تست غذاهای جدید یکی از انگیزه‌های جذاب برای سفر است اما برخی از مسافران ایرانی جز به غذاهای مادری راضی نمی‌شوند، حتی در سفر! خوشبختانه شهر استانبول مملو است از رستوران‌هایی که لذیذترین غذاهای ایرانی را در خود داشته و مسافران بد غذا دغدغه‌ای در این زمینه نخواهند داشت. بی شک شناختن بهترین رستوران های ایرانی در استانبول می‌تواند کار را برای این دسته از مسافران راحت‌تر کند.

طعم، کیفیت و حتی نوع غذا از موارد مهمی است که فکر مسافران وسواسی را قبل از سفر به خود مشغول می‌کند. امروزه اما به لطف پیشرفت صنعت گردشگری رستوران‌های ایرانی را در بیشتر نقاط دنیا می‌توان دید و استانبول شهری ست که در این زمینه سرآمد است. از این رو مسافران تور استانبول در طول اقامت خود در این شهر انتخاب‌های بسیاری را برای صرف غذاهای ایرانی پیش روی خود دارند. در ادامه با بهترین رستوران های ایرانی در استانبول آشنا می‌شویم.

رستوران‌ های ایرانی در استانبول

طعم لذیذ غذاهای ترکی بر هیچکس پوشیده نیست اما رستوران‌های ایرانی استانبول نیز توانسته‌اند با ارائه منوهای جذاب به بخشی از جاذبه‌های گردشگری این شهر رنگارنگ تبدیل شوند. رستوران‌هایی که در بهترین نقاط استانبول قرار گرفته و با عطر کباب‌ها و خورشت‌های ایرانی گردشگران غیر ایرانی را هم به سوی خود جذب می‌کنند. در این اما هستند مکان‌هایی که با داشتن فضایی شیک و ارائه منو جذاب توانسته‌اند نام خود را در میان بهترین رستوران های ایرانی استانبول به ثبت رسانده و یک سر و گرن بالاتر از سایر رستوران‌ها قرار گیرند.

رستوران شیراز | Shiraz Restaurant

رستوران شیراز مکانی دنج و دوست‌داشتنی برای طرفداران غذاهای ایرانی در شهر استانبول است. عطر انواع کباب‌ها و خورشت‌هی وطنی در این رستوران به مشام رسیده و کیفیت بالای غذا در کنار قیمت مناسب را می‌توان از ویژگی‌های اصلی رستوران شیراز به شمار آورد. رستوران شیراز در نزدیکی مترو قرار گرفته و به راحتی قابل دسترس است.

آدرس رستوران شیراز در استانبول: Caferağa Mahallesi, Moda Cad. & Sarraf Ali Sokak 7A, 34710 Kadıköy/İstanbul, Turke

شماره تماس رستوران ایرانی شیراز در استانبول: ۹۰۲۱۶۴۵۰۲۴۵۴+

رستوران نایب استانبول | Nayeb Restaurant

نایب نه فقط جز ۱۰ رستوران برتر تهران بلکه به عنوان یکی از بهترین رستوران های ایرانی در استانبول هم شناخته می‌شود. این رستوران فضایی بزرگ داشته و با ظرفیت ۱۲۰ نفر از مشتریان خود به بهترین شکل پذیرایی می‌کند. منو غذاهای رستوران نایب فقط و فقط ایرانی بوده و هیچ غذای ترک یا بین‌المللی در آن دیده نمی‌شود.

آدرس رستوران نایب در استانبول:Şehremini, Turgut Özal Millet Cd, 34104 Fatih/İstanbul, Turkey

شماره تماس رستوران ایرانی نایب در استانبول: ۹۰۲۱۲۵۸۷۶۸۴۶+

رستوران ریحون | Reyhun Iran Restaurant

هر کدام از غذاهای ایرانی را که هوس کرده باشید در رستوران ریحون استانبول می‌توانید سفارش دهید. این رستوران در خیابان استقلال، یکی از خیابان‌های شلوغ و پرگردشگر استانبول قرار گرفته و دسترسی به آن بسیار راحت است. ریحون علاوه بر ارائه غذاهای عالی، فضایی شیک و دلنشین دارد. نمته جالب اینکه تمامی مواد غذایی رستوران ریحون به طور مستقیم از ایران تهیه می‌شوند، به همین عطر و بوی ایران را در ان می‌توان حس کرد.

آدرس رستوران ریحون در استانبول:Tom Tom Mah.Yeni Çarşı Cad. No: 26/1 Galatasaray/Beyoğlu/İstanbul

شماره تماس رستوران ایرانی ریحون در استانبول: ۹۰۲۱۲۲۴۵۱۵۰۰+

رستوران شهرزاد | Restaurant Shahrzad

رستوران شهرزاد در میان لیست بهترین رستوران های ایرانی در استانبول قدمتی دیرینه دارد. این رستوران بیش از ۱۰ سال است که در استانب.ول فعالیت داشته و توانسته مشتریان ایرانی و ترکی بسیاری را به سوی خود جذب کند. رستوران شهرزاد ظاهری شیک و امروزی ندارد اما از نظر کیفیت غذایی بی‌نظیر است. این رستوران در میدان تکسیم قرار گرفته و بیش از هر چیز دیگر به شیشلیک‌های جذابش معروف است.

آدرس رستوران شهرزاد در استانبول: Taksim Akarcasi Sok | No: 24 Taksim, Istanbul

شماره تماس رستوران ایرانی شهرزاد در استانبول: ۹۰۵۳۹۳۵۸۳۱۷۸+

رستوران ایرانی مژگان استانبول | Mojgan restaurant

رستوران مژگان فضای سنتی و مدرن را با هم ترکیب کرده و محیطی عالی برای صرف غذاهای ایرانی بوجود آورده است. مژگان را نمی‌توان رستورانی شیک به شمار آورد اما غذاهای آن به قدری لذیذ هستند که خاطره‌ای فراموش نشدنی از غذاهای ایرانی را برای مشتریان خود به یادگار می‌گذارند. در کنار کیفیت عالی قیمت غذاهای رستوران مژگان بسیار مقرون به صرفه هستند.

آدرس رستوران مژگان در استانبول: Kocatepe Mahallesi, Abdülhak Hamit Cad. No:19A, 34437 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

شماره تماس رستوران ایرانی مژگان در استانبول: ۹۰۲۱۲۵۳۳۸۲۰۰+

رستوران ایرانی دریا کنار استانبول | Daryakenar restaurant

از غذاهای محلی جنوب گرفته تا اکبرجوجه مخصوص شمال را می‌توان در منو رستوران دریا کنار دید. این مکان فوق‌العاده موسیقی زنده را هم به جذابیت‌های خود اضافه کرده و به یکی از بهترین رستوران های ایرانی در استانبول تبدیل شده است. مدیریت دریا کنار از صنایع دستی محلی برای تزیینات رستوران بهره گرفته و محیطی کاملا ایرانی را به نمایش گذاشته است. چلو ماهیچه و کوبیده گلپایگانی از بهترین غذاهای رستوران دریا کنار هستند.

آدرس رستوران دریا کنار در استانبول:Ergenekon, Cumhuriyet Cd. No: 151, 34000 Şişli/İstanbul, Turkey

شماره تماس رستوران ایرانی دریا کنار در استانبول: ۹۰۵۳۷۳۴۹۸۱۰۱+

کافه رستوران ایرانی گیلان استانبول | Gilan Cafe & Restaurant

اگر طرفدار رستوران‌های محلی و خورشت‌های ایرانی هستید کافه رستوران گیلان بهترین انتخابی ست که می‌توانید داشته باشید. این رستوران کوچک اما بسیار خودمانی و دلنشین است. رستوران گیلان انواع خورشت‌های ایرانی را با طعمی استثنایی ارائه می‌دهد.

آدرس رستوران ایرانی گیلان استانبول: Acıbadem, Umut Sk. 3/d, 34718 Kadıköy/İstanbul, Turkey

شماره تماس رستوران ایرانی گیلان در استانبول: ۹۰۲۱۶۳۲۵۶۶۱۵+

رستوران ایرانی گلستان در استانبول | Gulistan Restaurant

ارائه کباب‌های ایرانی و داشتن فضای زیبا دو ویژگی هستند که رستوران گلستان را در میان بهترین رستوران های ایرانی در استانبول قرار داده‌اند. این رستوران در منطقه شیشلی قرار گرفته و منویی کاملا ایرانی دارد. پس از گشت و گذار در خیابان شیشلی می‌توانید با صرف یک غذای وطنی خستگی را از تنتان به در برید.

آدرس رستوران گلستان در استانبول: İnönü Mahallesi, No:84, Papa Roncalli Sk., 34373 Şişli/İstanbul, Turkey

شماره تماس رستوران ایرانی گلستان در استانبول: ۹۰۲۱۲۲۳۲۵۵۰۵+

قیمت غذای ایرانی در استانبول

بیشتر رستوران‌های ایرانی در استانبول قیمت‌های مقرون به صرفه دارند. قیمت‌ وعده‌های غذایی در این رستوران‌ها مانند ایران به نوع غذا بستگی دارد. به عنوان مثال غذاهای کبابی قیمتی بالاتر از خورشت‌ها دارند. قیمت خورشت‌ها بین ۲۵ تا ۳۵ لیر و قیمت کباب‌ها نیز از از ۴۰ تا ۷۰ لیر است. معمولا غذاهایی مانند شیشلی و ماهیچه گران‌ترین غذاهای بهترین رستوران های ایرانی در استانبول هستند.

طعم غذای ایرانی زیر دندان‌های شما

شناختن بهترین رستوران های ایرانی در استانبول راهنمایی کامل برای افرادی ست که قصد سفر به استانبول را داشته و غذاهای ایرانی را به هر گزینه دیگر ترجیح می‌دهند. حتی اگر جز این دسته از این افراد نیستید و تست غذاهای جدید را ترجیح می‌دهید باز هم ممکن است در طول سفر هوس خوردن کباب‌های ایرانی به سرتان بزند، خواندن این مطلب کمک می‌کند که به راحتی به غذاهای ایرانی دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید …

معرفی بهترین بازارهای محلی استانبول

ارزان‌ترین مراکز خرید استانبول

دیدنی‌ترین خیابان‌های استانبول را می‌شناسید؟

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی
ارسال نظر
ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید