سفرنامه های اسپانیا پر از نکات آموزنده‌ای هستند که خواندنشان می‌تواند بسیار بر کیفیت سفر ما تأثیرگذار باشد. بامطالعه تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا دیدی بسیار بهتر نسبت به سفر به این کشور پیدا خواهیم کرد. در مطلب امروز به بررسی تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا پرداخته‌ایم و نکات مهمی از آن‌ها را برایتان گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا راجع به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا بیشتر بدانیم.

بارسلونا

با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا بارسلونا شهری است که همیشه بیدار است. آدی‌بیگ درباره بارسلونا این‌طور می‌گوید: فضای بارسلونا نسبت به سایر شهرهای اسپانیا کاملاً متفاوت است. بارسلونا جهانی‌ترین، مدرن‌ترین و آوانگاردترین شهر اسپانیا است که همیشه سرزنده و پرتکاپو است. او پیشنهاد می‌کند که حداقل سه روز را برای بازدید از بارسلونا اختصاص دهید. پیشنهاد می‌کنیم قیمت تور بارسلون را بررسی کنید.

در ادامه از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا به نکاتی در مورد سفرهای خانوادگی اشاره می‌کنیم. مت کی. درباره سفر با خانواده به بارسلون می‌گوید: بارسلونا فعالیت‌های سرگرم‌کننده زیادی را برای تمام اعضای خانواده ارائه می‌دهد و بهترین مکان‌ها برای ماجراجویی‌های خانوادگی را دارد. او در سفرنامه بارسلونای خود بازدید از ساحل بوگاتل، فواره جادویی، پارک سیوتادلا، ورزشگاه نیوکمپ، قلعه مونتجویک، شهربازی تیبیدابو و آکواریوم بارسلونا را به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کند.

سفرهای رمانتیک به هر شهری جذاب است به‌خصوص به بارسلونا. از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا در مورد سفرهای دونفره عاشقانه به سفرنامه اروپا که ماتیلدارس دراین‌باره نوشته اشاره می‌کنیم. او می‌گوید: محله ال بورن و پارک دل لابرنت هورتا از رمانتیک‌ترین جاهای اسپانیا هستند که حتماً باید با پارتنرتان از آن‌ها دیدن کنید. او می‌گوید پارک دل لابرنت هورتا جایی است که مردم محلی اغلب برای گرفتن عکس عروسی خود به آن می‌روند و مکانی عالی برای دور شدن از جمعیت توریستی و خلوت کردن با عشقتان است.

تجربه غذا در بارسلونا اسپانیا

آوازه غذاهای خوشمزه اسپانیایی به گوش همه در جهان رسیده است. در ادامه از تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا برای کسانی که عاشق غذاهای خوش‌طعم اسپانیایی هستند در بارسلون، می‌گوییم.

از جمله تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا درباره خوردوخوراک، راهنمای ساسا فلش درباره رستوران‌ها، بارها و کافه‌های عالی بارسلون در مرکز شهر است. او تاپاس ۲۴، کیمت و کیمت، بوبو بورن، دماسیه، ال رینکون دل کاوا، لا ننا، ال کیم د لا بوکریا و تاورنا کان مارگاریت را در مرکز شهر پیشنهاد می‌کند که بتوانید در فواصل بین بازدید از دیدنی‌ترین نقاط شهر در آن‌ها استراحت کرده و یک خوراکی خوشمزه صرف کنید.

بیشتر بخوانید …

معروفترین جاهای دیدنی بارسلونا | از معماری های عجیب تا سواحل رویایی

مادرید

در اینجا از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا به شهر مادرید پایتخت اسپانیا برای شما می‌گوییم. اگر اولین بارتان است که به مادرید سفر می‌کنید، در سفر به اسپانیا استفاده از تجربیات دیگران برای شما بسیار مفید خواهد بود.

اگر اولین بار است که به مادرید می‌روید، این شهر مملو از مکان‌های دیدنی، معماری خیره‌کننده و بازارها است. یک بار از همه جاذبه‌ها دیدن کنید تا مکان‌های موردعلاقه خود را پیدا کنید و بعداً به آن‌ها بازگردید و زمان بیشتری را در آن‌ها صرف کنید. این نکته از جمله پیشنهادات بر مبنای تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا برای اولین بار است.

جاذبه های مادرید اسپانیا

از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا این است که ازآنجاکه اکثر جاذبه‌های مادرید نزدیک پوئرتا دل سول است، حمل‌ونقل عمومی خوبی دارد و ایستگاه مترو و ایستگاه قطار معروف آتوچا در نزدیکی آن واقع‌شده و در این محله موزه‌ها، فواره‌های زیبا، پارک‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها به‌راحتی قابل‌دسترس هستند، بهتر است در این حوالی گشت‌وگذار کنید.

برای استفاده از تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا، آن‌هایی که بارها به یک شهر سفرکرده‌اند از بهترین راهنمایان سفر هستند. جانی بی یکی از آن‌هاست او در سفرنامه مادرید خود به نکات مهمی اشاره‌کرده، او می‌گوید: بهار یا پاییز به مادرید سفر کنید و نه تابستان. در ماه اوت، همه مادریدی‌ها از فرط گرما، خودشان به تعطیلات می‌روند. او معتقد است، بهتر است تا می‌توانید نزدیک به مرکز شهر بمانید. جایی نزدیک موزه‌های بزرگ، پلازا مایور، پوئرتا دل سول و کاخ چون مکان‌های سرگرم‌کننده‌ای که با پای پیاده می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید، همه اینجا هستند.

با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا می‌توان متوجه شد که مادرید شهری فرهنگی با موزه‌ها، ۳ گالری هنری عالی و میدان‌های زیبا است. شهر امنی است که می‌توانید با خانواده و دوستان خود از آن لذت ببرید و می‌توانید ساعت‌ها در خیابان‌ها و میدان‌های متعدد آن قدم بزنید. غذاهای عالی بخورید و حسابی خرید کنید و در هتل‌های دوست‌داشتنی اقامت کنید.

پیش از هر اقدامی هزینه تور مادرید را در نظر بگیرید. 

بیشتر بخوانید …

دیدنی های مادرید | اسپانیای کوچک شده

والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا است. اگر مسافر اسپانیا هستید،‌ پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیاحتماً از والنسیا دیدن کنید. با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا این شهر با بناهای تاریخی زیبا، هنر مدرن، سواحل شنی و شهر هنرها و علوم یکی از مقاصد مورد علاقه سفر برای بازدیدکنندگان است.

 بهتر است سه روز را به بازدید از این شهر اختصاص دهید روز اول برای دیدن جاهای تاریخی، روز دوم برای طبیعت‌گردی و روز سوم را به گشت در والنسیای مدرن بپردازید؛ اما با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا به‌صورت یک‌روزه فشرده نیز می‌توانید از آن دیدن کنید.

از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا به والنسیا این است که والنسیا شهری پرجنب‌وجوش و پرسروصدا در سواحل شرقی اسپانیا، در کنار دریای مدیترانه، دارای غذاها و تاریخ شگفت‌انگیز و معماری و فرهنگ خیره‌کننده از جمله چندین فستیوال سالانه هیجان‌انگیز است که حتماً باید دیدن آن را در برنامه سفر خود بگنجانید.

تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا نشان می‌دهد که والنسیا شهری با محیطی بسیار دوستانه و صمیمی است، پس از پرسیدن مسیر یا سؤال‌هایتان از مردم محلی واهمه نداشته باشید. اکثر رستوران ها و بارها مناسب کودکان هستند. حمل‌ونقل عمومی در اینجا امن و سریع است، اگرچه پیاده‌روی در والنسیا آسان است و حس بهتری از فضای شهر به شما می‌دهد. با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا بهتر است برای جلوگیری از صف‌های طولانی، سعی کنید محبوب‌ترین جاذبه‌ها را از قبل رزرو کنید.

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از ستاره ونک کلیک کنید.

خرید تور اسپانیا

سویا

سویا پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اندلس از دیگر شهرهای اسپانیا است که با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا باید از آن بازدید کرد.

از تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا درباره سویا به نظر کت جی. اشاره می‌کنیم او می‌گوید: از آکوردهای فلامنکو که در خیابان‌های سویا طنین‌انداز می‌شود تا بعدازظهرهای آفتابی با شری در دست، پایتخت اندلس ارزش وقت گذاشتن را دارد. کفش‌های راحت به پا کنید، «آبانیکو» (بادبزن) همراه داشته باشید و یکی از به‌یادماندنی‌ترین شهرهای اسپانیا را کاوش کنید.

با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا می‌توان متوجه شد که بیشتر جاذبه‌های دیدنی معروف سویا که باید از آن‌ها دیدن کنید، در اطراف مجموعه کلیسای جامع که میراث جهانی یونسکو است و کاخ آلکازار قرار دارند و سویا برای خرید و غذاخوری‌های عالی‌اش نیز شهرت دارد.

از جمله نکاتی که در تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا به آن اشاره‌شده این است که برای اینکه به‌تمامی جاذبه‌های شهر نزدیک باشید بهتر است محل اقامتتان در محدوده پاسئو د لا دلیسیاس، خیابان د پلاییو، خیابان آگیلاس و ریس کاتولیکوس باشد.

تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا نشان می‌دهد که در آوریل و عید پاک که فستیوال‌های بزرگی در سویا برگزار می‌شود شاید لازم باشد از ماه‌ها قبل‌تر برای رزرو اقامت و پرواز خود اقدام کنید. سویا در ماه‌های تابستان از ژوئن تا سپتامبر بسیار گرم می‌شود بهتر است در این ماه‌ها از سفر کردن به آن پرهیز کنید.

بیشتر بخوانید …

با شهر سویل در اسپانیا و دیدنی‌های آن آشنا شوید

سن سباستین

خط ساحلی مجلل سن سباستین در شمال اسپانیا بهترین نقطه این کشور برای غذاخوری‌های عالی است و برخی از بزرگ‌ترین رستوران‌های جهان همگی در داخل شهر یا اطراف سرسبز تپه‌ای آن قرار دارند. با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا بسیاری به‌یادماندنی‌ترین وعده‌های غذایی زندگی‌ خود به اینجا می‌آیند.

اگر می‌خواهید طی یک روز از سن سباستین دیدن کنید یا برنامه سفر چندروزه به این مکان را تدارک دیده‌اید. به‌طورکلی با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا بهتر است دیدن برخی از جاذبه‌های سن سباستین که آن‌ها را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، حتماً در برنامه سفر خود قرار دهید.

با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا اولین جایی که باید در این شهر در آن گشت‌وگذار کنید، محله پارته ویخا یا شهر قدیمی است که بهترین مکان برای شروع سفر در سن سباستین است و به داشتن بناهای تاریخی، سه کلیسای معروف و بارهای بسیار زیاد شهرت دارد. بهتر است از پلازا د لا کنستانتیون در نزدیکی آن دیدن کنید.

با توجه به مجموعه تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا حتماً از ساحل لا کونچا که مهم‌ترین ساحل سن سباستین است و در نزدیکی پارته ویخا قرار دارد و در طول روز و شب زیبایی‌های خاص خود را دارد، بازدید کنید.

در آخر با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا، در سن سباستین حتماً به کوه ارگول بروید که مشرف به محله پارته ویخا و ساحل لا کونچا است و دید بسیار زیبایی به این نقاط دارد و دارای قلعه‌ای است که دارای برخی از بهترین و نمادین‌ترین مناظر در سراسر اسپانیا است.

مالاگا

مالاگا با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا، بهتر است یک سفر یک روزه فشرده یا سه روزه به این مقصد برنامه‌ریزی کنید. اگر قصد برنامه‌ریزی سه روزه سفر به مالاگا را دارید، با توجه به تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا بهتر است یک روز را تماشای بناهای تاریخی مالاگا، یک روز را فقط به هنر در شهر و روز آخر را برای رفتن به شهر ساحلی نرجا اختصاص دهید تا یک استراحت عالی در پایتخت کاستا دل سول را تجربه کنید.

برای استفاده از تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا به راهنمای پول پارتر رجوع کردیم. او پیشنهاد می‌کند که در سفر یک روزه از جاهای مهم تاریخی مانند آلکازابا قلعه موری اسپانیا، کلیسای جامع مالاگا، قلعه خیبرالفارو و تئاتر سروانتس دیدن کنید. به خیابان معروف لاریوس رفته در آنجا خرید کنید و گشت بزنید. در پلازا دلامرسه بنشینید و تاپاس بخورید و از موزه پیکاسو بازدید کنید.

اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که دوست دارید به‌جز جاهای معروف که همه توریست‌ها از آن‌ها بازدید می‌کنند، مکان‌های بکرتر را امتحان کنید. با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیامی‌توانید در مالاگا جدای از بندر و مرکز تاریخی شهر، به ساحل خلوت لاس آکاسیاس بروید و از منطقه حفاظت‌شده آرامش‌بخش رودخانه گوادالهورس و از صخره‌های طبیعی ال تورکال آنتکورا دیدن کنید.

بیشتر بخوانید …

مالاگا کجاست؟

گرانادا

با پس‌زمینه چشمگیر سیرا نوادا و الحمرا باشکوه جای تعجب نیست که این شهر شگفت‌انگیز اندلس الهام‌بخش هنرمندان بزرگی مانند فدریکو گارسیا لورکا بوده است و بازدید از آن در تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا همیشه پیشنهاد می‌شود.

با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا در گرانادا می‌توانید ترکیبی هیجان‌انگیز از ادویه‌های معطر، ساختمان‌های قرن چهاردهمی، کلیساهای سر به فلک کشیده، لباس‌های رنگارنگ فلامنکو و ترکیبی از فرهنگ‌های عربی و اسپانیایی را تجربه کنید. در خیابان‌های باریک جذاب قدم بزنید، از غذاهای لذیذ و بازارهایی که چای معطر، فرش، سرامیک و غیره می‌فروشند، لذت ببرید.

با مرور تجربیات دیگران در سفر به اسپانیا در گرانادا مهم‌ترین جاذبه گردشگری، کاخ الحمرا و باغ‌های جنرالایف هستند. نکات مهم درباره بازدید از الحمرا این موارد هستند: حتماً بلیط‌های خود را از قبل رزرو کنید، زیرا تعداد بلیط روزانه محدود است. چندین ساعت زمان برای بازدید در نظر بگیرید. ورود به کاخ‌ها دقیقاً مطابق با زمان بلیط شماست، پس به‌موقع حضور پیدا کنید.

برای اقامت با توجه به تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا، می‌توانید در هتل مجلل پارادور د گرانادا، قصر و صومعه قرن پانزدهمی سابق که به هتل تبدیل‌شده واقع در مجتمع فوق‌العاده الحمرا بمانید. دقت کنید که با توجه به تجربیات، رستوران‌های خارج از الحمرا می‌توانند شلوغ و گران باشند و حتماً از بازدید شبانه از الحمرا لذت ببرید، چون فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

سخن آخر

تجربیات دیگران همیشه در زندگی به کار می‌آید به‌خصوص در سفر که ارزش این تجربه‌ها برای خودمان و دیگران چند برابر می‌شود. در این مطلب کوشیدیم مروری کنیم بر تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا و نکاتی که برای تجربه سفری ایده‌آل به مهم‌ترین شهرهای توریستی اسپانیا به کارتان می‌آید را در اختیارتان قرار دهیم. تا با استفاده از تجربیا‌ت دیگرا‌ن در سفر به اسپانیا بتوانید سفر بهتری را تجربه کرده و از سفر خود بیشتر لذت ببرید.

در آخر یادآور می‌شویم که جهت دریافت ویزای شینگن، رزرو تور اروپا می‌توانید با همکاران ما در بخش تورهای خارجی در تماس باشید. 

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از ستاره ونک کلیک کنید.

خرید تور اسپانیا
کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
مطالعه و نوشتن همیشه از موضوعات مورد علاقه من بوده‌اند. در همین راستا چند سالی ست که در زمینه تولید محتوا در حوزه گردشگری فعال هستم. نوشتن درباره آداب و رسوم سرزمین‌های دور و توصیف جاذبه‌هایشان از کارهایی ست که هر نویسنده به خصوص من را به وجد می‌آورد.
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید