بازدید از سازه حیرت انگیز پل طلایی ویتنام

نوشته شده توسط : دیبا عباسی در چهارشنبه 23 نوامبر 2022
Loading...

سال‌ها قبل با رونمایی از پل طلایی ویتنام عکس این سازه حیرت انگیز توانست به تیتر اول مهمترین خبرگزاری‌های دنیا تبدیل شود. همچنین تمامی شبکه‌های محبوب اجتماعی از اینستاگرام تا توییتر همه و همه درباره سازه خارق‌العاده پل ویتنام صحبت می‌کنند. با قرار گرفتن در میان ۱۰ جاذبه برتر گردشگری و ویرال شدن فیلم‌های مهیج این ابرسازه راهی نیست جز اینکه بازدید از پل ویتنام را در میان برنامه سفر خود قرار دهید. در اینجا به شما خواهیم گفت که برای دیدن این جاذبه معروف به کدام شهر ویتنام سفر کنید.

پل ویتنام معروف به پل دستان خدا از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور ویتنام به شمار می‌رود. دست‌های سنگی که از زمین بیرون آمده و از پل و افرادی که در حال عبور هستند محافظت می‌کند بسیار جذاب بوده و نظر بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کرده است. از زمان افتاح پل دستان خدا تا کنون میلون‌ها گردشگر از آن دیدن کرده و عکس‌ها و فیلم‌های این جاذبه حیرت انگیز در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

پل دستان خدا در ویتنام

شهر بندری دانانگ در جنوب ویتنام قرار گرفته و میزبان یکی از ابرسازه‌های محبوب این کشور است. این سازه زیبا پل طلایی یا پل دستان خدا نام داشته و با طراحی منحصربه‌فرد خود موفق شده در میان برترین جاذبه های گردشگری دنیا قرار گیرد. دو دست سنگی غول پیکر که از دل زمین بیرون آمده‌اند پل را بر روی خود نگه داشته‌اند! تصویری که دقیقا با هدف سازندگان پل هماهنگی دارد. طراحان از ابتدا قصد داشتند پل را به گونه‌ای طراحی کنند که گویی بر  روی دستان خدا قرار گرفته و در این کار موفق هم شدند.

این پل در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دریا ساخته شده است، حالت دورانی داشته و با قدم زدن بر روی آن جنگل‌های سرسبز و مناطق زیبای کوهستانی را زیر پای خود احساس خواهید کرد. علاوه بر این از بالای پل می‌توانید چشم اندازی خارق‌العاده از شهر بندری دادانگ با مناظر نفسگیر را مقابل خود داشته باشید.

طراح پل طلایی

شرکت معماری TA  مدیریت ساخت پل طلایی دانانگ را بر عهده داشته، به گفته معماران این تیم پس از افتتاح پل استقبالی کم نظیر از آن شده و شاید خود طراحان نیز این حجم از استقبال را پیش بینی نمی‌کردند. پل دستان خدا ۱۵۰ متر طول داشته و ساخت آن یک سال به طول انجامیده اما سرانجام در سال ۲۰۱۸ افتتاح و مورد توجه جامعه گردشگری در سراسر دنیا قرار گرفت. نکته مهم اینکه  برای ساخت پل به همراه جاذبه‌های اطراف آن حدود ۲ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته‌ شده بود. به گفته شرکت TA طراحان پروژه می‌خواستند طراحی پل به گونه‌ای باشد که بر روی دست بزرگ سنگی قرار گرفته و حس حمایت شدن را به گردشگران القا کند. بنابراین پس از ساخت پل طلا‌یی ویتنام به پل دست خدا نیز شهرت پیدا کرد. رنگ طلایی غالب و دست‌های بزرگ سنگی از ویژگی‌های بارز این پل هستند

سوار شدن بر تله‌کابین

ساخت یک تله کابین در مرتفع ترین کوهستان ویتنام به نام فانسیپان از دیگر پروژه‌های گروه TA است که در سال ۲۰۱۶ رقم خورد. هر چند که ساخت این پروژه‌های گردشگری با اعتراضات مردم محلی به دلیل بر هم خوردن آرامش منطقه‌ بکرشان مواجه شدند اما در نهایت از طرف گردشگران بسیار مورد توجه قرار گرفته و محلی‌ها را نیز وارد بازار کار کرد. در نهایت می‌توان ساخت تله کابین را جز پروژه‌های موفق گروه TA دانست. گردشگران می‌توانند همزمان با بازدید از پل دست خدا دانانگ سوار بر تله کابین شده و بر فراز ارتفاعات این شهر بندری خارق‌العاده پرواز کنند. ابر کریستالی از دیگر پروژه‌های گردشگری ست که در این منطقه بهره‌برداری شده است. این ابر از  ۵۸۰۰۰ قطعه کریستال که همه از برند مشهور سواروفسکی هستند تشکیل شده و در تپه شالیزارهای شمال ویتنام قرار گرفته است.

دهکده فرانسوی در باتا هیلز

باتا هلیز از معروفترین دهکده‌های تفریحی ویتنام است که در نزدیکی پل طلایی دانانگ قرار گرفته، این دهکده در  ارتفاع ۱۴۸۷ متری از سطح زمین قرار گرفته و می‌توان گفت ساکنان آن در یکی از زیباترین مناطق روی زمین زندگی می‌کنند. بیشتر گردشگران قدم زدن در دهکده باتا هیلز را همانند قدم زدن بر روی بهشت توصیف کرده‌اند. باتا هیلز در ابتدا و در دوران استعمار ویتنام به دلیل داشتن آب و هوای عالی به عنوان مکانی برای تفریح و استراحت فرانسوی‌ها ساخته شد اما در حال حاضر به عنوان یکی از معروفترین مقاصد گردشگری در ویتنام شناخته می‌شود. گردشگران می‌توانند با سوار شدن بر تله کابینی که در پاراگراف قبل توصیف کردیم خود را به دهکده فرانسوی باتا هیلز برسانند.

عکاسی در پل طلایی ویتنام

قرارگرفتن پل طلایی بر روی بلندترین ارتفاعات ویتنام و سرسبزی این کشور دلیلی بر آن شده تا به سوژه زیبای عکاسی برای هنرمندان تبدیل شود. حتی بسیاری از زوج‌ها این پل و مناظر اطرافش را برای ثبت بهترین لحظه زندگی خود انتخاب می‌کنند. سازه‌های طلایی رنگ، دست‌های سنگی غول پیکری که پل را نگاه داشته‌اند و مناظری که بیشتر به رویا شباهت دارند تا واقعیت عکاسی در پل ویتنام را به جذاب‌ترین کار برای گردشگران تبدیل کرده‌اند.

جاذبه های پل ویتنام

هر آنچه که در اطراف پل طلایی دانانگ وجود دارد می‌تواند به عنوان جاذبه گردشگری به شمار رود. در واقع سال ۱۹۱۹ بود که این منطقه به عنوان تفرجگاهی برای فرانسوی‌ها انتخاب و از همان زمان تا کنون در حال پیشرفت است. پروژه‌های عظیم و موفقی مانند پل دست خدا و تله کابین نیز بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به جاذبه‌های تپه بانا اضافه شده و این منطقه را به قدرت بی چون و چرای گردشگری در ویتنام تبدیل کردند. در مجموع اگر بخواهیم لیستی از جاذبه های اطراف پل دانانگ داشته باشیم مواردی از جمله روستایی با معماری‌های قرون وسطی و فرانسوی، باغ‌های سرسبز و متنوع، موزه‌ای بسیار زیبا که مجسمه‌هایی از معروفترین افراد جهان از جمله لیدی گاگا و مایکل جردن را در خود دارد و تله کابینی که از بلندترین منطقه ویتنام عبور می‌کند در میان این لیست قرار می‌گیرند.

دسترسی به پل طلایی

یک پرواز ۴۰ دقیقه‌ای از شهر هانوی شما را به بندر دانانگ می‌رساند. بندری که میزبان پل طلایی ویتنام است. پس از رسیدن یه دانانگ می‌توانید از تورهای گردشگری برای بازدید از پل استفاده کنید. شما می‌‌توانید سوار بر تله کابین شده و خود را به این ابر سازه برسانید. گردشگران می‌توانند با توجه به زمانی که دارند نصف روز یا یک روز از اقامت خود در دانانگ را به بازدید از پل دست خدا و جاذبه های اطرافش اختصاص دهند.

 کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک پکیج ویتنام را به صورت ۲  شب اقامت درهانوی + ۱ شب اقامت در خلیج هالونگ + ۳ شب اقامت در دانانگ و ۳ شب اقامت در هوشیمین برنامه ریزی کرده است. بدین ترتیب شما امکان این را دارید تا با تورهای ما همراه شده و ۳ شب اقامت رویایی را همراه با بازدید از پل طلایی و جاذبه‌های اطراف آن  تجربه کنید.

سوالات متدوال

جاذبه پل طلایی در کدام شهر ویتنام قرار دارد؟

بندر زیبای دانانگ میزبان ابر سازه پل طلا‌یی یا پل دست خدا در ویتنام می‌باشد.

جاذبه های گردشگری اطراف پل ویتنام کدام‌ها هستند؟

روستایی با معماری‌های قرون وسطی و فرانسوی، باغ‌های سرسبز و متنوع، موزه‌ای بسیار زیبا که مجسمه‌هایی از معروفترین افراد جهان از جمله لیدی گاگا و مایکل جردن را در خود دارد و تله کابینی که از بلندترین منطقه ویتنام عبور می‌کند از جاذبه های اطراف پل معروف دست خدا هستند.

بیشتر بخوانید …

درهانوی، پایتخت زیبای ویتنام ازاین مکان‌ها بازدید کنید

۶ جاذبه‌ گردشگری هوشیمین، مهیج‌ترین شهر ویتنام

کپی برداری از مطالب آژانس هواپیمایی ستاره ونک صرفا با ذکر منبع بلامانع است.
از این مطلب خوشتان آمد؟ به اشتراک بگذارید.
دیبا عباسی

ارسال نظر

ثبت نام
عضو هستید؟ وارد شوید

رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ کلیک کنید

preloader

لطفا منتظر بمانید

ورود به پنل کاربری
عضو نشده‌اید؟ ثبت نام
preloader

لطفا منتظر بمانید

فراموشی رمز عبور

برای ورود به سایت کلیک کنید