با توجه به پرطرفدار بودن ویزای شینگن و درخواست برای سفر به کشورهای اروپایی قیمت‌های مختلفی جهت دریافت ویزا و تعیین وقت‌های سفارت در بازار سفر و گردشگری اعلام می‌شود؛ اما لازم است بدانید که جدای از تعیین نرخ کارگزاران قیمت ویزای شینگن در مجموع به هزینه‌های دارالترجمه، تکمیل مدارک، مبلغ دریافتی هر سفارت و در نهایت کارگزاری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. در اینجا تمام موارد ذکر شده در تعیین نهایی هزینه ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم.

تمامی سفارت‌های حوزه شینگن جهت دریافت مدارک و تعیین وقت مبلغ ورودی دریافت می‌کنند که این تنها بخشی از هزینه‌های ویزای شینگن را شامل می‌شود. در واقع بیشتر کشورهای حوزه شینگن جهت مبلغ پرداختی به سفارت با یکدیگر به توافق رسیده‌اند. در ادامه به بررسی نقش سایر هزینه‌ها در قیمت ویزای شینگن می‌پردازیم.

هزینه های ویزای شینگن شامل چه مواردی است؟

هر متقاضی می‌توانید به صورت مستقل و یا از طریق کارگزاران معتبر برای دریافت ویزای شینگن اقدام کند. دریافت وقت از سفارت‌ها مراحل پیچیده‌ای ندارد اما در صورت مشورت با کارشناسان ما به شما خواهیم گفت که ارائه کدام مدارک روند دریافت ویزا را برای شما سریعتر می‌کند. هزینه‌های دریافت ویزای شینگن موارد زیر را شامل می‌شود:

  • هزینه ترجمه مدارک: متقاضیان بایستی مدارکی مانند مدارک شغلی، مالی و غیره را به زبانی که مورد نیاز هر سفارت است ترجمه کنند. هزینه ترجمه مدارک بسته و حجم و زبان مورد تأیید سفارت متغیر است.
  • هزینه ورودی سفارت: هزینه ورودی در هر سفارت متغیر است؛ اما در بیشتر سفارت‌ها این هزینه حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ یورو می‌باشد. این مبلغ در روز انگشت نگاری و توسط شخص مسافر به صورت نقدی به سفارت پرداخت می‌شود.
  • هزینه ارائه خدمات توسط کارگزار: در صورتی که از طریق کارگزار که روشی مطمئن‌تر و سریعتر است برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید مبلغی بابت دریافت وقت، پر کردن فرم، بیمه مسافرتی و رزرو هتل و بلیط از شما دریافت می‌شود.

هزینه ویزای شینگن چقدر است؟

با توجه به مطالب گفته شده در پاراگراف قبل قیمت ویزای شینگن برای هر سفارت متفاوت است؛ اما در ادامه لیستی از هزینه تعیین وقت‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

  • تعیین وقت توریستی ایتالیا: ۱۰۰ یورو
  • تعیین وقت آلمان ۱۰۰ یورو
  • تعیین وقت سفارت فرانسه: ۱۰۰ یورو
  • تعیین وقت سفارت اسپانیا به صورت VIP: 200 یورو
  • تعیین وقت سفارت اسپانیا عادی: ۱۵۰ یورو

نکته مهم اینکه از آنجا که ما جز آژانس‌های مورد تأیید سفارت اسپانیا هستیم، تعیین وقت سفارت اسپانیا را به صورت VIP انجام داده و درصد ریجکتی ما از طریق این سفارت تقریباً صفر می‌باشد. خدمات ما در زمینه دریافت ویزای اسپانیا یا ویزای شینگن از طریق اسپانیا پر کردن فرم، تعیین وقت، ترجمه مدارک، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل را شامل می‌شود.

هزینه های سفارت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

هزینه‌های مربوط به ورودی سفارت توسط متقاضی و در روز انگشت نگاری به صورت مستقیم به سفارت پرداخت می‌شود. در بیشتر سفارت‌ها امکان واریز به حساب یا استفاده از دستگاه پز وجود نداشته و لازم است مبلغ به صورت نقدی و به یورو پرداخت شود؛ اما سایر هزینه‌های مربوط به ارائه خدمات توسط کارگزار را می‌توان هنگام عقد قرارداد و به ریالی پرداخت کرد.

سریع ترین راه دریافت ویزای شینگن

کشورهای اروپایی عضو در اتحادیه شینگن قوانین یکسانی را جهت مدارک و صدور ویزای شینگن دارند؛ اما برخی از سفارت‌ها هم سختگیری کمتر داشته و هم راحت‌تر وقت می‌دهند؛ بنابراین سریعترین راه دریافت ویزای شینگن اقدام از طریق سفارت‌هایی‌ست که عضو حوزه شینگن بوده درصد ریجکتی پایین‌تری دارند. با توجه به آخرین آمار اعلام شده در حال حاضر ایسلند، فنلاند، لیتوانی، اسلونی، لتونی، لهستان، اسلواکی، یونان و لوکزامبورگ سفارت‌هایی هستند که بالاترین تعداد صدور ویزا و کمترین آمار ریجکتی را در چند سال اخیر داشته‌اند؛ بنابراین چنانچه مبدأ ورود به شینگن برای متقاضی مهم نباشد می‌تواند از طریق سفارت‌های اعلام شده جهت دریافت ویزا اقدام و روند تعیین وقت سفارت و صدور ویزای شینگن را تسریع بخشد.

در صورت رد شدن ویزای شینگن وجه پرداختی قابل استرداد است؟

در صورت رد شدن ویزای شینگن مبالغ پرداختی قابل استرداد است؟ چنانچه درخواست ویزای شینگن شما رد شود مبلغی که بابت ورودی به سفارت پرداخت کرده‌اید به هیچ عنوان عودت داده نمی‌شود؛ اما نکته بسیار مهم اینکه در صورتی که برای دریافت ویزای شینگن در قالب تور اقدام کرده و ریجکت شوید ۵۰ یورو از مبلغ پرداختی کسر و مابقی وجه از طرف کارشناسان ما به شما عودت داده خواهد شد. چنانچه تنها برای تعیین وقت سفارت اقدام کرده و ریجکت شوید مبلغی مستردد نخواهد شد. سخن آخر اینکه جت دریافت ویزای شینگن و مشاوره رایگان می‌توانید با همکاران ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک در ارتباط باشید.

قیمت ویزای شینگن در آژانس هواپیمایی ستاره ونک

قیمت ویزای شینگن در دفتر ما به سفارتی که از طریق آن برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌شود و خدماتی که ارائه می‌شود بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه تعیین وقت عادی برای بیشتر سفارت‌ها حدود ۱۰۰ یورو می‌باشد؛ اما در صورتی که همزمان با ویزا رزرو تور هم انجام شود. سایر هزینه‌ها از جمله بیمه مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما، ترانسفرهای داخلی (در صورت سفر به چند کشور) و هزینه رزرو هتل نیز در نظر گرفته می‌شود. نکته بسیار مهم اینکه دریافت ویزای شینگن از طریق تور راهی به‌صرفه‌تر، سریعتر و مطمئن‌تر می‌باشد. چرا که بدین ترتیب سفارت قانع می‌شود که قصد شما از سفر به اروپا صرفاً گردشگری بوده و قصد اقامت دائم در هیچ یک از کشورهای حوزه شینگن را ندارید.

دریافت ویزای شینگن بدون وثیقه

کارگزاران جهت دریافت ویزای شینگن از متقاضیان مبلغی را به عنوان وثیقه یا ضمانت دریافت می‌کنند. در واقع دریافت این مبلغ شانس دریافت ویزا را بالا می‌برد. چرا که بدین ترتیب می‌توان افسر سفارت را قانع کرد که متقاضی با گذاشتن وثیقه پس از اتمام اعتبار ویزا به ایران برمی‌گردد. چنانچه متقاضی به صورت مستقل برای دریافت وقت سفارت اقدام کند نیازی به ارائه وثیقه نیست اما از طرفی شانس دریافت ویزا کمتر می‌شود.

بیشتر بخوانید …

بهترین راه دریافت ویزای شینگن

اقدامات لازم جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید