بی‌تأثیر نیست، معمولاً قیمت بلیط‌های استانبول با سرد شدن هوا و در نیمه دوم سال ارزانتر از فصل‌های بهار و تابستان هستند.

چند نکته کاربردی برای خرید بلیط ارزان تهران استانبول

  • ارزان‌ترین بلیط همیشه بهترین بلیط نیست پس برای خرید مناسب‌ترین بلیط، مقایسه امکانات بلیط‌ها را فراموش نکنید.
  • از تخفیفات آژانس‌های هواپیمایی غافل نشوید. (با عضو شدن در باشگاه مشتریان شرکت‌های هواپیمایی زودتر از سایر افراد از تخفیفات اطلاع پیدا کنید)
  • به نام فرودگاه مقصد دقت کنید.
  • هنگام خرید بلیط هواپیما، قیمت‌های بلیط روز قبل و بعد از تاریخ مورد نظرتان را چک کنید.
  • روزهای وسط هفته را برای سفر انتخاب کنید.

سوالات متداول

قیمت بلیط ترکیه از تهران چقدر است؟

قیمت بلیط ترکیه از تهران به عوامل مختلف از جمله زمان پرواز، نوع ایرلاین و نوع بلیط بستگی دارد. می‌توانید برای اطلاع از قیمت بلیط ترکیه در زمان مورد نظر خود با همکاران ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

فرودگاه جدید استانبول چقدر با شهر فاصله دارد؟

فرودگاه جدید استانبول در فاصله ۴۰ کیلومتری در مرکز شهر ترکیه قرار گرفته است.

میزان بار مجاز در پرواز تهران به استانبول چقدر است؟

مقدار بار مجاز به نوع ایرلاین بستگی دارد. اما بار استاندارد معمولا بین ۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم است. این موضوع را پیش از پرواز با ایرلاین خود چک کنید.

بیشتر بخوانید …

۸ ترفند برای خرید ارزان بلیط هواپیما

۱۰ کاری که نباید در هواپیما انجام داد!

برای مشاهده قیمت و خرید تور استانبول از ستاره ونک کلیک کنید.

خرید تور استانبول
کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید